חדשות היום

הפוך על הפוך: הנאסד"ק מסיים עם 1.15% ירידה, הראסל ב-1.6% עלייה ; ארה"ב מסלימה את יחסיה מכל הכיוונים

88 יום לבחירות בארה"ב

תמונת מצב השווקים ביציאה לסוף שבוע

מדדים 08.08.2020
מדדים 08.08.2020

 

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ הנשיא טראמפ אמר אמש בראיון כי "ייתכן שלארצות הברית יהיה חיסון לקורונה לפני הבחירות בנובמבר״ (כמובן שיש לקחת את האמירה בערבון מוגבל).
✔ ארה״ב מורידה את אזהרת המסע שהמליצה לאזרחים אמריקאים להימנע מנסיעות, לאחר יותר מ-4 חודשים, ומודיעה כי ניתן לצאת לחו"ל, על אף העובדה שמדינות ויבשות רבות לא מסכימות עדיין לקבל תיירים אמריקאיים.
✔ מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, אישר את פתיחתם של בתי הספר בשנת הלימודים הקרובה. מנגד, ראש עיריית שיקגו הודיע כי שנת הלימודים תיפתח בלמידה מרחוק.
✔ מושל הוואי הודיע כי החל מיום שלישי יחזרו מגבלות הנסיעות בין האיים וכל מי שיגיע לקוואי, הוואי, מאווי וקלאוואו ייכנסו לבידוד למשך 14 יום.
✔ פייסבוק הולכת בעקבות גוגל וטוויטר ומאפשרת לעובדיה לעבוד מהבית עד יולי 2021, והודיעה כי תשלם סכום חד פעמי בסך 1,000 דולר על מנת לאפשר לעובדים לרכוש ציוד משרדי ולבצע התאמות לעבודה מהבית.
✔ פייזר (סימבול PFE) הודיעה על שיתוף פעולה וסיוע לחברת גיליאד (סימבול GILD) בייצור תרופת ה-'Remdesivir' לטיפול בקורונה.
✔ חברת התעופה דלתא (סימבול DAL) תוציא מעל ל-3,000 דיילים לחופשה ללא תשלום של עד 12 חודשים, וזאת לאחר שכבר מעל ל-4,000 דיילים (מתוך 24 אלף) עזבו את החברה.
✔ חברת השליחויות UPS (סימבול UPS) הודיעה על הגדלת העמלות בעקבות העומס הרב שנוצר במשלוחים בתקופת הקורונה. העמלות יהיו תלויות במשקל הפריט, תזמון השליחה ויעד השליחה.

השיחות לא מתקדמות, ולטראמפ נמאס
עוד יום של שיחות הגיע למבוי סתום בין הדמוקרטים לממשל טראמפ בנוגע לגובה התשלומים שיקבלו האמריקאיים שנמצאים באבטלה בעקבות המגיפה. הפעם הנשיא טראמפ החליט להתערב, ואמר בהצהרה כי "אפעל תחת סמכותי כנשיא כדי להעניק לאמריקנים את ההקלות שהם צריכים אם הקונגרס לא יצליח להגיע להסכמה". לדבריו, צווי הביצוע שלו יאריכו את דמי האבטלה עד לסוף השנה, בתוספת של הקלות נוספות.

הסלמה בזירת סין
הנשיא טראמפ חתם אמש על צווים נשיאותיים אשר ייכנסו לתוקף בסוף חודש ספטמבר, האוסרים על עסקאות מצד חברות אמריקאיות אל מול שתי חברות האם הסיניות של אפליקציית TikTok ו-WeChat.

הממשל האמריקאי טוען כי שתי החברות הללו מהוות איום ביטחוני משמעותי על ארה״ב, כשהן שואבות כמות מידע עצומה מן הטלפונים של משתמשי האפליקציות ויכולות להשפיע על הבחירות בארה״ב או בכלל על דעת הציבור האמריקאי לטובת אינטרסים של ממשל הסיני.
טיקטוק אמרה בהצהרה: "אנו המומים מההוראה המנהלתית האחרונה – נפנה לבית המשפט בארה"ב".

הסלמה נוספת – הפעם מזירת הונג-קונג
משרד האוצר האמריקאי הטיל סנקציות חדשות על 11 בכירים בהנהגת הונג קונג, כולל ראש הרשות המבצעת של הונג קונג, קארי לאם, והאשים אותם ב"עזרה ביישום המדיניות הסינים לדיכוי החופש והתהליכים הדמוקרטיים".

שר האוצר, סטיבן מנוצ'ין, אמר בהצהרה כי "ארה"ב עומדת לצד תושבי הונג קונג ואנו נשתמש בכלים שלנו ונכוון אותם על אלה שמערערים על האוטונומיה שלהם. הנשיא טראמפ הבהיר כי ארצות הברית תתייחס להונג קונג כאל 'מדינה אחת, מערכת אחת', ותנקוט בפעולות נגד אנשים שיהרסו את החירות של הונג קונג ".

קנדה מגיבה לאיום של טראמפ
לאחר ההודעה של טראמפ כי ב-16 באוגוסט יטיל מכסים בשיעור של 10% על אלומיניום המיובא מקנדה (לאחר שהם בוטלו באמצע שנת 2019), אמש מגיבה סגנית ראש ממשלת קנדה, צ'ריסטיה פרילנד – "ארצות הברית קיבלה את ההחלטה האבסורדית לפגוע בעם שלה בתקופה בה הכלכלה שלה סובלת מהמשבר החמור ביותר מאז השפל הגדול. קנדה תגיב למהירות ובעוצמה באמצעי נגד של דולר לדולר".

גרמניה וצרפת הודיעו על פרישתן מהשיחות בגלל ארה"ב
עפ"י דיווח של רויטרס, גרמניה וצרפת פרשו מהשיחות בנוגע לרפורמה בארגון הבריאות העולמי (WHO), לאחר שארצות הברית החליטה להוביל את המשא ומתן, למרות שבחודש יולי הודיעה כי היא עוזבת את הארגון בגלל שיתוף הפעולה ההדוק שלה עם סין – "אף אחד לא רוצה להיגרר לתהליך רפורמה ולקבל מתווה ממדינה שעזבה את ארגון הבריאות העולמי".

האבטלה בארה"ב
מספר הבקשות הראשונות לדמי אבטלה ירד בשבוע שעבר לרמה הנמוכה מאז ה-14 במרץ, ועמדו על 1.186 מיליון- ירידה של 249 אלף בקשות בהשוואה לשבוע שקדם לו, ובעוד שהתחזיות עמדו על 1.423 מיליון. הנתונים הם גבוהים בהרבה מהשיא שנרשם בשנת 1982 שעמד על 695 אלף בקשות.

משרד העבודה האמריקאי מפתיע לטובה ומפרסם כי אחוז האבטלה בחודש יולי עמד על 10.2%+ בהשוואה ל-11.1%+ ביוני, ובעוד שהצפי עמד על 10.5%.

נתוני המועסקים במגזר הלא חקלאי עמד על 1.76 מיליון עובדים חדשים במהלך יולי, בהשוואה ל-4.791 מיליון בחודש יוני למול צפי של 1.6 מיליון.

ברזיל מורידה את הריבית לשיעור שלא נראה
הבנק המרכזי של ברזיל הודיע על הורדת הריבית לשיעור הנמוך בכל הזמנים – מ-2.25% ל-2% – ירידה תשיעית רצופה. הבנק המרכזי אף הודיע כי אינו פוסל הורדות נוספות בשיעור הריבית בהמשך השנה, כצעד לתמיכה בכלכלה המקומית שנפגעה קשות.

דוחות, דוחות, דוחות…
ענקית המזון Restaurant Brands (סימבול QSR) רשמה רווח של 106 מיליון דולר או 35 סנט למניה, לעומת 142 מיליון דולר או 55 סנט למניה ברבעון המקביל, בעוד שהצפי עמד על 29 סנט למניה. ההכנסות נפלו ב-25% ל-1.05 מיליארד דולר, בהשוואה ל-1.40 מיליארד ברבעון המקביל, בעוד שהצפי עמד על 1.04 מיליארד דולר.

חברת שיתוף הנסיעות אובר (סימבול UBER) רשמה הפסד של 1.8 מיליארד דולר או 1.02 דולר למניה, לעומת הפסד של 5.2 מיליארד דולר או 4.72 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד, ובעוד שהצפי עמד על 86 סנט למניה. החברה רשמה הכנסות של 2.24 מיליארד דולר – ירידה של 24 לעומת התקופה המקבילה ואל מול צפי של 2.18 מיליארד דולר.

ענקית התקשורת טי-מובייל (סימבול TMUS) רשמה רווח של 0.61 דולר למניה בהשוואה ל-1.29 דולר למניה בתקופה המקבילה, ובעוד שהצפי עמד על 0.11 דולר למניה. ההכנסות עמדו על 17.67 מיליארד דולר, בהשוואה ל-10.98 מיליארד דולר בתקופה המקבילה.

פלטפורמת בניית האתרים WIX (סימבול WIX) רשמה הפסד של 57.7 מיליון דולר או 1.06 דולר למניה, לעומת הפסד של 16.7 מיליון דולר או 0.33 דולר למניה בתקופה המקבילה. ההכנסות עמדו על 236.מיליון דולר – עלייה של 27% לעומת הרבעון המקביל. כמות המנויים המשלמים זינקה ב-346 אלף – עלייה של 17% בהשוואה לרבעון המקביל וסך של 5 מיליון משתמשים.

פלטפורמת הזמנות יחידות הנופש booking.com (סימבול BKNG) רשמה הפסד של 10.81 דולר למניה, בהשוואה לרווח של 23.59 דולר למניה בתקופה המקבילה, ובעוד שהתחזיות עמדו על הפסד של 11.81 דולר למניה. ההכנסות עמדו על 630 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של 3.85 מיליארד דולר בתקופה המקבילה ובעוד שהתחזיות עמדו על 493.2 מיליון דולר. ההזמנות לנופש התרסקו ב-91%.

ענקית הקרוזים Norwegian Cruise Line (סימבול NCLH) רשמה הפסד של 715.2 מיליון דולר או 2.99 דולר למניה, בהשוואה לרווח של 240.2 מיליון דולר או 1.11 דולר למניה ברבעון המקביל. ההכנסות צנחו ל-16.9 מיליון דולר, לעומת 1.66 מיליארד דולר ברבעון המקביל.

רשת מלונות הילטון (סימבול HLT) רשמה הפסד של 430 מיליון דולר או 1.55 דולר למניה, לעומת רווח של 260 מיליון דולר או 89 סנט ברבעון המקביל. ההכנסות נפלו ל-564 מיליון דולר בהשוואה ל-2.48 מיליארד דולר ברבעון המקביל, בעוד שהצפי עמד על 818.8 מיליון דולר. התפוסה במלונות הרשת צנחה ב-56.1% ל-22.3%.

יצרנית המצלמות גו-פרו (סימבול GPRO) רשמה הפסד של 51 מיליון דולר או 34 סנט למניה, בהשוואה להפסד של 11.3 מיליון דולר או 8 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד, ובעוד שהצפי עמד להפסד של 18 סנט למניה. ההכנסות עמדו על 134.2 מיליון דולר – ירידה של 54.1% לעומת 292.4 מיליון דולר ברבעון המקביל, אך עדיין מעל לתחזיות שעמדו על 109 מיליון דולר.

 

 

 

 

 

 

 

 

המלצת ספר היום

THE VWAP STRATEGY
THE VWAP STRATEGY

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות שבוע 32
דוחות שבוע 32

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close