וול סטריטטכנולוגיה וביוטקפני סטוקס

אפקט ינואר ??? MBOT עם יריית פתיחה מרשימה של 300% אחרי קבלת אישור אירופאי לפטנט ViRoB

"אפקט ינואר" – תופעה ידועה בשוק המניות בה משקיעים רבים מוכרים את האחזקות המופסדות שלהם בחודש דצמבר על מנת לבצע קיזוז של הפסדים מול רשויות המס, אך עדיין "מאמינים" גדולים בחברות שהחזיקו, לכן הם רוכשים אותן שוב בתחילת השנה החדשה. התופעה הקטנה נוטה בד"כ לייצר תנודתיות גבוהה בקרב מניות הסמול קאפס שם כמובן משקיעים חווים את ההפסדים המשמעותיים ביותר ומחפשים "פיצוי" על נאמנותם לחברה.

מניית Microbot Medical Inc, סימבול: MBOT, נותנת לנו את הרמז הגדול לכך שאפקט ינואר אכן התחיל כאשר היא עולה מעל 300% במחזור מסחר מפלצתי של 37 מיליון מניות, פי 50! ממחזור המסחר הממוצע של המניה.

ב-14 לינואר 2019 בשעה 7:00 בבוקר שעון ניו-יורק. החברה מפרסמת כי היא קיבלה אישור פטנט סופי למוצר הדגל של החברה ViRob, מיקרו-רובוט שמידותיו הזעירות מאפשרות לו לנווט ולזחול בחללים שונים בגוף האדם, כולל כלי הדם, מערכת העיכול ומערכת הנשימה.

היישום המרכזי כרגע של המוצר הוא טיפול במחלת הידרוצפלוס, מחלה שבה הגוף מתקשה לנקז נוזלים עודפים מהמוח ומחוט השדרה ועלולים לייצר לחץ תוך-גולגולתי ונזק בלתי הפיך במידה ולא מבוצע ניקוז לעודפים. מעבר לטיפול הרגיל הקיים היום, שהוא החדרה של "שאנט" שמבצע ניקוז של הנוזלים וכרוך בהחלפה בגלל בעיות חסימה של הפתחים וסיכונים פוטנציאלים נוספים בניתוח מהסוג הזה, חברת Microbot ייצרה פתרון הנקרא Self-Cleaning Shunt, בקיצור SCS ובו השאנט מבצע גם ניקוז וגם ניקוי עצמי לכן הוא אינו כרוך בהחלפה.

אז מה הסיפור !?

החדשות על המוצר כבר בחוץ מזמן, למעשה כבר מאמצע שנת 2016 וכבר היה מהלך חריג בשנה זו. לגבי הפטנט היה די ברור שיאשרו את המוצר המהפכני ויעניקו זכויות ליוצרים שלו. אבל………..

כשהחברה מדללת את המשקיעים שלה כבר קרוב לשנתיים ומבצעת מספר יפה של ספליטים הפוכים על מנת להישאר בתקנות של הבורסה ומביאה את המשקיעים שלה להפסדים של מעל 90% וכבר אין דילול פעיל במניה והספליט הביא אותה למצב שהפלואט נמצא בשפל של 1.85 מיליון מניות, הפח שמן רק מחפש גפרור שיעזור להידלק ולפוצץ כל קיר בדרך.

כל כך הרבה קירות עד שסוחרים רבים שלא לקחו חלק במהלך וחיפשו גם להתחמם באש הגועשת התחילו לסחור כל מניית מיקרו-פלואט בעלת מוטיב דומה לזה של MBOT, מסקטור הביוטק, ומתת-סקטור המכשור הרפואי. והקורבן שעלה על פרק היא מניית Biocept, Inc, סימבול : BIOC עם נתונים די זהים למניה המובילה אך ללא כל זרז באופק.

כל הקוקטייל המשובח הזה בשילוב מחזורי מסחר כבדים של סוחרי מומנטום, כסף טיפש שרודף וברוקרים שמחלקים הלוואות לכל שורטיסט המוכן לשלם העמלה, אם הייתי מזמין את זה בבר כנראה שהייתי עף מהכיסא ומצטרף לגששית שהסינים הנחיתו על הירח.

מבט חטוף על הגרפים

ניתן לראות במניית MBOT את הירידה הרצופה והמשקיעים המופסדים במניה, ולא, היא אף פעם לא הייתה בתג מחיר של 140$ זה תוצאה של כמות הספליטים הרבים שהמניה עשתה במהלך השנים ונוצר "עיוות" במחיר האמיתי שהמניה התחילה איתו.

מניית BIOC טוענת אנרגיה במשך מספר שעות בהם MBOT ממשיכה לרוץ, בליווי שפלים עולים ומגה-אולטרא-סופר פריצה לקראת השעות האחרונות של המסחר.

קישור לכתבה של MBOT.

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם.

תגיות
הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close