חדשות היום

שווקי אסיה פותחים רבעון חדש בעליות של עד 1% בהובלת הקוספי ; החרם על פייסבוק מתעצם – מעל ל-240 חברות הודיעו על הפסקת פרסום

תמונת מצב השווקים

מדדים 1.7
מדדים 1.7

 

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ טקסס מדווחת על מספר שיא יומי של חולי קורונה במדינה – מעל ל-6,900 מקרים נספרו אמש והביאו את המספר הכולל לכמעט 160 אלף. כיום מאושפזים 6,533 חולי קורונה בבתי החולים במדינה.
✔ איגוד עובדי הרכב הודיעה ליצרנית הרכבים ג'נרל מוטורס (סימבול GM) כי הם מתבקשים לסגור את המפעל שלהם בארלינגטון, טקסס, בעקבות הגידול בנדבקים.
✔ מדינות נוספות בארה"ב מודיעות על השעיית תוכניות הפתיחה מחדש, ביניהן גם וושינגטון. אריזונה הודיעה על סגירת ברים, חדרי כושר ואולמות קולנוע.
✔ בלומברג מדווחת, עפ"י תזכיר פנים חברתי מחודש מאי שנחשפה אליו, כי במחסן MSP1 של אמזון במינסוטה 45 עובדים נמצאו חיוביים בבדיקת קורונה. עוד צוין כי שיעור הזיהום היה פי 5 מבמדינה עצמה.  
✔ מושל מסצ'וסטס הודיע כי החל מהיום מטיילים שיגיעו מרוב מדינות ארה"ב יחויבו בבידוד בן 14 יום, למעט עובדי תשתיות קריטיים שמגיעים למטרת עבודה.
✔ נציב מנהל המזון והתרופות האמריקני, ד"ר סקוט גוטליב, פרסם את תוצאות המחקר שנערך בניו-יורק, ומציג תמונה שכ-25% מתושבי ניו-יורק נושאים את נגיף הקורונה.
✔ מדינות האיחוד האירופי חידשו היום את הטיסות ומאפשרות לאזרחי 14 מדינות המוגדרות כבטוחות להגיע אליהן. הרשימה תתעדכן כל שבועיים, בכפוף לקצב ההדבקות.
✔ איגוד תיאטרוני Broadway הודיע כי עד סוף השנה לא יתקיימו הצגות ומופעים, וכרגע מתוכננת  הפתיחה מחדש לינואר 2021.

מדינות נוספות נכנסות למאגר הבידוד
מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, הודיע כי שמונה מדינות נוספות נכנסו לרשימה אשר הנוסעים מהן לניו-יורק יחויבו בהסגר בן 14 יום, מה שמעלה את סך המדינות ל-16. המדינות הן – קליפורניה, ג'ורג'יה, איווה, איידהו, לואיזיאנה, מיסיסיפי, נבדה וטנסי.

עדותו של פאוצ'י
ד"ר אנתוני פאוצ'י, היועץ לענייני הקורונה של הבית הלבן, נתן את עדותו אמש אל מול הסנאט האמריקאי.

פאוצ'י נשמע מוטרד לנוכח המצב וציין כי כמות הנדבקים ביום בארה"ב הגיעה ל-40,000 – "ארה"ב אינה בשליטה מלאה על מגיפת הקורונה. אינני יכול לחזות במדויק, אך זה עומד להיות מטריד מאוד. עכשיו יש לנו 40 פלוס אלף תיקים חדשים ביום. אני לא אתפלא אם נעלה למאה אלף ביום, ולכן אני מודאג מאוד".

איירבוס מודיעה על קיצוצים
סוכנות הידיעות האמריקאית AP דיווחה אמש כי יצרנית המטוסים האירופית איירבוס צפויה לצאת לקיצוצים של 15 אלף משרות, בעיקר באירופה, במהלך החודשים הקרובים. בהודעה נמסר כי "החברה איננה צפויה להראות סימני התאוששות לרמות שלפני הקורונה, עד לשנת 2023 ואולי אף שנת 2025".

ירידה חדה באובדן משרות
סוכנות העבודה של האו"ם העריכה אמש כי 400 מיליון משרות אבדו במהלך הרבעון השני, ברמה הגלובלית, כהשפעה מהתפשטות המגיפה. מדובר בעלייה חדה לעומת התחזיות הקודמות אשר עמדו על אובדן של 305 מיליון משרות. עוד צוין כי המגיפה הביאה לירידה של 14% בשעות העבודה.

בריטניה ממשיכה 'לחטוף'
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בבריטניה פרסמו היום כי התוצר המקומי הגולמי (GDP) במדינה התכווץ ב-2.2% ברבעון הראשון של 2020, בהשוואה לתחזית שפורסמה להתכווצות של 2% ברבעון. עוד צוין כי מדובר בירידה הגדולה ביותר בתוצר הבריטי מאז הרבעון השלישי של 1979, והנתונים כוללים את השפעות התפרצות מגפת הקורונה וכן את הצעדים שביצעה הממשלה כדי להילחם בהתפשטות המגפה.

קרן המטבע הבינלאומית מורידה את התחזיות לצמיחה
קרן המטבע הבינלאומית (IMF) הודיעה על הורדת התחזית שלה לצמיחה הגלובלית:

התוצר הגלובלי צפוי להתכווץ השנה ב- 4.9 אחוזים – קצב הצמיחה הגרוע ביותר מאז סוף שנות השלושים, בה התוצר התכווץ ב-10 אחוזים במשך כ-3 שנים.
בשווקים המתעוררים נרשמו ירידות משמעותיות, בעוד שהבולטת שבהן היא הודו אשר דיווחה באפריל על 114 מיליון מובטלים חדשים, וצפויה להתכווץ ב-4.5 אחוזים השנה.

ביונד מיט מצאה שותפות חדשה עם עליבאבא
תקופה קצרה לאחר שהודיעה על הפסקת שיתוף הפעולה עם מקדולנדס (סימבול MCD), יצרנית תחליפי הבשר ביונד מיט (סימבול BYND) הודיעה הלילה על שיתוף פעולה עם רשת המכולות Freshippo של קבוצת עליבאבא (סימבול BABA) בסין, שתתחיל למכור את הבשרים שלה ב-50 מוקדים בשנגחאי, 48 מוקדים בבייג'ינג ובהנגז'ו.

החרם על פייסבוק מתעצם
חברות ענק נוספות ממשיכות בחרם על פייסבוק (סימבול FB) והפסקת הפרסום הממומן בפלטפורמה שלה, כאשר נכון לעכשיו מעל ל-240 חברות הודיעו על כך. החרם הינו חלק מקמפיין “StopHateforProfit”, המאשים את פייסבוק בכך שהיא מאפשרת תוכן "גזעני, אלים ושגוי".

החברות שהודיעו לאחרונה על הצטרפות לחרם הן Blue Bottle Coffee, Chobani, Madewell, Pfizer (סימבול PFE), SAP (סימבול SAP), VF (סימבול VFC) ו- Vertex Pharma (סימבול VRTX).

מיקרון מכה את התחזיות ומקבלת בונוס – העלאה במחיר היעד
ענקית השבבים מיקרון (סימבול MU) רשמה רווח נקי של 803 מיליון דולר או 71 סנט למניה, בהשוואה ל-840 מיליון דולר או 74 סנט למניה ברבעון המקביל. הכנסות החברה צמחו ל-5.44 מיליארד דולר, לעומת 4.79 מיליארד דולר ברבעון המקביל, בעוד שהצפי עמד על 5.27 מיליארד דולר.

וכבונוס לזה, ג'יי.פי מורגן הודיעה על העלאת מחיר היעד על המניה מ-65 ל-70 דולר.

הנפט נמצא בהמתנה ללוב
תאגיד הנפט הלאומי של לוב (NOC) הודיע כי הוא מתקדם בשיחות עם מדינות שכנות להסרת המצור, כך שהמדינה תוכל לחזור לחדש את ייצוא הנפט, שהושבת בינואר בעקבות מלחמת האזרחים. ייצוא הנפט מלוב מהווה 1% מצריכת הנפט הגלובלית.

אובר במגעים לרכישת חברה נוספת
עפ"י דיווח של הניו-יורק טיימס, חברת שיתוף הנסיעות אובר (סימבול UBER) נמצאת במגעים לרכישת חברת המשלוחים Postmates בעסקה שתסתכם בכ-2.6 מיליארד דולר. העסקה צפויה לחזק את פעילות המשלוחים של Uber Eats, לאחר שזו לא מצליחה להגיע לרווחיות.

עלייה באמון הצרכנים
ארגון Conference Board פרסם היום את נתוני מדד אמון הצרכנים בארה"ב, אשר עלה ל-98.1 נקודות בחודש יוני, לעומת צפי של 91 נקודות ובהשוואה לקריאה של 85.9 נקודות במאי – "הפתיחה המחודשת של הכלכלה ושיפור יחסי בתביעות האבטלה תרמו לאופן שבו הצרכנים מעריכים את התנאים הנוכחיים".

 

 

 

 

המלצת ספר היום

WELL BEING AS VALUE FULFILLMENT
WELL BEING AS VALUE FULFILLMENT

 

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות וול סטריט שבוע 27
דוחות וול סטריט שבוע 27

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close