חדשות היום

מדד האנג-סאנג מוביל את אסיה לסיום שבוע גרוע עם צניחה של 5.5% ; ארה"ב מרחיבה את הרשימה השחורה עם 33 חברות סיניות נוספות

תמונת מצב השווקים ביציאה לסוף שבוע

מדדים 23.05.20
מדדים 23.05.20

 

 

 

Bitcoin (BTC-USD) Δ

ביטקוין 23.05.20
ביטקוין 23.05.20

 

Texas Oil Δ (ביציאה לסוף שבוע)

נפט 23.05.20
נפט 23.05.20

 

 

Gold (XAU-USD) Δ (ביציאה לסוף שבוע)

זהב 23.05.20
זהב 23.05.20

 

 

ביציאה לסוף שבוע (US02Y) תשואות אג"ח לשנתיים Δ

תשואות אג''ח לשנתיים 23.05.20
תשואות אג"ח לשנתיים 23.05.20

 

 

ביציאה לסוף שבוע (US10Y) תשואות אג"ח ל-10 שנים Δ

תשואות אג''ח ל-10 שנים 23.05.20
תשואות אג"ח ל-10 שנים 23.05.20

 

 

 

 


 

חדשות היום

וירוס הקורונה- תמונת מצב עולם

 

וירוס הקורונה- עדכונים
✔ ברזיל 'קיבלה העלאה' למקום השני בעולם בכמות הנדבקים במדינה, אשר נכון לעכשיו עומדת על מעל ל-330 אלף חולים. ארגון הבריאות העולמי הזהיר כי דרום אמריקה הפכה למוקד חדש למגיפה העולמית.

✔ מחלקת המסחר האמריקנית הודיעה אמש כי תוסיף 33 חברות ומוסדות סיניים ל'רשימה השחורה' בעיקר בעקבות מעורבות עם צבא סין.
✔ מדינות רבות בארה"ב, ביניהן גם אלבמה וטקסס, הסירו מגבלות משמעותיות בהקשר למקומות הבילוי לקראת סוף השבוע שלפני יום הזיכרון.
✔ סן פרנסיסקו הודיעה על פתיחת קייטנות הקיץ כרגיל ב-15 ביוני, אך עם הגבלות קיבולת ובריאות.
✔ אמש יצאה הודעה כי תערוכת הרכבים הענקית של ניו יורק, אשר היתה אמורה להתקיים במרכז הכנסים Javits עוד בחודש אפריל ונדחתה לאוגוסט, בוטלה סופית.
✔ חברת השכרת הרכבים הרץ (HTZ) הגישה אמש בקשה לבית המשפט בארה"ב להגנה מפני נושים (צ'פטר 11) מתוך רצון להתארגן מחדש, כך עפ"י דברי החברה. אזורי הפעילות הבינלאומיים של החברה כולל אירופה, אוסטרליה וניו זילנד לא כלולים בבקשה זאת.

טראמפ מאיים לעקוף את סמכויות המושלים
בהודעה מפתיעה מחדר התדרוך בבית הלבן, אמר הנשיא טראמפ כי הוא דורש מהמושלים לפתוח מחדש כנסיות, בתי כנסת ומסגדים "ברגע זה", ואיים "לעקוף" את המושלים אם לא יעשו זאת בסוף השבוע – "מדובר בעוול שחלק ממנהיגי המדינה אפשרו לחנויות של משקאות להיפתח בזמן הקרב במגיפה, אך לא לבתי האמונה. המושלים צריכים לעשות את הדבר הנכון ולאפשר למקומות המאוד חשובים הללו להיפתח בסוף השבוע הקרוב. אם הם לא יעשו זאת, אני אחליף את המושלים".

ככל הנראה עד דצמבר ארה"ב תהיה מחוסנת
ד"ר אנתוני פאוצ'י, הרופא המוביל את המלחמה בנגיף מטעם הבית הלבן, אמר היום בתדרוך היומי כי "ניתן לעלות על הדעת כי החיסון כנגד הנגיף יופץ עד לחודש דצמבר בארה"ב. כבר בינואר השנה, כשהתחלנו את ניסוי שלב 1, אמרתי שסביר להניח שזה ייקח בין שנה ל-18 חודשים לפני שנגיע לחיסון. אני חושב שאנחנו עדיין עומדים בלוח הזמנים הזה, אך יכולים להיות מכשולים שייגרמו בתהליך פיתוח התרופה וציר הזמן ייפגע".

נבאדה מובילה את ארה"ב בשיעור האבטלה
משרד העבודה פרסם אמש כי בחודש אפריל שיעורי האבטלה עלו והתעסוקה ירדו בכל 50 המדינות, כאשר 43 מדינות קבעו שיא של אבטלה. שיעור באבטלה הגבוה ביותר היה בנבאדה, המדינה עם ההסתמכות הגדולה ביותר על ענף שירותי המזון, שם הוא זינק ב-21.3 נקודות האחוז ל-28.2%- כמעט כפול מהשיעור הלאומי שעמד על 14.7% באפריל.

סין מתכוונת לעמוד בתנאי השלב הראשון
ראש ממשלת סין, לי קצ'יאנג, אמר היום בנאומו כי סין תמשיך לעבוד על יישום השלב הראשון של הסכם הסחר עם ארה"ב- " נעבוד עם ארצות הברית ליישום השלב הראשון בהסכם סין-ארה"ב. הסכם מסחרי וכלכלי. סין תמשיך לחזק את שיתוף הפעולה הכלכלי והמסחרי עם מדינות אחרות כדי לספק תועלת הדדית".

נמשך הלחץ בעד המיסוי הדיגיטלי
ג'ו ביידן, מועמד הדמוקרטים לנשיאות ארה"ב, תקף היום את אמזון (AMZN) בראיון ל-CNBC: "אני חושב שהם צריכים לשלם את כל המיסים שלהם. אין חברה בעולם, גדולה ככל שתהיה, שצריך לאפשר לה להתחמק מתשלום מלא של מיסים ולהרוויח בעקבות כך מיליארדים על גבי מיליארדים".

קנסינו הסינית בדרך הנכונה לפיתוח החיסון
חברת CanSino Biologic הסינית, הנסחרת בבורסת הונג קונג, החלה בפיתוח חיסון המכונה Ad5-nCoV כנגד נגיף הקורונה, אשר אושר לניסויים בבני אדם בחודש מרץ. כמות המטופלים עמדה על 36 בכל קבוצת סיכון – נמוכה, בינונית וגבוהה. בדיווח שפורסם בעיתון הרפואי The Lancet, ממצאי השלב הראשון של הניסוי הקליני מראים כי החיסון עורר נוגדנים מנטרלים בעשרות מהחולים וכי נראה שהוא בדרך הנכונה.

סופטבנק מדווחת על הפסד של 18 מיליארד דולר
עתידה של קרן החזון השנייה של סופטבנק בסכנה לאחר שהראשונה דיווחה על הפסדי עתק בהיקף של 18 מיליארד דולר, בעיקר עקב הערכות השווי שלא עמדו בציפיות בנק ההשקעות בנוגע לחברות כמו אובר (UBER) ו-WeWork, חברות שהוזרמו אליהן מיליארדי דולרים. קרן החזון השנייה מנהלת כ-38 מיליארד דולר והיא ביצעה כחמש השקעות ברבעון הראשון, אשר כללו השקעה של 250 מיליון דולר בסטארט-אפ Alto.

האנג-סאנג נסגר בצניחה של 5.56%
המדד הלאומי של הונג קונג, Hang-Seng, סגר את יום המסחר בקריסה של מעל ל-5.5% – הירידה החדה ביותר שידע מאז 2015. מאחורי היום האדום עומד דיווח כי סין מקדמת חוקים ביטחוניים חדשים שקשורים להונג קונג, שבעיקריהם הגבלות על הדמוקרטיה בהונג קונג ע"י שירותי הביון הסיניים אשר יקימו מפקדות בהונג קונג.

טראמפ מצידו הזהיר כי ארה"ב תגיד אם סין אכן תקדם את החוקים הללו.

המכירות הקמעונאיות בבריטניה בירידה החודשית החדה אי פעם
לשכת הסטטיסטיקה המרכזית בבריטניה פרסמה היום כי המכירות הקמעונאיות בבריטניה רשמו באפריל את הירידה החודשית החדה ביותר מאז החל התיעוד. – 18.1% ירידה.

המכירות בחנויות בגדים וכלי בית ובחנויות כלבו צללו ב-25%-50%, והמכירות המקוונת טיפסו ב-18%.

ממשיכים בעונת הדוחות
ענקית המכירות המקוונות עליבאבא
(BABA) רשמה צניחה של 88% ברווחים, אך עקפה את הצפי להכנסות: הרווח הנקי עמד על 447 מיליון דולר, לעומת 3.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. בחברה ציינו כי הצניחה ברווחים נגרמה מהפסדים בהשקעות. ההכנסות עמדו על 16.3 מיליארד דולר, מעל התחזיות שעמדו על 15.3 מיליארד דולר.

רשת חנויות הנעליים פוט לוקר (FL) רשמה הפסד של 67 סנט למניה, הרבה מעל התחזיות שעמדו על הפסד של 25 סנט למניה. המכירות בחנויות זהות צללו ב-42%. הרשת הודיעה על השעיה זמנית של חלוקת הדיבידנדים לרבעון.

חברת אבטחת המידע פאלו אלטו (PANW) רשמה רווח נקי של 114.6 מיליון דולר או 1.17 דולר למניה והיכתה את התחזיות שעמדו על 0.94 דולר למניה. ההכנסות זינקו ב-20% ל-869.4 מיליון דולר בהשוואה ל-726.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

 

 

המלצת ספר היום

THE EDUCATION OF A VALUE INVESTOR
THE EDUCATION OF A VALUE INVESTOR

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות שבוע 21
דוחות שבוע 21

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close