וול סטריטטכנולוגיה וביוטקפני סטוקס

60 דקות לפתיחה – Axsome Therapeutics ממריאה בעקבות השגת יעדי ניסוי קליני שלב 2 של AXS-05

מניית Axsome Therapeutics, Inc , סימבול : AXSM, עולה בפרה מרקט מעל 150% בעקבות פרסום תוצאות שלב 2 של ניסוי קליני לטיפול בהפרעות דיכאון.

החברה פרסמה היום כי היא השיגה את היעדים המרכזיים של שלב 2 בניסוי קליני של AXS-05 לטיפול בהפרעות דיכאון קשות (major depressive disorder – MMD). שיפור משמעותי של 47% בהפחת הסימפטומים לעומת 16% של המתחרה הפעיל בשוק.

"השיפורים המשמעותיים מבחינה קלינית בסימפטומים דיכאוניים שנצפו עם AXS-05 במחקר זה הושגו לעומת המתחרה הפעיל שהינו תרופה נוגדת דיכאון מבוססת היטב, שבוע לאחר תחילת הטיפול", אמר פרופ 'מאוריציו פאבה, סגן יו"ר המחלקה לפסיכיאטריה, בית החולים הכללי של מסצ'וסטס (MGH) ודיקן עמית למחקר קליני ותרגום, בית הספר לרפואה של הרווארד. "הנתונים מראים כי תרופות נוגדות דיכאון המשווקות כיום אינן מספקות תגובה טיפולית מספקת בשני שלישים מהחולים שטופלו. ההערכה היא כי 16 מיליון אמריקאים סובלים מהפרעת דיכאון גדולה מדי שנה. כמו אנטגוניסט קולטן NMDA בעל פעילות מולטימודאלית, AXS-05 היכול לספק גישה חדשה לטיפול במצבים שעלולים לסכן חיים".

המניה כבר פותחת מבערים גבוה מאוד אבל אנליסטים בבתי השקעות סבורים שהסיפור עוד לא נגמר ומרימים את מחירי היעד.

מבט טכני על הגרף

שווי שוק של 80 מיליון ופלואט של 20 מיליון (לפי פינביז) המניה פורצת, כבר בפרה מרקט, רמות התנגדות משמעותיות בגרף.

קישור לכתבה.

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם.

תגיות
הראה עוד

כתבות מאותו תחום

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close