חדשות היום

עליות בשווקים בעולם, לאחר הירידות הקלות בימים האחרונים ; נשיא סין אומר כי הוא רוצה להגיע להסכם סחר, אך לא יחשוש גם להגיב

תמונת מצב השווקים-


 

כותרות היום

✔ נשיא סין, שי ג'ינפינג, אמר היום במהלך נאומו בפורום הכלכלה החדשה כי סין רוצה להגיע להסכם סחר ראשוני עם ארצות הברית וניסתה להימנע ממלחמת סחר, אך אינה חוששת לעמוד על שלה בעת הצורך- "אנו רוצים לפעול למען הסכם 'שלב ראשון' על בסיס כבוד הדדי ושוויון. במידת הצורך נילחם בחזרה, אך עברנו דרך ארוכה כדי לנסות שלא לנהל מלחמת סחר. לא יזמנו את מלחמת הסחר הזו וזה לא משהו שאנחנו רוצים".

✔ משנים דעה בכל יום- עפ"י אמירותיו של מירון בריליאנט, סגן נשיא בכיר לעניינים בינלאומיים בלשכת המסחר האמריקנית אמש, ארה"ב וסין כנראה לא יוכלו להגיע לעסקת "שלב א" לפני המועד האחרון בו תחול העלאת התעריפים הבאה באמצע דצמבר- "הסברתי לליו הו, 'אתה תצטרך גם לקחת וגם לתת מעצמך'. סין צריכה להציע יותר בהיבט הפיננסי של העסקה". עוד הוסיף כי "זו הפעם השישית שישבתי עם ליו הו בשנתיים האחרונות. מה שאמרתי לו זה 'אל תפריז'. סין מאוד רוצה שנסיר את התעריפים".

✔ מנכ"ל יצרנית הרכבים החשמליים טסלה (סימבול: TSLA), אילון מאסק, חשף אמש באירוע אשר התקיים בקליפורניה אמש את הרכב הבא של הטנדרים- "CyberTruck".  מאסק הודיע כי הרכב יגיע בשלושה גרסאות (טווחים של 250 מייל, 300 מייל ו-500 מייל) וניתן יהיה לרכוש אותו החל מ-40 אלף דולר, כאשר הסכום ההתחלתי לפיקדון הוא רק 100$- "אתה רוצה טנדר קשוח במיוחד, לא קשוח מזויף. טנדר שאפשר לתת לו מכה עם פטיש ולא ייגרם לו נזק". הטנדר צפוי להתחיל להיות מיוצר רק בסוף 2021.

✔ כחלק מתהליך של הרה-ארגון החדש של חברת שיתוף חללי העבודה WeWork, החברה הודיעה אמש על פיטורים של 20% מכוח העבודה שלה. החברה אמרה כי היא פיטרה 2,400 עובדים מתוך כ-12,500 עובדיה בכדי "ליצור ארגון יעיל יותר". הקיצוץ בעובדים החל לפני שבועות באזורים ברחבי העולם ונמשך השבוע בארה"ב. בהודעת דוא"ל לעובדים בתחילת השבוע, אמר יו"ר ההנהלה, מרסלו קלור, כי משרות יקוצצו בתחומים אשר "לא תומכים ישירות את יעדי הליבה העסקיים שלנו".

✔ עפ"י נתונים שפורסמו על ידי חברת המחקר MARKIT, בתשעת החודשים הראשונים של השנה, היבוא האמריקני מווייטנאם זינק ב-34.8% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד- עלייה של 5.8% מכל שנת 2018. לשם השוואה, היבוא האמריקני מסין הצטמצם ב-13.4% באותה התקופה. עוד פורסם כי המוצרים המיוצאים אשר מראים את הצמיחה החדה ביותר מווייטנאם לארצות הברית הם מחשבים, ציוד תקשורתי ומכונתי.

 

 

 


 

חופשות בבורסות

 


 

הנפקות

 


 

פגישות FDA לקבלת אישור

 


 

כנסי ביוטכנולוגיה

 

 


 

נתוני מאקרו

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close