חדשות היום

טראמפ הסכים לדחייה בהטלת מכס על סין ב90 יום , חברת מייקרוסופט עוקפת את אפל לראשונה מזה כ-15 שנה

אנו נמצאים בסוף שבוע, ללא מסחר פעיל, אך אסור לשכוח שאין דבר כזה יום ללא חדשות.

גם בסופי שבוע יש חדשות אשר יכולות בקלות להשפיע על המגמתיות של המניות עם פתיחת המסחר ביום שני.

להלן סקירה כללית על חדשות היום, 01.12.2018:

 

« נשיא סין ונשיא ארה"ב שוחחו ביניהם בוועידת ה20G והגיעו ל"הפסקת אש" בת 90 יום בכל הקשור בהחמרת המכס על סין מצד ארה"ב. כזכור, ב01/01/2019 טראמפ היה אמור להטיל מכס בגובה של 267 מיליארד דולר על ייבוא מוצרים סיניים.

« במהלך יום שבת, טראמפ היה אמור לבצע מסיבת עיתונאים ולעדכן בנוגע להתפתחויות בוועידת ה20G, אך עקב פטירתו של נשיא ארה"ב ה-41, ג'ורג' וו בוש האב, המסיבת עיתונאים תידחה.

« בפעם הראשונה מזה 15 שנה, חברת מייקרוסופט (סימבול: MSFT) עוקפת את חברת אפל (סימבול: AAPL) ומקבלת את התואר של החברה עם השווי שוק הגדול ביותר בוול סטריט. לאחר "תחרות" של כשנתיים בין החברות הענקיות, מייקרוסופט עקפה את אפל עם סיום יום המסחר אתמול והגדלת שווי השוק שלה ל- 851.22 מיליארד דולר, לעומת אפל עם שווי שוק של 847.43 מיליארד דולר.

« ביום חמישי הקרוב, 06.12, עתידה להתכנס בווינה פגישה של אופ"ק (ארגון המדינות אשר מייצאות נפט- OPEC). במהלך הפגישה, חברי הוועדה יצטרכו למצוא כיוון לאזן את מחירי הנפט ולהביא אותם חזרה למגמת עלייה. כזכור, החל מה-04 לאוקטובר מחיר הנפט נמצא במגמת ירידה דרסטית עד ל23 לנובמבר, היום בו נבלמה הירידה. בשבוע האחרון המחיר פשוט לא מצליח לצאת מבין נקודות התמיכה וההתנגדות, וכנראה שנצטרך לחכות לפגישה ע"מ לקבל תשובות להמשך.

 

 

*****אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close