חדשות היום

העליות הגיעו לוול סטריט. אפל בשווי שיא של 1.4 טריליון דולר ; בריטניה מטילה פצצה ומאפשרת לואווי גישה לתשתית המדינית

קישור לסקירה היומית ביוטיובלחצו כאן

 

תמונת מצב מדדי וול סטריט-

מדדים 28.01.2020 A
מדדים 28.01.2020 A

 

 

Bitcoin (BTC-USD) Δ

ביטקוין 28.01.2020 A
ביטקוין 28.01.2020 A

 

Texas Oil Δ

נפט 28.01.2020 A
נפט 28.01.2020 A

 

Gold (XAU-USD) Δ

זהב 28.01.2020 A
זהב 28.01.2020 A

 

VIX Δ

VIX 28.01.2020 A
VIX 28.01.2020 A

 

 

 


 

חדשות היום

וירוס הקורונה- עדכונים
פגיעה ראשונה בשוק הישראלי- יצרנית הבדים אבגול דיווחה על הפסקת הפעילות במפעל שלה בסין, בעקבות התפרצות הנגיף. מהחברה נמסר שתאריך את חופשת החג המקומית עד ל-2 בפברואר, אלא אם תתקבל הנחיה רשמית אחרת של הרשויות בסין.
ממשל טראמפ הודיע כי הוא מרחיב את פריסת מתקני הסריקה של נגיף הקורונה בשדות תעופה ברחבי ארה"ב מ-5 ל-20. שר הבריאות האמריקני, אלכס אזאר, אמר כי "הנגיף הוא איום בריאות הציבור שעלול להיות מאוד חמור. אנו נערכים לאפשרות שהמצב עלול להחמיר".

 

יש מי שמאמין בבואינג
עפ"י דיווח של CNBC, יצרנית המטוסים בואינג (ס.BA) הצליחה להשיג מימון פיננסי בסכום של מעל 12 מיליארד דולר, לאחר שלאחרונה דווח כי בנקים רבים לא מוכנים לתת לה את הקרדיט.
הסכום גבוה ביותר מ-2 מיליארד דולר מכפי שביקשה בואינג ללוות בשלב מוקדם יותר של יציאה לאיתור המימון. הסכום נועד לסייע לשפר את המאזן של החברה לנוכח המשבר המתמשך ואובדן ההכנסות העצום הנלווה לו.

 

בריטניה קיבלה החלטה בנוגע לפריסת תשתיות ה-G5
לאחר שדווח מוקדם יותר השבוע כי בריטניה מתלבטת אם לתת לחברת התקשורת הסינית ואווי את האחריות בטיפול התשתיות לדור החמישי, היום ממשלת בריטניה הודיעה כי תאפשר לחברה למלא "תפקיד מוגבל", ובכך תימנע ממנה להתקרב לאתרים הרגישים.
ישנה מגבלה הנוגעת בכמה רשתות ציוד יכולה החברה להתעסק בתשתית המכונה רשת הגישה לרדיו (RAN), אותה הגבילו לואווי ללא יותר מ-35%.
המרכז הלאומי לאבטחת סייבר בבריטניה מסר כי הגבלת הגישה של החברה ל-35% מבטיח כי בריטניה לא תהיה תלויה בואווי וכך גם תשמור על התחרות בשוק.

להלן חלק מתגובות בכירים לאחר הצעד שבריטניה נקטה
ניקי מורגן, שר האמון על התחום הדיגיטלי בבריטניה
"אנו רוצים תשתית תקשורתית ברמה העולמית ובהקדם האפשרי, אך אסור שזה יהיה על חשבון הביטחון הלאומי שלנו. ספקי סיכון גבוה (וביניהן ואווי) מעולם לא היו ואף פעם לא יהיו עם גישה לרשתות הרגישות ביותר שלנו".

הסנאטור הרפובליקני האמריקני, לינדסי גרהאם
"להחלטה זו יש פוטנציאל לסכן את הסכמי שיתוף המודיעין בין ארה"ב לבריטניה והיא עלולה לסבך מאוד הסכם הסחר החופשי בין המדינות. אני מקווה שממשלת בריטניה תשקול מחדש את החלטתה".

ויקטור ז'אנג, סגן נשיא ואווי
"האישור שניתן על ידי ממשלת בריטניה מבטיח שנוכל להמשיך לעבוד עם לקוחותינו בכדי להמשיך את בניית תשתית ה-G5. החלטה זו תביא לתשתית תקשורת מתקדמת יותר, בטוחה וחסכונית יותר המתאימה לעתיד. זה נותן לבריטניה גישה לטכנולוגיה מובילה בעולם ומבטיח שוק תחרותי".

 

חתימה רשמית על הסכם USMCA
מחר יתקיים טקס החתימה על הסכם הסחר החופשי הצפון אמריקאי המחודש, הידוע בכינויו הסכם ארה"ב-מקסיקו-קנדה (USMCA).
שר החוץ המקסיקני, מרסלו אברארד, יגיע היום לוושינגטון לקראת השתתפותו בטקס.

 

אפקט בואינג מתפשט
חברת התעופה האירופית ריינאייר פרסמה היום אזהרה לטייסים שלה ומסרה כי היא ככל הנראה תחל בהליך קיצוצים וסגירת בסיסים, זאת לאחר שמועד מסירת עשרת המטוסים של בואינג מדגם ה-737 מקס אינו ידוע עדיין.
אמש דיווחה רויטרס כי היא נחשפה לתזכיר פנימי של החברה, בו צוין כי בואינג תספק את המטוס הראשון לא לפני חודש ספטמבר או אוקטובר לכל המוקדם.

 

דניס מולנברג מתפטר מהדירקטוריון
יצרנית הציוד המכני הכבד קטרפילר (ס.CAT) הודיעה היום כי דניס מולנברג, מי שתפקד עד לא מזמן כמנכ"ל בואינג ופוטר מתפקידו עקב המשבר, החליט להתפטר מתפקידו כחבר הדירקטוריון שלה. החברה ציינה כי דניס אינו פורש בשל חילוקי דעות עם החברה וההנהלה שלה.

 

ביונד מיט מזנקת, אך לא מצליחה לעבוד על אף אחד  
לאחר זינוק של 65% בחודש האחרון במניית ביונד מיט (ס.BYND), בג'יי. פי מורגן מחליטים שהגיעה העת להוריד את ההמלצה על המניה מ'תשואת יתר' ל'ניטראלי' ולהוריד מעט את מחיר היעד, מ-138 ל-134 דולר.

 

ארמקו נכנסת לעולם הקריפטו
חברת הנפט הסעודית, הידועה בתואר "ההנפקה הגדולה אי פעם", החליטה להשקיע סכום של 5 מיליון דולר בפלטפורמת בלוקצ'יין למסחר בנפט Vakt. הפלטפורמה שלVakt , שהתחילה לפעול בסוף 2018, מתמחה בתהליכי העיבוד המתנהלים בשעות שלאחר המסחר, ומתמקדת בשוק הנפט הגולמי.
ההשקעה נעשתה ע"י חברת הבת של ארמקו- Aramco Trading.

 

בחזית המאקרו – הזמנות למוצרים בני-קיימא
ההזמנות למוצרים בני-קיימא בארה"ב זינקו ב-2.4% בדצמבר, בעוד שתחזית הכלכלנים היתה לירידה של 0.3%. העלייה נגרמה בעקבות הזמנות צבאיות, ובניכוי הזמנות במגזר הצבאי ניתן לראות נפילה של 2.5% בהזמנות.
נתוני ההזמנות של נובמבר תוקנו כלפי מטה לנפילה של 3.1% לעומת ירידה של 2.1% שעליה דווח במקור.

 

מבול דו"חות בוול סטריט
יצרנית המדפסות זירוקס (ס.XRX) רשמה זינוק ברווחים לצד ירידה בהכנסות ודיווחה על רווח נקי של 818 מיליון דולר או 3.61 דולר למניה לעומת 137 מיליון דולר או 0.56 דולר למניה ברבעון המקביל של 2018. ההכנסות עמדו על 2.44 מיליארד דולר לעומת 2.5 מיליארד דולר ברבעון המקביל, ומעל הצפי שעמד על הכנסות של 2.4 מיליארד.

 יצרנית מטוסי הקרב לוקהיד מרטין (ס.LMT) רשמה רווח של 1.5 מיליארד דולר או 5.29 דולר למניה, מול 1.3 מיליארד דולר או 4.39 דולר למניה ברבעון המקביל והתעלתה על צפי האנליסטים שעמד על 5.03 דולר למניה. לוקהיד מסכמת את הרבעון עם הכנסות של 15.9 מיליארד דולר, בהשוואה ל-14.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל, וגם במקרה זה מעל הצפי שעמד על 15.3 מיליארד דולר.

ענקית הפארמה פייזר (ס.PFE) רשמה הפסד של 337 מיליון דולר או של 6 סנט למניה, לעומת הפסד של 394 מיליון דולר או 7 סנט למניה ברבעון המקביל, בעוד שהצפי בשוק עמד על 58 סנט למניה. ההכנסות ירדו ב-9% ל-12.69 מיליארד דולר, בדומה לתחזיות.

ענקית התעשייה יונייטד טכנולוג'יס (ס.UTX) רשמה רווח נקי של 1.143 מיליארד דולר או 1.32 דולר למניה, לעומת 686 מיליון דולר או 83 סנט למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 1.94 סנט למניה, הצפי בשוק עמד על 1.84 סנט למניה.  ההכנסות צמחו ב-8% ל-19.6 מיליארד דולר, בעוד שהצפי עמד על 19.4 מיליארד דולר.

יצרנית מוצרי הצריכה 3M (ס.MMM) רשמה רווח של 969 מיליון דולר או 1.66 דולר למניה, לעומת 1.35 מיליארד דולר או 2.27 דולר למניה ברבעון המקביל. ההכנסות עלו ב-2.1% ל-8.11 מיליארד דולר, בדומה לציפיות השוק. לשנת 2020 צופה החברה רווח מתואם של 9.75-9.30 דולר למניה, צפי האנליסטים עומד על 9.59 דולר למניה.

יצרנית האופנועים הארלי דווידסון (ס.HOG) מסכמת את הרבעון הרביעי עם רווח נקי של 13.5 מיליון דולר בלבד, או 9 סנט למניה, לעומת רווח של 495 אלף דולר ורווח אפסי למניה ברבעון המקביל. ההכנסות עמדו על 874.1 מיליון דולר, לעומת 955.6 מיליון דולר ברבעון המקביל ומהותית מתחת לצפי בשוק שעמד על 922 מיליון דולר.

 

 

 


 

המלצת ספר היום

KISS FOREX

 

 


 

חופשות בבורסות

holidays w.5

 

 


 

פגישות FDA לקבלת אישור

FDA w.5


 

כנסי ביוטכנולוגיה

BIOTECHNOLOGY w.5

 

 


 

נתוני מאקרו

economic calender w.5 - 1

economic calender w.5 - 2

economic calender w.5 - 3

economic calender w.5 - 4

economic calender w.5 - 5

 

 

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

company report

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close