חדשות היום

לאחר הדוחות החזקים, אפל עוקפת את ארמקו עם שווי שוק של 1.84 טריליון דולר ; טראמפ מתכנן לחתום על צו לעצירת פעילות TikTok

95 יום לבחירות בארה"ב

תמונת מצב השווקים ביציאה לסוף שבוע

מדדים 01.08
מדדים 01.08

 

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, הודיע על דחייה של שבועיים לפחות בכניסת ההקלות לתוקפן במדינה.
✔ לפני זמן קצר פג התוקף של תוכנית התשלומים של דמי האבטלה בארה"ב, בעוד שהדמוקרטים והרפובליקנים לא מצליחים להגיע להסכמה בנוגע לתוכנית חדשה.
✔ ארגון הבריאות העולמי מדווח על שיא חדש בכמות מקרי ההדבקות ביממה האחרונה -300 אלף, בעוד שארה"ב מובילה עם כמעט 172 אלף מקרים.
✔ חברת התעופה United Airlines (סימבול UAL) הודיעה על החזרה של למעלה מ-25 יעדים בינלאומיים בחודש ספטמבר, כולל טיסות משיקגו לתל אביב, שיקגו להונג קונג ויוסטון לאמסטרדם.
✔ המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב (CDC) הזהיר מפני השלכות חמורות במידה ובתי הספר לא ייפתחו, בעוד שמיליוני ילדים מקבלים שירותי בריאות בבתי הספר.

טראמפ פועל למכירת פעילותה של טיקטוק בארה"ב
במהלך מסיבת עיתונאים הלילה, הודיע טראמפ כי הוא מתכנן לחתום על צו אשר יחייב את פלטפורמת TikTok למכור את הפעילות שלה לאחת החברות בארה"ב, מהחשש לביטחון הלאומי ומכך שחברת האם שלה, ByteDance, משתפת פעולה עם ממשלת סין ומעבירה לה פרטים אודות המשתמשים.
טראמפ ציין כי הוא יפעל כבר היום להוציא את האיסור – "מבחינת TikTok אנו אוסרים עליהם את ארצות הברית. יש לי את הסמכות הזו. אני יכול לעשות את זה באמצעות צו ביצוע".

מיקרוסופט קופצת על ההזדמנות
ביחד עם הצהרתו של טראמפ, החלו להתפרסם דיווחים על כך שמיקרוסופט (סימבול MSFT) מנהלת שיחות לרכישת פעילותה של טיקטוק בארה"ב, מה שיכול לגרום לה להתרכז יותר בטכנולוגיית הצריכה, ממנה התרחקה מעט בשנים האחרונות. שווי השוק של טיקטוק מוערך בכ-50 מיליארד דולר.

אוסטרליה נוקטת פעולה נגד חברות הטק
לאחר תקופה ארוכה בה ממשלות רבות מנסות למצוא פיתרון לתחרות בריאה בשוק ובעיקר לשליטה על חברות הטק האמריקאיות, בדגש על גוגל (סימבול GOOGL) ופייסבוק (סימבול FB), נציבות התחרות באוסטרליה הודיעה כי הגישה הצעת חוק שתחייב אותן לשתף ברווחים מהפרסומות בשוק המקומי, כאשר עבירה על החוק תביא לקנסות של עד פי 3 מהרווחים או 10% מהמחזור הכספי השנתי של החברה.

להתאהב בבנק
עפ"י מסמכים שהגישה ברקשייר האת'ווי (סימבול BRK.A) של וורן באפט לרשות לניירות ערך (SEC), ההחזקה בבנק אוף אמריקה (סימבול BAC) הורחבה ל-11.8% וכעת היא ההחזקה השנייה בגודלה של הקונצרן, לאחר חברת אפל. הרכישה כללה 2.12 מיליון מניות של הבנק בשווי כולל של 522 מיליון דולר, והיא בוצעה בין התאריכים 28-30 ביולי.

סוגרים שבוע עם למעלה מ-180 דוחות
ענקית הביגוד Under Armour (סימבול UA) רשמה הפסד של 182.9 מיליון דולר או 40 סנט למניה, לעומת 17.3 מיליון דולר או 4 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות עמדו על 707.6 מיליון דולר הרבה מעל התחזיות ל-543.8 מיליון דולר. ההכנסות ברבעון המקביל אשתקד עמדו על 1.19 מיליארד דולר.

יצרנית ציוד ההנדסה קטרפילר (סימבול CAT) רשמה רווח של 1.03 דולר למניה לעומת צפי ל-64 סנט. ההכנסות עמדו על 10 מיליארד דולר – ירידה של 31% מ-14.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל, ובעוד שהתחזיות עמדו על 9.38 מיליארד דולר.

תאגיד האנרגיה שברון (סימבול CVX) רשם הפסד של 8.3 מיליארד דולר או 1.59 דולר למניה – ההפסד הרבעוני הגדול מאז שנת 1989, בהשוואה לרווח של 2.27 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד ובעוד שהצפי עמד על הפסד של 92 סנט למניה. ההכנסות עמדו על 13.49 מיליארד דולר, לעומת 36.32 מיליארד דולר ברבעון המקביל, וכשהצפי עמד על 22.1 מיליארד דולר.

הפלטפורמה החברתית פינטרסט (סימבול PINS) רשמה הפסד של 100.7 מיליון דולר או 17 סנט למניה, לעומת הפסד של 1.16 מיליארד דולר או 2.62 דולר למניה ברבעון המקביל. ההכנסות עמדו על 272.5 מיליון דולר, לעומת 261.25 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. פינטרסט עקפה את צפי האנליסטים לכנסות של 250 מיליון דולר. כמות המשתמשים עלתה ל-417 מיליון ברבעון השני לעומת 367 מיליון ברבעון הראשון, והרבה מעל הצפי ל-379 מיליון משתמשים.

יצרנית התרופות Merck (סימבול MRK) רשמה רווח של 3 מיליארד דולר או 1.18 דולר למניה לעומת 2.67 מיליארד דולר או 1.03 דולר למניה ברבעון המקביל. ההכנסות מתרופות לבני אדם נפלו ב-7% ל-9.68 מיליארד דולר. מכירות תרופות לבע"ח ירדו ב-2% ל-1.1 מיליארד דולר, אך מעל התחזיות שעמדו על 944.6 מיליון דולר.

 

 

 

 

 

 

 

המלצת ספר היום

FUTURES SPREAD TRADING
FUTURES SPREAD TRADING

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות 27.07.2020
דוחות 27.07.2020

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close