חדשות היום

השבוע נפתח בעליות קלות באסיה ; ארה"ב ממשיכה בשיחות לאישור חבילת הגירוי

56 יום לבחירות בארה"ב

*** שימו לב כי היום לא יתקיים מסחר בבורסות וול סטריט ובקנדה עקב יום העבודה (Labor Day)***

 

תמונת מצב השווקים

מדדים 07.09
מדדים 07.09

 

 

BTC-USD (גרף יומי)

BTCUSD 07.09.2020
BTCUSD 07.09.2020

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ רויטרס מדווחת כי 22 מתוך 50 המדינות בארה"ב רושמות מגמת עלייה במקרי ההדבקות והחששות מהשפעת הסופ"ש הארוך הכולל מפגשי משפחות בחג עולה בקרב מומחים.
✔ עפ"י דיווח של העיתון הקנדי 'Globe and Mail', ממשלת קנדה תאריך את תוכנית ההקלות בתשלומי השכירויות של העסקים הקטנים עד לסוף החודש.
✔ סקר שנערך בארה"ב בעקבות פתיחתם של בתי הקולנוע של רשת AMC (סימבול AMC) מציג שרק 3 מתוך 10 אמריקאים ירגישו נוח ללכת לבית הקולנוע.
✔ בריטניה מדווחת על כמות שיא של נדבקים ביממה האחרונה – 2,988 מקרים, כאשר מנגד כמות ההרוגים עומדת ברמות הנמוכות עם שני מקרי מוות בלבד.
✔ עפ"י דיווח של רויטרס, מקסיקו החלה בפיתוח חיסון משלה לקורונה אשר צפוי להיכנס לתהליך ייצור באביב הקרוב, מתוך טענה כי "חיסון אחד לא מספיק".
✔ מנכ"ל חברת הביוטכנולוגיה הסינית Sinovac הודיע היום כי כ-90% מעובדי החברה ובני משפחותיהם לקחו חלק בחיסון הניסיוני נגד הקורונה שמפותח ע"י החברה ונמצא בניסוי שלב 3. עפ"י דבריו, החיסון הוצע ל-2,000 עד 3,000 עובדים ובני משפחותיהם בהתנדבות.

ממשיכים בשיחות על חבילת הגירוי
שר האוצר האמריקני, סטיבן מנוצ'ין, התראיין אמש ל-CNBC והתייחס לנושא אולי החשוב ביותר שעל הפרק – העברת חבילת הגירויים / סיוע הבאה במטרה לתמוך בכלכלת ארה"ב.

השבוע יחזור הקונגרס מחופשת הקיץ וימשיך בדיונים שעד כה היו כישלון ענק בנוגע לאישור חבילת הגירוי הבאה, אשר תכלול תחומים רבים, כמו תשלומי אבטלה, הלוואות חדשות לעסקים קטנים, תקצוב לבתי ספר ומימון בדיקות קורונה, טיפול וחיסונים.
מנוצ'ין ציין כי הוא מקווה שניתן יהיה להתקדם עם הצעת החוק כבר עד סוף השבוע וכי היא תממן את הפעולות הפדרליות עד לחודש דצמבר – "לעת עתה, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שבסוף החודש לא נשבית את הממשלה ונגיע למשהו שהוא הרבה מעבר לבחירות".

החשש מהחרפת מלחמת הסחר מגדיל עלויות
לאחר שבחודשים האחרונים ממשל טראמפ ממשיך לנקוט פעולות רבות כנגד חברות וגופים סיניים תוך התבטאות בנוגע להחמרת ה'מלחמה' ביניהם, העיתון המקומי South China Morning Post מציג את הנתונים בשטח.

עפ"י הדיווח, העלות של העברת סחורות בים מנמל שנגחאי (הנמל הגדול בעולם בהיקף הפעילות) לחוף המערבי של ארה"ב זינק ביותר מפי שניים בין מאי לאוגוסט – הקצב החד ביותר מאז 2009.
במקביל, תעריפי השילוח לחוף המזרחי של ארה"ב, כולל נמלי ניו יורק וניוארק, זינקו במעל ל־65%.

סמסונג זוכה במכרז ענק בהיקף של 6.64 מיליארד דולר
סמסונג אלקטרוניקה הודיעה היום כי זכתה במכרז של חברת התקשורת וריזון (סימבול VZ) לספק פתרונות תקשורת אלחוטיים בארה"ב בהיקף של 6.64 מיליארד דולר.

סיכוייה של החברה הדרום קוריאנית עלו משמעותית לזכייה במכרז לאור הסנקציות שהטילה ממשלת ארה"ב על חברת ואווי הסינית, הממוקמת במקום הראשון בעולם בהיבט הנתח אותו תופסת בשוק התקשורת העולמי – 28% (נכון לשנת 2019). לצורך השוואה, סמסונג היא בעלת נתח שוק של 3% בלבד, כאשר מעליה יש את נוקיה עם 16%, אריקסון עם 14% ועוד…

אסטרהזניקה מגיעה גם לאוסטרליה
ראש ממשלת אוסטרליה, סקוט מוריסון, אמר בהצהרה הלילה כי המדינה מצפה לקבל את המנות הראשונות (מתוך סך של 3.8 מיליון מנות) של החיסון הפוטנציאלי כבר בחודש ינואר, בזמן שכמות הנדבקים במדינה ירדה לשפל של 10 שבועות.

את החיסון תייצר חברת CSL Ltd עפ"י הפיתוח של חברת אסטרהזניקה (סימבול AZN) ואוניברסיטת אוקספורד, במידה והחיסון יאושר.

ג'ונסון מגדיר דד-ליין אחרון להסכם סחר
עפ"י דיווח של הפייננשייל טיימס, ממשלת בריטניה מתכננת לחוקק חוק אשר יעקוף חלקים מרכזיים מהסכם הנסיגה מהאיחוד האירופי, ובכך לסכן את המשא ומתן ביניהם.

לא נחשפו פרטים בנוגע להצעת החוק שבריטניה תנסה להעביר, אך הדיווח מגיע לאחר שאמש ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, הודיע כי "במידה ולא יושג הסכם סחר עד ל-15 באוקטובר, על שני הצדדים לקבל זאת ולעבור הלאה. אם לא נוכל להסכים עד אז, אני לא רואה שיהיה בינינו הסכם סחר חופשי".

 

 

 

 

 

המלצת ספר היום

BOLLINGER BAND TRADING
BOLLINGER BAND TRADING

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות 07.09
דוחות 07.09

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close