חדשות היום

עליות חדות בחוזים על וול סטריט ובאסיה בשעות האחרונות ; שיא של מעל ל-122 אלף חולים חדשים בארה"ב ביממה האחרונה

תמונת מצב השווקים

מדדים 6.7

 

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ ממשיכים לשבור שיאים –122,326 אלף אמריקאים נדבקו בנגיף ביממה האחרונה, מה שמביא את הכמות הכוללת למעל ל-3 מיליון נדבקים ו-132.5 אלף מתים בארה"ב.
✔ טקסס מדווחת על מספר שיא של נדבקים ביממה האחרונה – 8,258 חולים, ומזהירה מפני עלייה חדה בכמות האנשים בחדרי הטיפול הנמרץ, מה שככל הנראה יגרום לבתי החולים להיות "מוצפים בעוד כשבועיים".
✔ משרד הבריאות של בריטניה הודיע כי הממשלה תשקיע 8.4 מיליון ליש"ט (10.49 מיליון דולר) על מנת לבחון את ההשפעות ארוכות הטווח של נגיף הקורונה על החולים.
✔ בפרו כמות הנדבקים עקפה את ה-300 אלף ובכך התמקמה במקום החמישי בעולם. כמות המתים עקפה את ה-10,500.

ממשיכה הסערה בלאקין
עפ"י דיווח של בלומברג, יו"ר רשת בתי הקפה לאקין (סימבול LK), צ'ארלס ז'נגיאו, בנוסף לשלושה מנהלי דירקטוריון נוספים, הודחו היום על ידי בעלי המניות בישיבה דחופה שהתקיימה. הדחתו של צ'ארלס הגיעה ימים ספורים לאחר שדירקטוריון החברה לא הצליח להגיע להסכמה לעשות זאת.

גרמניה מפיקה לקחים לאחר השערורייה בווירקארד
שר האוצר הגרמני, אולף שולץ, הודיע כי בכוונתו לתת כוח רב יותר לרשות הפיקוח הפיננסית הפדרלית בגרמניה, זאת לאחר שביקורת של רואי חשבון עלתה על הונאה ארגונית בחברת התשלומים Wirecard- "אני רוצה לתת ל- BaFin (הרשות הפיקוח הפיננסית הפדרלית) זכויות שליטה רבה יותר על דוחות כספיים של חברות, ללא קשר אם לחברה יש סעיף בנקאי או לא".

סין מפסיקה את ייבוא הבשר מברזיל
על פי דיווח של רשות המכס הסינית, המדינה השעתה באופן זמני ייבוא בשר מ-6 מפעלים בברזיל, לאחר דיווחים על התפשטות מגיפה האזור. סין הינה המדינה שקונה את הכמויות הגדולות ביותר של הבשר מברזיל.

מפעל הבשר JBS בברזיל מסר בתגובה כי החברה נוקטת בצעדים שונים כדי להבטיח שהאוכל שלה יהיה באיכות הגבוהה ביותר ושעובדיה מוגנים.

צרפת לא נגד ואווי, אך לא דוחפת לשם
ראש סוכנות אבטחת הסייבר הצרפתית ANSSI אמר אמש כי לא יהיה איסור מוחלט על שימוש בציוד של חברת התקשורת הסינית ואווי כחלק משירות ה-G5, אך מצד שני צרפת לא תדחוף את האנשים להצטרף אליהם – "מה שאני יכול לומר זה שלא יהיה איסור מוחלט, אך עבור מפעילים שאינם משתמשים כעת בשירות של ואווי, אנו מסיתים אותם מללכת על זה".

באפט משקיע כ-10 מיליארד דולר באנרגיה
לאחר שבישיבת בעלי המניות השנתית שהתרחשה בחודש מאי הודיעו בברקשייר הת'אווי (סימבול BRK) כי תאגיד ההשקעות בנה מאזן חזק ביותר בעל שיא של 137 מיליארד דולר במזומן, Berkshire Energy (ה'יחידה' שעוסקת בהשקעה באנרגיה) חתמה על הסכם אל מול חברת דומיניון אנרג'י (סימבול D) בסכום של כ-10 מיליארד דולר. ההסכם כולל, בין היתר, רכישת נכסי החברה בסכום של כ-4 מיליארד דולר, ו-5.7 מיליארד דולר בחובות.

הבנק המרכזי בצרפת משדר אופטימיות בנוגע לכלכלה
מושל הבנק המרכזי של צרפת, פרנסואה דה גלהאו, מסר היום כי הכלכלה הצרפתית יוצאת מהשפל שנגרם כתוצאה מהתפרצות המגיפה מהר מהצפוי – "ההתאוששות מתקדמת כמו שציפינו ואף יותר טוב מכך".

הבנק המרכזי העריך בחודש שעבר כי כלכלת המדינה תגיע לפעילות בהיקף של 12% מתחת לרמות הרגילות עד סוף יוני, בהשוואה לירידה של 32% עם תחילת הנעילה בצרפת בסוף מרץ.
ביום שלישי צפוי הבנק למסור את הערכתו, על סמך סדר האקלים העסקי החודשי (business climate survey), בו באה לידי ביטוי דעתם של אלפי חברות.

 

 

 

 

המלצת ספר היום

THE INDEX TRADING COURSE
THE INDEX TRADING COURSE

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close