חדשות היום

פותחים שבוע בירידות חדות- ת"א 125 עם מעל ל-2.5% ירידה ; דרום קוריאה מעלה את רמת הכוננות לגבוהה ביותר

תמונת מצב השווקים שזזו היום

מדדים 23.02.2020
מדדים 23.02.2020

 

 

Bitcoin (BTC-USD) Δ

ביטקוין 23.02.2020
ביטקוין 23.02.2020

 

 


 

חדשות היום

וירוס הקורונה- עדכונים

✔ בסין דווח ביממה האחרונה על עלייה של 648 מקרים של אנשים שאובחנו כחולים ועל 97 מקרי מוות.
✔ קרן המטבע הבינלאומית הודיעה כי היא נותרת אופטימית בנוגע להשפעות התפרצות הקורונה וכי המדינות יתגברו על הנגיף עד הקיץ והפגיעה בצמיחה הכלכלית הגלובלית תהיה מזערית.
✔ סין חשפה כי 512 ממקרי ההדבקות בנגיף קרו בארבעת בתי הכלא במדינה, כאשר שניים מהם נמצאים במחוז הוביי.
✔ דרום קוריאה העלתה את רמת הכוננות שלה לדרגה הגבוהה ביותר לאחר שמספר הנדבקים במדינה זינק ל-602 ושישה הרוגים.
✔ שר האוצר האמריקני אמר כי ייקח עוד 3-4 שבועות עד שיהיו נתונים ברורים יותר בנוגע להשפעת הקורונה.
✔ שר האוצר הצרפתי מסר כי ענף התיירות במדינה נפגע וניכרת ירידה של בין 30%-40% בכמות התיירים בחודשיים האחרונים.

הקורונה מגיעה לישראל
כ-200 תושבים, רובם תלמידים ומורים, הוכנסו לבידוד במהלך הסוף שבוע בשל חשש שהמפגש עם התיירים מדרום קוריאה הוביל להידבקות. במקביל נאסרה כניסתם לישראל של תיירים מדרום קוריאה ומיפן- צעד משמעותי ליחסים הדיפלומטיים. ההשפעה ניקרת בנעילה השלילית בבורסת ת"א.

וגם קבוצת התיירות איסתא יוצאת בהודעה לעובדיה ומוסרת כי בעקבות התפשטות הנגיף, המובילה לירידה בדרישות לטיסות ולנופשים, יידרשו חלקם לצאת לחופשה ללא תשלום בחודש הבא.

ארה"ב מסכימה למיסוי החברות, אך לא בשיטה הנוכחית
שר האוצר האמריקני, סטיבן מנוצ'ין, התייחס אמש לתהליך המיסוי של החברות הענקיות (רובן אמריקאיות) ואמר כי "ישנו צורך שתהיה מערכת מיסוי בינלאומית. לא ייתכן שבכלכלה הגלובלית יהיו מערכות מיסוי נפרדות עפ"י מדינות, אשר התנגשו זו בזו. זה רע לכל המדינות וזה פשוט לא עובד".

ברונו לה מאייר, שר הכלכלה הצרפתי, התייחס גם כן ואמר כי "זו שאלה פוליטית מרכזית למאה ה-21. החברות הגדולות בעולם מרוויחות על חשבון מדינות מסוימות מבלי לשלם את המיסים הנדרשים".

אילון מאסק יוצר לסבב גיוס נוסף, אך לא בטסלה
עפ"י דיווח של CNBC, חברת החלל של היזם המיליארדר SpaceX צפויה לצאת לסבב גיוס נוסף בסכום של כרבע מיליארד דולר במחיר של כ-220 $ למניה. לחברה יש 3 פרויקטים קריטיים על הפרק לשנה הנוכחית והחברה זקוקה לגיוס זה להצלחתם. עוד דווח כי סבב הגיוס לא צפוי להיסגר עד השבוע השני של חודש מרץ.  

ממשיכים להדגיש את חשיבות משבר האקלים
בנק ג'יי.פי מורגן הדגיש בהודעה שהוציא לקהל משקיעיו את החשיבות של משבר האקלים והשפעתו על החברה האנושית. כלכלני הבנק רשמו כי יש להתייחס לתרחישים הקיצוניים ביותר וככל שהזמן עובר והעולם נשאר אדיש, כך גם המחיר שנשלם יהיה גבוה בהרבה.

הבנקים המרכזיים ציינו במחקרים שפורסמו כי המחיר יגיע ל-1%-30% מהתמ"ג העולמי עד סוף המאה.

ויקטוריה סיקרטס נמכרת, הפעם סופית
ביום חמישי הודיעה חברת האם של ויקטוריה סיקרטס, אל ברנדס (ס.LB), רשמית על מכירת השליטה בה לקרן ההשקעות הפרטיתSycamore . סיקאמור תרכוש נתח של 55% תמורת 525 מיליון דולר – לפי שווי של 950 מיליון דולר.

עסקת ענק בסקטור הפיננסים האמריקאי
מורגן סטנלי (ס.MS) רוכשת את בית ההשקעות הדיגיטלי E*Trade תמורת 13 מיליארד דולר בעסקת מניות.

השווי שמוענק ל- E*Trade בעסקה גבוה ב-30% משווי השוק שלה. על כל מניית אי-טרייד תשלם מורגן סנלי 58.74 דולר במניות. המסחר במניות E*Trade הופסק ביום חמישי דקות לאחר פרסום הדיווח, לאחר קפיצה של 25% בטרום מסחר.
מדובר בעסקה הגדולה ביותר שנעשתה על ידי אחד הבנקים הגדולים בארה"ב מאז המשבר הפיננסי של 2008 (אז נרכש Merrill Lynch שהיה על סף קריסה על ידי בנק אוף אמריקה).

הדוחות שריכזו עניין לקראת סוף השבוע
רשת פארקי השעשועים הגדולה בעולם
Six Flags (ס.SIX) רשמה הפסד רבעוני של 0.13 סנט למניה, לעומת צפי שעמד על רווח נקי של 0.15 סנט למניה. ההכנסות עמדו על 261 מיליון דולר, מעט מעל התחזיות שעמדו על הכנסות של 260 מיליון דולר.

חברת הקרוזים Norwegian Cruise Line (ס.NCLH) רשמה ברבעון הרביעי רווח נקי של 121.3 מיליון דולר או 56 סנט למניה, לעומת 154.6 מיליון דולר או 70 סנט למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 73 סנט למניה, צפי האנליסטים עמד על 70 סנט למניה. ההכנסות הסתכמו ב-1.5 מיליארד דולר, בהשוואה ל-1.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל וגם במקרה זה מעל הצפי שעמד על 1.4 מיליארד דולר.
חברת השכרות הרכב והליסינג אוויס (ס.CAR) רשמה רווח של 142 מיליון דולר או 1.90 דולר למניה, לעומת 13 מיליון דולר או 16 סנט למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 73 סנט למניה, הרבה מעבר לצפי האנליסטים שעמד על 50 סנט למניה בלבד.  ההכנסות צמחו ב-6% ל-2.2 מיליארד דולר, הצפי עמד על 2.1 מיליארד דולר.
קבוצת המדיה Viacom (ס.VIAC) פרסמה את הדוח הראשון שלה לאחר המיזוג ורשמה הפסד של 273 מיליון דולר או 44 סנט למניה, לעומת רווח של 884 מיליון דולר או 1.43 דולר למניה ברבעון המקביל. ההכנסות ירדו ב-3% ל-6.871 מיליארד דולר, בהשוואה ל-7.092 מיליארד דולר ברבעון המקביל, מתחת לצפי בשוק שעמד על 7.339 מיליארד דולר. בדוחות של החברה הכוונה ב"רבעון המקביל" הוא נתוני הצירוף של הדוחות של 2 החברות).
ברקשייר האת'ווי (ס.BRK-A) רשמה ב-2019 רווח נקי של 29.2 מיליארד דולר, או 17,909 דולר למניה, בהשוואה ל-24.5 מיליארד דולר או 15,467 דולר למניה ב-2018. ברקשייר סיימה את השנה עם קופת מזומנים עצומה של 128 מיליארד דולר, לאחר שלא ביצעה אף רכישה מהותית מאז 2016 מכיוון שלא נמצאה חברה ששווה זאת, כך עפ"י דבריו של וורן באפט.

 

 

 

המלצת ספר היום

FIBONACCI FOR THE ACTIVE TRADER
FIBONACCI FOR THE ACTIVE TRADER

 

 


 

 

חופשות בבורסות

חופשות שבוע 9
חופשות שבוע 9

 


ספליט הפוך

מהשבוע שעבר (שבוע 8)

ספליט הפוך שבוע 8

שבוע נוכחי (שבוע 9)

ספליט הפוך שבוע 9

 


 

הנפקות

הנפקות שבוע 9
הנפקות שבוע 9

 


 

פגישות FDA לקבלת אישור

פגישות FDA שבוע 9
פגישות FDA שבוע 9

 


 

כנסי ביוטכנולוגיה

כנסי ביוטכנולוגיה שבוע 9 -1
כנסי ביוטכנולוגיה שבוע 9 -1
כנסי ביוטכנולוגיה שבוע 9 -2
כנסי ביוטכנולוגיה שבוע 9 -2

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות שבוע 8
דוחות שבוע 8

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close