וול סטריטניתוח פונדמנטלי

ניתוח עומק מניית PHAS ( לא כל הנוצץ זהב !! )

קצת על החברה
שווי שוק167.05M מיליון דולר
פלואוט24.64M מיליון מניות
שורטיסטים9.82%

חברה מסקטור הביוטכנולוגיה, חברה ביו-פרמצבטית קלינית, מתמקדת בפיתוח ומסחור של רומן למחלות לב-ריאות. המועמד העיקרי למוצר זה הוא PB2452, סוכן היפוך לתרופת הדם נגד הדם הנמצא בניסוי קליני בשלב III לחולים הסובלים מאירועי דימום בלתי מבוקרים או בחולים הזקוקים לניתוח דחוף או חירום. החברה מפתחת גם את PB1046, אנלוגי פפטיד במעי vasoactive הנמצא בניסוי קליני בשלב IIb לטיפול ביתר לחץ דם עורקי ריאה; ו- PB6440, סוכן דרך הפה לטיפול ביתר לחץ דם עמיד.  בנוסף,החברה מפתחת טיפולים מיוחדים וחדשניים ביותר עבור חולים במחלות לב וכלי דם קשים. החברה בעיקר נחושה להתגבר על היעדר אפשרויות טיפול חדשות למחלות לב וכלי דם ולספק תוצאות מעולות לחולים ולמערכות הבריאות.

תרופות עיקרית בחברה
PB2452–  המוצר המסחרי המוביל של החברה הוא רסיס נוגדן / נוגדן-מונוגן מקושר רקומביננטי אנושי, שנועד להפוך את הפעילות נגד טסיות הדם של טיקרגלור במקרה של דימום גדול או כאשר נדרש ניתוח דחוף. Ticagrelor הוא טיפול נוגד טסיות הדורשות נרחב להפחתת שיעורי המוות, התקף הלב ושבץ מוחי בקרב חולים עם תסמונת כלילית חריפה (ACS), או שחוו בעבר התקף לב. המכללה האמריקאית לקרדיולוגיה, איגוד הלב האמריקני וההנחיות של החברה האירופית לקרדיולוגיה מכירים ב- ticagrelor כטיפול נוגד טסיות הדם המועדף על ACS. טיקגרלור נקשר לטסיות הדם בכדי למנוע מהם ליצור קרישי דם העלולים להגביל את זרימת הדם. בדומה לתרופות נוגדות-טסיות אחרות, לחולי טיקרגלור יש סיכון גבוה לדימום ספונטני. בנוסף, חולים בטיפול בתריסרקלור הזקוקים לניתוח דחוף אינם יכולים להמתין בחמשת הימים המומלצים עד להתפוגגות השפעתה של טיקברלור, כלומר הם נמצאים בסיכון מוגבר לדימום גדול במהלך הניתוח ואחריו.
עבר את PHASE 2 בקרב גילאי מבוגרים מעל 50 וקשישים עד 80 בהצלחה וכרגע נמצא בעיצומו של PHASE 3 בקרב 200 משתתפים .

PB1046 – המוצר הינו אגוניסט סלקטיבי לקולטן VPAC2  לטיפול ביתר לחץ דם עורקי ריאה (PAH) וטיפול מוקדם בחולי COVID-19 המאושפזים בסיכון גבוה להתדרדרות קלינית מהירה ולתסמונת מצוקה נשימתית חריפה (ARDS). בהתבסס על טכנולוגיית פלטפורמת ה- ELP , המוצר הוזרק באופן חד-שבועי לשקע תת-עורכי, לשחרור מתמשך של פפטיד המעיים הוואסואקטיבי האנושי המקורי (VIP) המתמזג לביו-פולימר ELP שלנו. VIP הוא נוירוהורמון שמוריד לחץ דם ובעל פעילות אנטי דלקתית ואנטי פיברוטית, כמו גם בעל השפעות ישירות וחיוביות על תפקוד הלב. Native VIP מפעיל את תפקודו בגוף על ידי כריכה לשני קולטנים ברורים: VPAC1 נמצא בדרכי העיכול, ואילו VPAC2 נמצא במערכת הלב-ריאה, כולל דופן שריר הלב ועורקי הריאה.
כרגע נמצא בעיצומו של PHASE 2 עם 63 משתתפים .

תרופות נוספות בחברה
PB6440 -המוצר הינו מעכב אלדוסטרון סינתז סלקטיבי חדשני הנמצא בפיתוח ליתר לחץ דם עמיד. למרות המגוון הרחב של טיפולים נגד לחץ דם זמינים כיום, כ- 10 מיליון (20%) מחולי יתר לחץ דם שטופלו תרופות בארצות הברית לא השיגו ירידה בלחץ הדם ביעדים במהלך שלוש תרופות או יותר נגד לחץ דם. חולים אלו עם יתר לחץ דם עמידים לטיפול נמצאים בסיכון גבוה משמעותית לאירועים לוואי שליליים קרדיווסקולריים, כולל התקף לב, שבץ מוחי ואי ספיקת לב, כמו גם למחלות עורקים היקפיות ואי ספיקת כליות.האלדוסטרון המינרלי-קורטיקואידי הוא ווסת קריטי למאזן הנוזלים והאלקטרוליטים בגוף, וככזה, יכול למלא תפקיד חשוב בהתפתחות לחץ דם גבוה או יתר לחץ דם. רמות אלדוסטרון מוגברות קשורות ליתר לחץ דם עמיד, אי ספיקת לב ומחלת כליות כרונית. סוכנים החוסמים את פעולתם של מינרלורטיקואידים ברמת הקולט, כמו ספירונולקטון, הוכחו כמורידים לחץ דם, כולל בחולים עם יתר לחץ דם עמיד.בנוסף , השימוש בחומרים אלה מוגבל על ידי תופעות לוואי שליליות. עיכוב ייצור אלדוסטרון באמצעות עיכוב האנזים האחראי לסינתזה שלו, והיא גישה אלטרנטיבית לטיפול ביתר לחץ דם. עם זאת, פיתוח מעכבי אלדוסטרון סינתז הוא מאתגר בגלל סטרואידים אנזים סטרואידים 11β-hydroxylase (CYP11B1), שגם תרכובות פוטנציאליות רבות מעכבות אותו. הוכח כי PB6440 הוא מעכב חזק מאוד וסלקטיבי של אלדוסטרון סינתז והדגים הפחתה תלויה במינון של אלדוסטרון ללא עלייה משמעותית כרגע נמצא בשלב יישום תרופות חדש לחקירה (PRECLINICAL) – ומתבצע מחקרים ותכנונים להתחיל מחקרים קליניים ראשונים באדם בעזרת PB6440.

ניתוח החברה מבחינה טכנית
החברה יורדת בצורה נקייה בלי הרבה לכלוכים והפרעות בגרף . הירידות נובעות בעקבות דוחות והודעות מוקדמות על צפי לדוחות בחברה ,  המניה שומרת על אזורי תמיכה חזקים באזורי ה3$ מספר חודשים , ובעצם רק בימים מתחילה לעניין עם מחזורי שיא במניה כאשר פותחת בגאפ אפ מאוד חזק ופורצת את כל האזורים בחודשים האחרונים .

27.5.20 – החברה מזנקת באפטר מרקט 82 אחוז של עליות לאחר שהחברה הודיעה על אישור יישום התרופה החדשה על ידי FDA  במסגרת התוכנית שלה להאצת טיפול בנגיף הקורונה , הניסוי יעריך את היעילות והבטיחות של PB1046 , והצפי הינו ל210 משתתפים. החברה מצפה כעת להתחיל במתן חולים בסוף יוני ומתכוונת לדווח על תוצאות הניסוי בסוף הרבעון הרביעי של 2020. בהתבסס על משוב של ה- FDA, PhaseBio סבור כי תוצאות חיוביות, ברורות וניתנות לפירוש ובעל משמעות קלינית ממחקר זה עשויות לאפשר PhaseBio להגיש בקשת רישיון לביולוגיה.

 

גרף יומי : 

 

גרף שבועי : 

 

מצבה הפיננסי של החברה
נכסים שוטפים – 72,541,000
התחייבות שוטפות – 7,495,000
שורפת כל חודש – 7,942,333.
WORKING CAPITAL – 65,046,000.
זמן שנותר לחברה אנחנו נחשב לפי שווי המזומנים בדוח האחרון לחלק בשריפה חודשית : 59,441,000/23,827,000.

לאחר שקיבלנו את הנתון 2.5 , נסתכל ונחשב כמה חודשים יש לה "לחיות" : הדוח מחודש מרץ היום אנחנו בתחילת יוני בערך משמע נחסיר את ההפרש מהנתון 2.5 פחות הפרש החודשים ממרץ עד להיום (יוני) 2.5-3=-0.5 . לפי מה זה שנראה כרגע לא נותר לחברה זמן לחיות משנה סופר זהירות .

MVPHS – ערך הדולרי של הפלואט במניה : נחשב לפי : (פלואט * מחיר הסגירה הכי גבוה בחודשיים האחרונים) :
24,640,000* 6.85  = 168,784,000 , משמע מעל 75 מיליון דולר . מכאן נובע שהיא יכולה לגייס כל סכום כסף שתרצה.

דוחות SEC
* החברה מוציאה טופס S1 בתאריך 9.4.19 של 3 מיליון מניות ועוד  .
* טופס אפקט יוצא ב-11.4.19
* החברה מוציאה טופס 424 בתאריך 12.4.19 על 3,586,500 מיליון מניות במחיר נקוב של 12 דולר .

* החברה מוציאה טופס S3 בתאריך 27.12.19 של 200 מיליון דולר.
* טופס אפקט יוצא ב- 8.1.20
* כרגע אין טופס 424 – משנה סופר זהירות 

סיכום ומסקנות
1. ניתן לראות מבחינת נזילות שהחברה מתנהלת בצורה חיובית WORKING CAPITAL יחסית בסדר , אך צריך וחייב לקחת בחשבון שלא נותר זמן לחברה לחיות ( עניין של זמן לדעתי עד שתגייס הון מהמשקיעים )
2. מבחינת דילולים ,צריך לקחת בחשבון את העובדה שלא נותר זמן לחיות,  מה גם יש עוד 200M מהטופס האחרון , וגם כספומט סמוי של 60 מיליון דולר , יש להיות במעקב ובמשנה זהירות שהחברה לא תנפיק בקרוב כמובן לשם כך תצטרך טופס 424 .
3. מבחינת הגרף היומי נראה כי ישנה כוונה במניה לחזור לגבוהים ולפרוץ נקודות קריטיות בחודשים האחרונים , לאחר הזינוק החזק בגאפ אפ למעלה בימים האחרונים עם מחזורי שיא של כל הזמנים בהחלט יכולה לעניין אם תשמור על עקרון המומנטום ותראה נכונות להמשך עליות .
4. למרות כל החדשות שראינו , מחזורי השיא הזינוק הגבוה והקפיצות אפשר לראות שלא כל הנוצץ זהב !
הכי חשוב לקחת בחשבון שלא נותר לה זמן לחיות , יש דילולים וטופס S3 קיים משנה סופר סופר סופר זהירות , הקשחת תנאים !

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close