חדשות היום

פותחים את השבוע ברגל ימין – עליות באסיה ובחוזים העתידיים על וול סטריט ; סין מחזירה לארה"ב עפ"י כללי המשחק שלה

15 יום לבחירות בארה"ב

**החל מה-25/10, ישראל עוברת לשעון חורף = שעות המסחר יהיו 15:30-22:00 למשך שבוע אחד**

 

תמונת מצב השווקים

מדדים 19.10
מדדים 19.10

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ ממשלת איטליה אישרה חבילת גירוי חדשה, כחלק מהתקציב לשנת 2021, בסכום כולל של מעל ל-39 מיליארד יורו, בנוסף ל-15 מיליארד יורו שיגיעו מקרן ההחלמה של האיחוד האירופי.

סין מחזירה לארה"ב עפ"י כללי המשחק שלה
סין העבירה חוק המאפשר לממשלה לפעול כנגד חברות ומדינות אשר פוגעות בייצוא הסיני ובאינטרסים שלה.

החוק צפוי להיכנס לתוקף ב-1 בדצמבר ו"הוא נוגע בפריטים צבאיים וגרעיניים, טכנולוגיות ושירותי מידע. החוק גובש במטרה לשמור על הביטחון הלאומי והאינטרסים של המדינה"
חשוב לציין שארה"ב לא הוזכרה בהצהרה, אך ניתן לשער כי מדובר בצעד נגד למה שעשתה ארה"ב לפני כחודש, כשהכניסה את יצרנית השבבים הגדולה בסין לרשימה השחורה שלה – מהלך שעצבן מאוד את סין והם אמרו שזה לא יעבור בשקט.

ננסי מציגה אופטימיות וקובעת דד ליין
יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, קראה לממשל טראמפ ליישב את המחלוקת בנוגע לסעיפי והיקף חבילת הגירוי וקבעה דד-ליין של 48 שעות ביום שבת (עד היום).

היום היא צפויה להיפגש שוב עם שר האוצר, סטיבן מאוצ'ין, ולהמשיך את השיחות בתקווה להגיע להסכם לפני הבחירות – "ה -48 שעות מתייחסות רק למצב בו אנו רוצים להגיע להסכם לפני הבחירות, מה שאנחנו מנסים לעשות. אני אופטימית, מכיוון שאנחנו עושים זאת שוב ושוב".

ארה"ב מאיימת בסנקציות כנגד כל מי שיעזור לאיראן
שר החוץ האמריקאי, מייק פומפאו, הזהיר אמש כי ארצות הברית תטיל סנקציות על כל אדם או גוף אשר יסייע לתוכנית הנשק של איראן – "בעשור האחרון מדינות נמנעו מלמכור נשק לאיראן תחת אמצעי מניעה שונים של האו"ם. כל מדינה שתערער כעת על כך תבחר להעצים את הסכסוך והמתח בקידום השלום והביטחון".

אמירותיו של פומפאו מגיעים לאחר שאמברגו הנשק נגד איראן פג רשמית אמש.
נזכיר כי סמנכ"לית הכספים של חברת התקשורת הסינית ואווי, מנג וונזו, נעצרה בקנדה והואשמה כי הפרה את הסנקציות של ארה"ב על איראן בהתנהלות העסקית שלה שם.

פאואל וביטקוין – מה הקשר?
היום בשעה 15:00 (שעון ישראל) ינאם יו"ר בנק הפדרל רזרב, ג'רום פאואל, בכנס השנתי של קרן המטבע הבינלאומית. נושא הכנס הינו "היתרונות והסיכונים של מטבעות דיגיטליים", מה שצפוי לגרום לתנודתיות בביטקוין ובשאר המטבעות הדיגיטליים, מלבד העובדה שיהיה מעניין לשמוע מה דעתו בנושא.

הפקת לקחים ראשונה של סין מהקורונה
הוועדה הקבועה של הקונגרס העממי של סין הצביע אמש בעד החוק לאבטחה ביולוגית – חוק שמטרתו לנהל ולמנוע התפשטות של מחלות זיהומיות. החוק יאפשר הקמת מערכות למניעת ובקרת סיכוני אבטחה ביולוגיים, כולל התראה מוקדמת, והערכת סיכונים ושיתוף מידע עם מדינות נוספות.

עפ"י סוכנות הידיעות שינחואה, החוק ייכנס לתוקף ב-15 באפריל 2021.

בשורה סופר משמחת לבואינג
חברת התעופה אמריקן איירליינס (סימבול AAL) הודיעה כי היא מתכננת להחזיר מטוסי הבואינג (סימבול BA) 737 מקס לשירות עד סוף השנה, בהתאם לאישור מינהל התעופה הפדרלי.

חברת התעופה הודיעה כי תפעיל טיסה יומית של 737 מקס בין מיאמי לניו יורק בין התאריכים 29 בדצמבר ל -4 בינואר.

כלכלת סין ממשיכה בצמיחה
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בסין פרסמה לפני זמן קצר את נתוני התמ"ג המראים כי כלכלת המדינה צמחה ברבעון השלישי ב-4.9% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, מה שמציג צמיחה של בסה"כ 0.7% בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה. צפי הכלכלנים היה לצמיחה של 5.2%.

המכירות הקמעונאיות עלו ב-3.3% בחודש ספטמבר –  עלייה של 0.9% ברבעון השלישי, ועליה של 7.2% בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה.
התפוקה התעשייתי עלתה ב-6.9% בספטמבר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד – צמיחה כוללת של 1.2% בתשעת החודשים הראשונים של השנה.

 

 

 

המלצת ספר היום

THE ROAD TO FINANCIAL REFORMATION
THE ROAD TO FINANCIAL REFORMATION

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות 19 באוקטובר
דוחות 19 באוקטובר

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close