חדשות היום

הנאסד"ק 100 מוביל את החוזים בעליות של 1.1%. הנפט מזנק ב-2.5% ; טראמפ מפתיע את כולם מחוץ לבית החולים, כשהוא 'יצא לסיבוב'

29 יום לבחירות בארה"ב

תמונת מצב השווקים

מדדים 05.10.2020
מדדים 05.10.2020

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ 9 מדינות בארה"ב דיווחו על עלייה במקרי ההדבקות לשיאים חדשים, בעוד שמזג האוויר מתקרר משמעותית.
✔ נכון להיום, ב-27 מתוך 37 מדינות ה-OECD, חזרו מערכות החינוך לשגרה, בעוד שהמדינות שפתוחות למחצה הן – אוסטרליה, קנדה, ישראל, פורטוגל, ספרד, בריטניה וארה"ב.
צ'ילה, קולומביה ומקסיקו סגורות לגמרי.
✔עפ"י מקורות המקורבים לנושא, רשת בתי הקולנוע הבריטית Cineworld תסגור עוד השבוע 543 בתי הקולנוע שלה בארה"ב, בנוסף לעוד 128 בתי קולנוע בבריטניה ואירלנד. 
✔איטליה מתכוננת להטיל מגבלות חדשות על העסקים כבר השבוע, כך הודיע אמש שר הבריאות האיטלקי.

עדכוני טראמפ
– ראש המטה של ​​הבית הלבן, מארק מדוס, חשף בראיון לפוקס ניוז שמצבו של הנשיא טראמפ ביום שישי היה גרוע בהרבה ממה שפרסמו לציבור, צוך שהוא מציין כי הרופאים המליצו לפנות אותו לבית החולים לאחר שראו שיש לו חום ורמת החמצן שלו בדם יורדת במהירות –

"אתמול בבוקר היינו מודאגים באמת. היה לו חום ורמת החמצן שלו ירדה במהירות. עם זאת, בסגנון שאופייני לו, הנשיא התהלך והסתובב".
– בתדרוך היומי אמש, אמר הרופא של הנשיא טראמפ, ד"ר שון קונלי, כי הוא מאשר שטראמפ מרגיש הרבה יותר טוב וככל הנראה כבר היום יחזור לבית הלבן להמשך טיפול שם.
עוד צוין בתדריך כי החלו לטפל בו בדקסמתזון – סטרואיד שהוכיח שיפור רב לחולים במצב קשה, אך עלול לגרום לנזק למי שבמצב קל.
– אתמול בערב (שעון ישראל) פרסם טראמפ סרטון בטוויטר בו הוא אומר "למדתי הרבה על הקורונה", כשמספר שעות לאחר מכן הפתיע את כולם ונראה נוסע ברכב ל'סיבוב' מחוץ לבית החולים הצבאי.
מצד אחד הוא הצליח 'להרים' את השווקים ולהראות שהוא בריא, מצד שני קיבל הרבה ביקורות על כך שזאת חוסר אחריות מוחלטת.

המדינות המתפתחות מבקשות הקלות
הודו ודרום אפריקה מבקשות מארגון הסחר העולמי (WTO) לקבל הקלות בכללי הקניין הרוחני לייצור ולייבוא תרופות. במכתב שנשלח לארגון ב-2 באוקטובר, ביקשו שתי המדינות לוותר על חלק מההסכם בהיבטים הקשורים לסחר בזכויות קניין רוחני, המסדיר פטנטים, סימני מסחר וזכויות יוצרים – "קיים חשש משמעותי שלא נצליח לייבא את הטיפולים והחיסונים לקורונה במהירות, בכמות ובמחיר בכדי לענות על הביקוש".

ההנפקה המעניינת של השנה – AIRB
פלטפורמת האינטרנט המתווכת בין שוכרי יחידות נופש Airbnb מתכוונת לגייס בדצמבר כ-3 מיליארד דולר לפי שווי של כ- 30 מיליארד דולר, לאחר שהודיעה בחודש אוגוסט על הגשת מסמכי ההנפקה לרגולטורים בארה"ב. בחודש אפריל שווי החברה הוערך ב-18 מיליארד דולר.

מגזר השירותים ביפן מציג התאוששות
מדד מנהלי הרכש במגזר השירותים של בנק ג'יבון, שפורסם היום ביפן, מציג המשך התרחבות של כלכלת יפן, זה החודש השמיני ברציפות, עם נתון של 46.9 נקודות הבסיס בספטמבר לעומת 45 בחודש אוגוסט ובהשוואה לצפי של 45.6 נקודות הבסיס.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המלצת ספר היום

THE ART & SCIENCE OF TRADING
THE ART & SCIENCE OF TRADING

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות 5 באוקטובר
דוחות 5 באוקטובר

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close