ניתוח טכניניתוח פונדמנטליפני סטוקס

שבוע חלומי בארץ לעולם לא – מילה קטנה על השבוע האחרון בארץ הפני סטוקס

שבוע מטורף עבר עלינו בארץ הסמול קאפס, כל יום, כל היום, מניות פלואט נמוך שרצות מעל 100% ומספקות ים של הזדמנויות מסחר, לכל כיוון כמעט כל שעה ללא הפסקה.

היציאה של השווקים מהתחתית בשילוב עם "אפקט ינואר" בהחלט החזירה את האופטימיות הישנה והטובה של השוק השורי אותו סוחרי הסמול קאפס כל כך אוהבים, זמנים קסומים בהם כל "מניות הפח" של וול סטריט מתעוררות לחיים!

הכל התחיל ממניית MBOT עליה כתבתי בתחילת שבוע (קישור למי שפספס) שהייתה ה"ברבור שחור" שהצית את ההתלהבות של כל סוחרי הסמול קאפס בכל צ'אט אפשרי בכל העולם ויצרה כמות יפה של סימפטי פליי'ס, עם כמות ווליום מטורפת שאפשרה למהלכים האלה לרוץ יום שלם עד שהבלון היה מתפוצץ עם "הנפקת מניות" באמצע או אחרי שעות המסחר.

שורה תחתונה, לאף חברה אין באמת בסיס פונדמנטלי עליו ניתן להשקיע בצורה שקולה ולמצוא "ערך" כלשהו בטווח הארוך אבל כשכסף טיפש פוגש פלואט נמוך הכל יכול לקרות ובאותו רגע כל הפונדמנטל'ס נזרקים לפח! אז מה אם לחברה אין מספיק כסף כדי להמשיך את הפעילות שלה… זה בסדר שאנחנו ממשיכים לדלל את המשקיעים שלנו עם עוד ועוד ועוד מניות שאנחנו מנפיקים, מה שנקרא בשפת העם, "על ימין ועל שמאל"…עוד ספליט אחד ודי, כדי שנוכל לשמור על מעמדנו בבורסת הנסדא"ק….

 

בקיצור, מאכילים אותנו במזון משובח, של כתבות מפונפנות במושגים "פורצי דרך" ואומרים לנו שהכל בסדר עד שבסוף היום מגישים לנו את החשבון… הנקודה המרכזית שלי היא משהו שאנחנו מדברים עליו רבות – לסחור את התנועת מחיר.

זה לא משנה מה מספרים לנו או כמה זה נראה מפתה תמיד לנהוג בחשדנות כלפי כל מניה ולסחור במשמעת גבוהה ולא להגיד לעצמנו שוואלה זה "נראה טוב ונראה לי אני אקח את זה" אלא לסחור תצורות מאוד ברורות בהתאם ל"פלייבוק" האישי שלנו וכמובן לחתוך מיידית כשצריך ולקחת רווחים בדרך.. אי אפשר למשוך את "כל התנועה" עם כמות מלאה ואז להתחרט שלא מימשנו או לממש מהר מידי ולא לתת לחלק מסוים לעבוד, למצוא את האיזון בין השניים ולהגיד תודה על מה שיש, כי "מה שיש" זה רווחים משמעותיים! של מעל 10-20-50 אחוז וזה לא משהו שמגיע כל יום.

אז קדימה, לצלם למסגר ולנתח באופן פרטני כל תצורה לתוך הפלייבוק האישי של כולנו על מנת להתכונן ל"ברבור שחור" הבא..לא לשרות בתסכול או בתחושת פספוס כי זה באמת לא תורם לשום דבר… סיכוי טוב ששבוע הבא נמשיך לקבל מומנטום חיובי בסמול קאפס במידה והמצב הכללי בשווקים ימשיך להיות אופטימי.

מבט על גרפים של כוכבות השבוע  – MBOT BIOC KTOV TBLT LMFA LPCN GEVO

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם.

 

תגיות
הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close