חדשות היום

השווקים פותחים את היום עם 'ירוק בעיניים', לפחות בינתיים ; סין מעבירה את חוק הביטחון הלאומי של הונג קונג

תמונת מצב השווקים

מדדין 30.06
מדדין 30.06

 

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ יוון הודיעה על הרחבת האיסור על נחיתת טיסות מבריטניה עד ה-15 ביולי.
✔ ממשלת הודו הודיעה כי בית החולים מהגדולים בעולם נפתח רשמית ומכיל 10,000 מיטות לחולי הקורונה, כאשר כבר עכשיו 8,000 מהמיטות כבר תפוסות.
✔ סין חוזרת מספר צעדים אחורה והודיעה כי הטילה סגר על 400 אלף התושבים במחוז חביי בסין, לאחר העלייה החדה בכמות הנדבקים.
✔ אוסטרליה חוותה אמש את העלייה הגדולה ביותר במספר הנדבקים מזה כחודשיים – אובחנו 85 חולים חדשים ביממה אחת.
✔ ממשלת בריטניה הודיעה על הרחבת חבילת ההצלה שלה לסטארט-אפים שנפגעו מהנגיף, כך שהיא תכלול עסקים שהחברות האם שלהן מבוססות בחו"ל.
✔ משרד הבריאות במקסיקו מסר כי ביממה האחרונה אובחנו עוד 4,050 נדבקים בנגיף, בנוסף ל-267 מתים.
✔ מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, הודיע כי לפני שתאושר פתיחתם של הקניונים בניו יורק, הם יצטרכו להחליף את מערכות האוויר לכאלו שיוכלו לסנן את הנגיף.
✔ מושל ניו ג'רזי, פיל מרפי, הודיע כי המסעדות במדינה לא יורשו לחדש את הגשת האוכל במקומות מקורים, בעקבות התפשטות הנגיף, כפי שתוכנן מלכתחילה.
✔ שר האוצר הישראלי, ישראל כץ, הודיע אמש כי יינתן מענק נוסף לעסקים שמחזורם עומד על עד 20 מיליון שקל ונפגעו בהיקף של לפחות 60% ממנו בחודשים מאי ויוני.

ארגון הבריאות העולמי מנפץ אשליות
ארגון הבריאות העולמי מסר אמש כי המגיפה לא קרובה לנקודת סיום – "כולנו רוצים שזה ייגמר. כולנו רוצים להמשיך בחיים שלנו, אבל המציאות הקשה היא שזה אפילו לא קרוב להיגמר, למרות שמדינות רבות עברו התקדמות מסוימת". עוד צוין כי מרבית המקרים החדשים מגיעים במיוחד מארה"ב ומברזיל.

הגל השני מתפשט במהירות גבוהה מדי
המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב מזהיר כי הנגיף מתפרץ מהר מדי וכי בעוד שמדינות באירופה ובאסיה הצליחו להוריד את רמות הזיהום היומיות שלהן, ארה"ב אינה נמצאת בנקודה זו – "אנחנו לא במצב של ניו זילנד או סינגפור או קוריאה שבה מזוהה מקרה חדש ונעשים כל המאמצים בכדי לבודד את המקרה. לנו יש יותר מדי וירוסים ברחבי הארץ כרגע".

הפד ממשיך באזהרותיו
יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאוול, ממשיך להזהיר בנוגע להשפעת הנגיף על כלכלת המדינה, וחוזר כי הדרך קדימה אינה וודאית – "סביר להניח שההחלמה הסופית לא צפויה להגיע עד שאנשים ירגישו בטוחים שהם יכולים להשתלב מחדש במגוון הרחב של הפעילויות. הדרך קדימה תהיה תלויה גם בפעולות שתנקוט הממשלה בכל דרגות השלטון בכדי לספק הקלה ותמיכה בהתאוששות".

גיליאד מציגה את מחיר התרופה
יצרנית התרופות Gilead Sciences (סימבול GILD) פרסמה היום את המחיר אותו תגבה על התרופה שלה כנגד הקורונה Remdesivir , במחיר אחיד לכל מדינה מפותחת. המחיר עומד על 390 דולר לבקבוקון ולטיפול של חמישה ימים היא גובה תשלום של 2,340 דולר. חברות ביטוח פרטיות ישלמו 520 דולר עבור כל בקבוקון.

אישור חירום לתרופה של דנהר
עפ"י דיווח של רויטרס, חברת האבחון והמחקר דנהר (סימבול DHR) קיבלה אישור חירום ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לבדיקת הנוגדנים שלה. ההחלטה התקבלה לאור הביקוש הרב לבדיקות נוגדים. דנהר העבירה את הבדיקה ל-400 בתי חולים ברחבי ארה"ב ותבצע מעל ל-30 מיליון בדיקות בחודש.

התרופה של צבא סין
עפ"י דיווח של חטיבת המחקר של צבא סין, החטיבה וחברת CanSino Biologics פיתחו תרופה כנגד הנגיף שהראתה יעילות ועברה את מבחני הבטיחות. התרופה Ad5-nCoV אושרה לשימוש בתוך הצבא למשך שנה ע"י הוועדה הצבאית המרכזית של סין – "Ad5-nCoV מוגבלת כיום לשימוש צבאי בלבד ולא ניתן להרחיב את השימוש בה ללא אישור של מחלקת התמיכה הלוגיסטית".

פאוצ'י מביע דאגה בנוגע לחיסון
היועץ הרפואי של הבית הלבן לענייני הקורונה, אנתוני פאוצ'י, התראיין לרשת CNN ואמר כי החיסון לא יעזור אם מרבית האוכלוסייה יסרבו להשתמש בו, וציין כי כפי שזה נראה עכשיו החיסון יהיה יעיל רק ב-75% מהמקרים. דבריו מגיעים בעקבות הסקר שנערך בחודש שעבר אשר הראה כי שליש מאוכלוסיית ארה"ב אינה מתכוונת להתחסן כנגד הקורונה, לא משנה העלות והיעילות של החיסון.

עובדי אמזון מקבלים בונוס
ענקית הקמעונאות אמזון (סימבול AMZN) הודיעה היום כי תספק לעובדיה במשרה מלאה ובמשרה חלקית בונוס חד פעמי על סך 500 דולר כאות הוקרה על עבודתם במהלך המגיפה.

עובדי מחסנים, משלוחים ועובדי מזון במשרה מלאה יקבלו בונוס של 500 דולר, עובדים במשרה חלקית יקבלו בונוס של 250 דולר. נהגי Flex אשר מספקים חבילות עבור אמזון יקבלו בונוס של 150 דולר אם עבדו מעל לעשר שעות במהלך חודש יוני.
מנהלי חנויות Whole Foods יקבלו בונוס של 1,000 דולר, ובעלי שירותי המסירה צד שלישי של אמזון יקבלו בונוס בסך 3,000 דולר.

הקורונה לא מביאה מספיק בעיות – החוק הלאומי מאושר
עפ"י דיווח של רויטרס ודיווחים בכלי התקשורת בסין, גוף קבלת ההחלטות הבכיר בפרלמנט של סין העביר היום את חוק הביטחון הלאומי של הונג קונג, אשר מגיע לקראת יום השנה למסירת הונג-קונג ב-1 ביולי 1997, מבריטניה לסין. עוד צוין כי החוק התקבל פה אחד על ידי הוועדה המתמדת של הקונגרס.

המתיחות בין סין להודו עולה שלב
ממשלת הודו אסרה על שימוש בעשרות אפליקציות סלולריות סיניות, כולל TikTok, בגלל סוגיות אבטחה ופגיעה בביטחון הלאומי. משרד הטכנולוגיה ההודי פרסם כי "החלטנו לחסום 59 אפליקציות לאור המידע הזמין להם והפעילות אותה הם מבצעים אשר פוגעת בריבונות וביושרה של הודו, בהגנה על הודו, בביטחון המדינה ובסדר הציבורי".

ג'ונסון מסתכל על חצי הכוס המלאה
בוריסה ג'ונסון, ראש ממשלת בריטניה, התראיין ל-Times Radio והביע אופטימיות בנוגע לכלכלת המדינה, אף העובדה שלא הכחיש כי המצב לא טוב בכלל – "הנגיף הוא סיוט מוחלט למדינה, אך ברגעים אלו יש לנו הזדמנות לשנות ולעשות דברים טוב יותר: להשקיע בתשתיות, בתחבורה, בפס רחב, תקרא לזה איך שתרצה."

רשימת הקניות של הפד
בנק הפדרל ריזרב פרסם רשימה של 750 חברות שהוא מתכוון לרכוש את אגרות החוב שלהן בחודשים הקרובים, ביניהן עוד כ-90 חברות שכבר רכש אותן, וביניהן נמצאות אפל (סימבול AAPL) ואקסון מובייל (סימבול XOM).

התרחבות בפעילות הייצור בסין
עפ"י נתוני הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה, פעילות הייצור בסין התרחבה במהלך חודש יוני ומדד מנהלי הרכש של NBS הגיע ל-50.9 נקודות הבסיס, בהשוואה ל-50.6 נקודות הבסיס בחודש מאי וצפי כלכלנים ל-50.4 נקודות הבסיס.

 

 

 

 

המלצת ספר היום

CHARTS PATERNS AFTER THE BUY
CHARTS PATERNS AFTER THE BUY

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות וול סטריט שבוע 27
דוחות וול סטריט שבוע 27

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close