חדשות היום

ממשיכים בראלי חג המולד ללא מעצורים ; היועץ הבכיר בחברת בואינג להתרסקות המטוסים מודיע על פרישתו

תמונת מצב השווקים בעולם-

 

 

Bitcoin (BTC-USD) Δ

 

Texas Oil Δ

 

Gold (XAU-USD) Δ

 

 


 

חדשות היום

ממשיכים להחליף את ההנהלה בבואינג
יצרנית המטוסים בואינג (ס.BA) מסרה אמש כי מיכאל לוטיג, אשר מונה לתפקיד היועץ הבכיר של מועצת התכנון בחודש מאי בעקבות התרסקות המטוסים, יפרוש בתחילת השנה. מיכאל שימש כיועצו של דניס מילנבורג, אשר פוטר מוקדם יותר השבוע ע"י דירקטוריון החברה, הכריז על פרישתו בעקבות הפיטורים.

ייצור רכבים חשמליים בטורקיה
בנובמבר 2017 נשיא טוריק, טייפ ארדואן, חשף פרויקט לאומי של ייצור רכבים חשמליים אשר היה צפוי להסתיים עד שנת 2021. אמש הודיעו בהצהרה כי הפרויקט יקבל השקעה קבוע של 22 מיליארד לירה (3.7 מיליארד דולר) לאורך 13 השנים הבאות, בעוד שכושר הייצור השנתי יעמוד על כ-175,000 רכבים. הפרויקט יקבל תמיכה ממשלתית, כולל הקלות מיסים.

טסלה חתמה על ההסכם עם הבנקים המלווים בסין
יצרנית הרכבים החשמליים טסלה (ס.TSLA) חתמה על הסכם עם הבנקים המלווים שלה בסין לקבלת הלוואות מבוטחות של עד ל-1.23 מיליארד דולר (9 מיליארד יואן), כך עולה מהטפסים הרגולטוריים שהגישה. החברה אמרה כי ההלוואות ישמשו אותה להקמת המפעל החדש בשנגחאי, בנוסף לפירעון החוב בסכום של 3.5 מיליארד יואן.

סין מבינה את גודל המשבר בהונג-קונג
בפגישה שהתקיימה השבוע בעיר שנזן בסין, הגובלת עם הונג-קונג, נדרשו החברות הגדולות במדינה לקחת חלק בהשקעה ובשיקום המצב הפיננסי של הונג-קונג, לאחר חודשים של הפגנות אלימות ומשבר כלכלי. בפגישה השתתפו כ-100 מנהלי חברות אשר התחייבו להשקיע יותר בתעשיות המפתח, בדגש על נדל"ן ותיירות, במטרה ליצור מקומות עבודה חדשים ולייצב את השווקים הפיננסיים.

רכישה בסגנון יפני
חברת הפארמה Astellas הודיעה אמש כי רכשה את החברה האמריקאית Xyphos Biosciences, הפועלת למציאת תרופה למחלת הסרטן, בעסקה שהשווי שלה עומד על 665 מיליון דרך, כולל אבני דרך פוטנציאליות שהוגדרו מראש. מחברת אסטלס נמסר כי "שילוב טכנולוגיה זו עם היכולות שלנו בטיפול בתאים, עליהם עבדנו עד כה, יכולה ליצור את הדור הבא ולמקסם את הערך של הטכנולוגיה שלנו".

רווחי סקטור התעשייה בסין בצמיחה חדה
מנתונים שפרסמה הלשכה המדינית לסטטיסטיקה בסין, ניתן לראות כי הרווחים התעשייתיים במדינה הראו את הצמיחה המהירה ביותר מזה שמונה החודשים בתקופה שהסתיימה בנובמבר עם עלייה של 5.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-593.9 מיליארד יואן (84.93 מיליארד דולר), וזאת בהשוואה לירידה של 9.9% באוקטובר.

שיעור האבטלה ביפן התמתן
משרד הפנים והתקשורת ביפן מסר היום כי שיעור האבטלה בחודש נובמבר ירד ל-2.2% בהשוואה ל-2.4% בחודש אוקטובר, ובהשוואה לתחזיות הכלכלנים אשר עמדו על 2.4%. בנוסף, פרסם משרד העבודה כי יחס בקשות העבודה לעבודות עמד בנובמבר על 1.57, דומה לנתונים בחודש אוקטובר ולציפיות הכלכלנים.

 

 


 

המלצת ספר היום

 

 

 


 

חופשות בבורסות

 


 


 

ספליט הפוך

 

 

 


 

פגישות FDA לקבלת אישור

 


 

כנסי ביוטכנולוגיה

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close