חדשות היום

פותחים את היום במגמת עלייה ; ליפט לא מצליחה לעמוד בתחזיות של אובר וצונחת במסחר המאוחר

תמונת מצב השווקים

מדדים 12.02.2020 B
מדדים 12.02.2020 B

 

 

Bitcoin (BTC-USD) Δ

ביטקוין 12.02.2020 B
ביטקוין 12.02.2020 B

 

Texas Oil Δ

נפט 12.02.2020 B
נפט 12.02.2020 B

 

Gold (XAU-USD) Δ

זהב 12.02.2020 B
זהב 12.02.2020 B

 

 


 

חדשות היום

וירוס הקורונה- עדכונים
✔ נכון לעכשיו ידוע על 45,183 בני אדם שנדבקו מהוירוס עם 1,115 מקרי מוות.

✔ סין מדווחת הבוקר על 97 מקרי מוות נוספים ו-2,015 מקרים חדשים שאושרו, רובם במרחב מחוז הובי.
✔ חברת המסחר האלקטרוני Rakuten הודיעה גם היא על ביטול השתתפותה בכנס המובייל העולמי בברצלונה, אשר עתיד להתקיים בין התאריך 24-27 בפברואר.
✔ אמש שוחררו 195 אזרחים אמריקאיים אשר הוחזקו בהסגר בבסיס חיל האוויר בקליפורניה במהלך השבועיים האחרונים לאחר שחזרו מהעיר וואן בסין בחודש שעבר.

השפעת הווירוס על מלחמת הסחר
יועץ הביטחון הלאומי של הבית הלבן, רוברט או'בריין, התייחס אמש במהלך נאומו להשפעת הווירוס הקטלני על מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ואמר כי נראה שהתפרצות הנגיף עשויה להשפיע על התחייבותה של סין לרכוש מוצרים חקלאיים אמריקאים השנה- "אנו מצפים שהעסקה בשלב הראשון תאפשר לסין לייבא יותר מזון ולפתוח שווקים אלה עבור החקלאים האמריקאים".
רוברט הוסיף כי ארצות הברית הציעה לסין את עזרתה בהעמדת רופאים ומומחי בריאות אמריקאים שיסייעו להכיל את התפשטות הנגיף- "ההצעה הזו לא התקבלה בשלב זה, אך זו הצעה יוצאת מן הכלל".

איך הנפקת
Airbnb קשורה לנגיף?
לאחר שחברת השכרת הדיור Airbnb הודיעה בפומבי בשנה שעברה כי היא מצפה להפוך לחברה ציבורית במהלך 2020, הוול סטריט ג'ורנל דיווח אמש כי התפרצות הנגיף יכולה להשפיע על הנפקתה, וכי ככל הנראה היא לא תתבצע במהלך הרבעון השלישי, כפי שתוכנן. הסיבה שצוינה היא כי סין היא אזור צמיחה מרכזי עבור Airbnb.


לא עוזבים אותם לנפשם
נציבות הסחר הפדרלית פתחה בחקירה אשר, כמו תמיד, תכליתה לוודא כי ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות אינן מנצלות את כוחן למונופוליות כזו או אחרת. הפעם הנציבות מתמקדת בלעבור על כלל הרכישות שהן ביצעו בעשור האחרון של חברות סטארט-אפ. בין החברות – אלפבית (ס.GOOGL), פייסבוק (ס.FB), אפל (ס.AAPL), אמזון (ס.AMZN) ומייקרוסופט (ס.MSFT).

גוגל נגד האיחוד האירופי – הדו-קרב מתחיל היום
גוגל (ס.GOOGL) תגיע היום לבית המשפט השני בגודלו באיחוד ותבקש לבטל את אחד משלושת קנסות ההגבלים העסקיים שהוטל עליה ע"י האיחוד האירופי. הקנס, בסכום של 2.6 מיליארד דולר, הינו רק חלק מהסכום הכולל שהוטל עליה לשלם אשר עומד על כ-8.5 מיליארד דולר, בטענה כי ניצלה את שירותי השוואת מחירי הקניות לטובתה.

אישור המיזוג גרם לסופטבנק לזנק
לאחר שאמש אושר המיזוג של חברות הסלולר האמריקאיות טי-מובייל (ס.TMUS) וספרינט (ס.S), היום ניתן היה לראות את ההשפעה על מנייתה של תאגיד הענק היפני Softbank שזינקה במעל ל-12%. הסיבה לכך היותה בעלת מניות מרכזית בחברת ספרינט.

במקביל לכך, החלו דיווחים על כך שסופטבנק תצליח לעמוד בהבטחתה ולגייס מחצית מהסכום שהובטח בקיץ שעבר על ידי בכיריה – 108 מיליארד דולר, זאת לאחר שמשקיעים רבים לא הרגישו בטוחים להשקיע בעקבות כישלון הנפקתה של WeWork.

הודעת הריבית של ניו-זילנד
הבנק המרכזי של ניו זילנד הודיע כי הוא משאיר את שיעור הריבית על פי התחזיות על 1%-שפל של כל הזמנים, ולא סימן שום צורך מיידי לשנות את המדיניות המוניטרית, אלא אם כן וירוס הקורונה יהפוך לאיום מתמשך יותר על הצמיחה הכלכלית לכיוון 2022.

אחרי אובר, הגיע גם תורה של ליפט לדווח
חברת שיתוף הנסיעות ליפט (ס.LYFT) פרסמה אמש לאחר הנעילה את דוחותיה לרבעון הרביעי ורשמה ירידות של מעל ל-5%, לאחר שהצליחה להכות את התחזיות, אך לא פרסמה את התקופה שייקח לה להגיע לרווחיות, בניגוד למתחרתה- אובר (ס.UBER).
החברה רשמה הפסד שעלה ל-356 מיליון דולר מ-248.9 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות עלו ל-1.02 מיליארד דולר- גידול של 52% בהשוואה לתקופה המקבילה, בעוד שהציפיות היו להכנסות של 984 מיליון דולר.

 

 


 

המלצת ספר היום

THE BIBLE OF OPTIONS STRATEGIES
THE BIBLE OF OPTIONS STRATEGIES

 


 

 

חופשות בבורסות

חופשות שבוע 7
חופשות שבוע 7

 

 


 


ספליט הפוך

מהשבוע שעבר (שבוע 6)

ספליט הפוך שבוע 6
ספליט הפוך שבוע 6

 

 

לשבוע הנוכחי (שבוע 7)

ספליט הפוך שבוע 7
ספליט הפוך שבוע 7

 

 

 


 

הנפקות

 

הנפקות שבוע 7
הנפקות שבוע 7

  

פגישות FDA לקבלת אישור

פגישות FDA שבוע 7
פגישות FDA שבוע 7

 


 

כנסי ביוטכנולוגיה

כנסי ביוטכנולוגיה 08.02.2020
כנסי ביוטכנולוגיה 08.02.2020

 

 

 


 

נתוני מאקרו

מאקרו שבוע 7 - 1

מאקרו שבוע 7 - 2

מאקרו שבוע 7 - 3

מאקרו שבוע 7 - 4

מאקרו שבוע 7 - 5

מאקרו שבוע 7 - 6

 

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות שבוע 7
דוחות שבוע 7

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close