חדשות היום

אסיה נסחרת בירידות של עד 2.4% ; 6 חברות הטק המובילות איבדו בשלושת הימים האחרונים מעל לטריליון דולר

54 יום לבחירות בארה"ב

תמונת מצב השווקים

מדדים 09.09
מדדים 09.09

 

 

BTC-USD (גרף יומי)

BTC-USD 09.09.2020

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ ד"ר אנתוני פאוצ'י, המומחה למחלות זיהומיות ומוביל המלחמה בקורונה מטעם הבית הלבן, אמר כי "לא סביר שחיסון נגד נגיף הקורונה יהיה מוכן לפני יום הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-3 בנובמבר".
✔ מינהל אבטחת התחבורה פרסם נתונים על פיהם עברו במהלך יום החג Labor Day 968,673 נוסעים בשדות התעופה בארה"ב – המספר הגבוה ביותר מאז ה-16 במרץ. במהלך הסוף שבוע כולו עברו קרוב ל-3.3 מיליון נוסעים.

✔ עפ"י נתונים שפורסמו ע"י קבוצת התעשייה הבריטית, המדינה רשמה את הזינוק החד מזה 20 שנה בהעסקת עובדים זמניים על רקע סגירת הכלכלה בתחילת המשבר, ובעיקר בעקבות אי הוודאות בנוגע להמשכו.
✔ משרד הבריאות של שבדיה דיווח כי המדינה ביצעה בשבוע שעבר מספר שיא של בדיקות חדשות לגילוי וירוס הקורונה, כאשר רק 1.2% מהן חזרו חיוביות.

אסטרהזניקה צונחת ב-8% במסחר המאוחר
מניית יצרנית התרופות AstraZeneca (סימבול AZN) צנחה במסחר המאוחר לאחר שהודיעה כי השעתה את הניסוי הקליני שלה לחיסון הפוטנציאלי לקורונה בגלל חששות בטיחותיים – "מדובר בפעולה שגרתית שצריכה להתרחש בכל פעם שמגלים מחלה לא מוסברת באחד הניסויים. החברה מנסה לזרז את הבדיקה כדי למזער כל השפעה פוטנציאלית על ציר הזמן של הניסוי".

האירוע הגדול של אפל
החברה הגדולה בעולם במונחי שווי שוק אפל (סימבול AAPL) הכריזה אמש באמצע יום המסחר כי תערוך את אירוע ההשקה השנתי של מכשיר האייפון 12 בכנס דיגיטלי ב-15 בספטמבר, דיווח שלא עזר לה להתחמק מהירידות והיא סיימה ב-6.7% ירידה.

לפי השמועות, אפל הזמינה 75 מיליון יחידות של האייפון החדש. יחד עם הטלפון, יושקו גם דגמי אייפד חדשים, גרסה לשעון החכם וכנראה גם דור חדש של אוזניות.

חשד למניפולציה בבורסת שנזן
לאחר שבתקופה האחרונה מדווחים יותר ויותר מקרים בהם משקיעים מכרו 'בטעות' כמויות של מניות, שלא עפ"י תוכנית המימושים עליה דיווחו לרשות לניירות ערך, בורסת שנזן דיווחה אמש בפומבי כי אין מדובר ב סחר פנים או מניפולציה בשוק.

אחת מהדוגמאות היא מיום שישי, שבעקבות "פעולה לא נכונה", מאו ז'ונגוו מכר 96,700 מניות יותר ממה שהוא דיווח מראש. מקרה נוסף הוא של ני שיאנגהונג, שמכר בטעות 16,000 מניות בטענה שהתבלבל בהקלדה.

שיתוף פעולה מחשמל
יצרנית הרכבים האמריקאית ג'נרל מוטורס (סימבול GM) הודיעה על רכישת נתח של 11% ביצרנית הטנדרים החשמליים ניקולה (סימבול NKLA). במסגרת שיתוף הפעולה ג'נרל מוטורס תייצר את הטנדרים של ניקולה, נכון לעכשיו עד סוף שנת 2022.

סלאק מדווחת על ירידה חדה בתחזיות וצונחת ב-18% במסחר המאוחר
אפליקציית העברת המסרים במקומות העבודה סלאק (סימבול WORK) פרסמה הודעה לאחר הנעילה כי היא חוזה האטה משמעותית בהכנסות שלה ברבעון הנוכחי (בהשוואה לרבעון המקביל) מאובדן לקוחות בעקבות ההאטה הכלכלית, אך מנגד ציינה גם על עלייה בכמות המשתמשים החדשים.

סלאק ציינה כי היא צופה הכנסות של בין 222-225 מיליון דולר, בהתאם לתחזיות האנליסטים, המייצג צמיחה של 32%-33% בהשוואה לצמיחה של 49% ברבעון המקביל אשתקד.

 

 

 

 

 

המלצת ספר היום

MARKET NEUTRAL TRADING
MARKET NEUTRAL TRADING

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות 07.09
דוחות 07.09

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close