חדשות היום

השווקים נצבעים באדום לאחר ששוב לא הגיעו להסכם ; פייפאל נכנסת לעולם הקריפטו

12 יום לבחירות בארה"ב

**החל מה-25/10, ישראל עוברת לשעון חורף = שעות המסחר יהיו 15:30-22:00 למשך שבוע אחד**

 

תמונת מצב השווקים

מדדים 2.10
מדדים 2.10

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ האיחוד האירופי חותם על חוזה עם ענקית התרופות ג'ונסון אנד ג'ונסון (סימבול JNJ) לרכישת חיסוני קורונה עבור עד 400 מיליון איש. החוזה עם החברה הוא בנוסף לחוזים שנחתמו עם אסטראזנקה (סימבול AZN) וסאנופי (סימבול SNY).
✔ בישיבה שהתקיימה אמש בין שגרירי האיחוד האירופי, הוחלט על הרחקת שלושת המדינות – קנדה, ג'ורג'יה ותוניסיה, מהמדינות 'הירוקות' אליהן לא מחויב הסגר, לאחר עליה חדה במקרי הדבקות.
✔ שר הבריאות הגרמני, ג'נס ספאן, נמצא חיובי לקורונה ונכנס לבידוד בביתו.
✔ משרד הבריאות בברזיל הודיע כי מתנדב בניסוי הקליני של אסטרהזניקה ואוניברסיטת אוקספורד נפטר. המקרה נמצא בחקירה, בעוד שמניית החברה יורדת ב-1.2% בעקבות הדיווח.
✔ יצרנית התרופות אלי לילי (סימבול LLY) הודיעה כי שכרה את שירותיו של יועץ חיצוני לבדיקת המפעל שלה בניו ג'רזי המייצר את התרופה לקורונה, לאחר שלחברה נרשמו ליקויים בביקורת שנעשתה לה ע"י ה-FDA.
✔ מושל מדינת וושינגטון הודיע על השקת קרן סיוע למהגרים אשר תספק 40 מיליון דולר מכספים פדרליים עבור עובדי המדינה שרוצים לחזור לעבודה אך אינם יכולים בעקבות מצב ההגירה שלהם- "העובדים המהגרים הם קריטיים לקהילות שלנו ומהווים עמוד שדרה לכלכלה שלנו".

עדכונים בנוגע לחבילת גירוי-
✔ הרפובליקנים לא הצליחו להעביר את הצעת החוק לחבילת הגירוי המינימלית בהיקף 500 מיליארד דולר. ההצבעה לא זכתה למינימום של 60 קולות, והסתיימה בתוצאה של 51-44.

✔ הרפובליקנים טוענים שהדמוקרטים הגיעו עם 'רשימת משאלות' שאינה קשורות למשבר ושהם עוסקים ב"או הכל או כלום " ומתעקשים על עסקה בהיקף של כ-2 טריליון דולר.
✔ יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, מציינת בפני התקשורת כי עדיין יש סיכוי לעסקה והיא אופטימית בנוגע לכך, למרות התנגדותם של הרפובליקנים בסנאט. פלוסי הוסיפה שהיא שואפת להעביר את החבילה עד ה-1 בנובמבר, אך לא בטוחה שזה יתאפשר.
✔ היועץ הכלכלי של הבית הלבן, לארי קודלו, הביע גם אופטימיות ואמר בראיון לטלוויזיה כי

"זה הולך להיות יום שטוף שמש ואופטימי מבחינת המשא ומתן. הדברים נעים בכיוון חיובי. אני לא יכול להבטיח שום דבר, אבל הדברים משתפרים, ונראים הרבה יותר טוב"
✔ אם זאת, פלוסי החלה את סבב השיחות הנוסף עם שר האוצר, סטיבן מנוצ'ין, בשעה 21:30 (שעון ישראל), אשר בסיומו לא הגיעו לשום הסכמה ואמרו כי ימשיכו את השיחות היום.

ארה"ב 'מחרימה' 6 חברות תקשורת נוספות
שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, הודיע במסיבת עיתונאים כי משרד החוץ יגדיר את משימותיהן של 6 חברות תקשורת נוספות (כעת המספר עומד על 15) מסין כ'משימות זרות' – מהלך שנועד לעצור את התעמולה הקומוניסטית בכלי התקשורת שלהם, בעיקר לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב –

"החברות הללו נשלטות למעשה על ידי ממשלה זרה. אנחנו לא מגבילים אותן על מה שהן יכולות לפרסם בארצות הברית; אנחנו פשוט רוצים להבטיח שהעם האמריקני יוכל להבדיל בין חדשות שנכתבו כ'עיתונות חופשית' לבין תעמולה שהופצה על ידי המפלגה הקומוניסטית הסינית בעצמה. זה לא אותו דבר".

הסכם הברקסיט בדרך (?)
ראש המשא ומתן מטעם האיחוד האירופי, מישל ברניר, אמר אמש לפרלמנט האירופי כי "למרות הקשיים שעומדים בפנינו, ההסכם נמצא בהישג יד אם שני הצדדים יהיו מוכנים לעבוד בצורה קונסטרוקטיבית, אם שני הצדדים מוכנים להתפשר ואם נצליח להתקדם בימים הקרובים על בסיס מסמכים משפטיים ואם נהיה מוכנים בימים הקרובים לפתור את הנושאים המסובכים ביותר".

וזמן לא רב לאחר מכן, בריטניה מפרסמת הצהרה בפתאומיות ובמפתיע בה נאמר כי תחדש את השיחות על הסכם הסחר עם האיחוד האירופי בהמשך השבוע בלונדון –
"אנו מוכנים לקבל את צוות האיחוד האירופי בלונדון לחידוש המשא ומתן בהמשך השבוע. הסכמנו במשותף על מספר עקרונות לטיפול בשלב זה של השיחות. נותרו פערים משמעותיים בין העמדות שלנו, אך אנו מוכנים, עם האיחוד האירופי, לראות אם ניתן לגשר עליהם בשיחות אינטנסיביות".

המתיחות בין בריטניה לסין
שר ההגנה של בריטניה, בן וואלאס, אמר בפורום 'העתיד האטלנטי' כי סין מתגרה בה ומתכננת לבנות את הצי הימי הגדול ביותר בעולם, מעל פני הים ומתחת לפני הים –

"סין מגדילה את הצי הימי הגדול ביותר בעולם. המתחרים שלנו ממשיכים לאתגר אותנו באזור האפור שבין מלחמה לשלום".

ואווי מחזירה פייט
דובר משרד החוץ של סין, ג'או ליג'יאן, אמר במסיבת עיתונאים כי סין מביעה חוסר שביעות רצון עז בנוגע למהלך של שוודיה ואיימה להגיב ביחסים ביניהם –

"שוודיה צריכה לנקוט בגישה אובייקטיבית והוגנת ולתקן את החלטתה הלא נכונה, כדי למנוע השפעה שלילית על שיתוף הפעולה הכלכלי והמסחרי עם סין ולפעילותם של מפעלים שוודים בסין".

מה חושבים בסין על 'הוירוס הסיני' של טראמפ?
ליו הונגקאי, סגן ראש הוועדה לענייני חוץ של סין, אמר בראיון כי הניסיונות של ארה"ב להקים "קואליציה" אנטי סינית לעולם לא יצליחו –
"יש אנשים בארצות הברית שעוררו הבדלים מלאכותיים ויצרו התנגדות אנטי סינית, מה שמעיד על עלייה במנטליות של המלחמה הקרה. להאשים את סין בהתפרצות הנגיף לא תפטור את ארצות הברית מהנגיף ולא תציל את מטופליה".

פייפאל נכנסת לעולם הקריפטו (עוד תמיכה לביטקוין)
פייפאל (סימבול PYPL) הכריזה אמש על תכונה חדשה שתאפשר למשתמשים לקנות, להחזיק ולמכור מטבעות קריפטוגרפיים, ובכך הפכה לספקית השירותים הפיננסיים הגדולה האחרונה שמגלה עניין בתחום זה.

החברה מסרה כי השירות שלה יושק בארה"ב בשבועות הקרובים ויציג תחילה את מטבעות ביטקוין, אתריום, מזומן ביטקוין וליטקוין. בתחילת שנת 2021 מתכננת החברה גם לאפשר ללקוחות להשתמש בקריפטו כדי לערוך קניות ברשת הקמעונאים-
"המעבר למטבעות דיגיטליים הוא בלתי נמנע, ומביא איתו יתרונות ברורים מבחינת הכללה וגישה פיננסית; יעילות, מהירות ועמידות מערכת התשלומים; והיכולת של ממשלות להדפיס כספים לאזרחים במהירות".

טסלה מכה את התחזיות בפעם החמישית ברציפות
יצרנית הרכבים החשמליים טסלה (סימבול TSLA) פרסמה את הדוחות לרבעון השלישי לאחר הנעילה והצליחה להכות שוב את התחזיות – החברה רשמה רווח מתואם של 76 סנט למניה על הכנסות של 8.77 מיליארד דולר, לעומת צפי של 57 סנט למניה על הכנסות של 8.26 מיליארד דולר.

החברה מסרה מספר שיא של רכבים חדשים במהלך הרבעון השלישי – 139,300, וכי היא עדיין מתכוונת לעמוד ביעד של החצי מיליון רכבים השנה.

ניקולה במצב טיסה
מנכ"ל ג'נרל מוטורס (סימבול GM), מארק רוס, אמר אמש כי החברה עדיין שומרת על קשר עם יצרנית המשאיות החשמליות ניקולה (סימבול NKLA) ורואה בה הזדמנות מצוינת לאור העסקה אשר נחתמה עימה בהיקף של 2 מיליארד דולר. הדיווח גרם למניה לזנק במעל ל-12%, ולסיים בעליה של 7.34%.

אמזון בשעה
ענקית הקמעונאות אמזון (סימבול AMZN) השיקה לחברי הפריים שלה בארה"ב שירות וי.איי.פי הכולל איסוף מהמכולת בחינם ותוך שעה בלבד. השירות קיים בכל אחת מ-487 חנויות ה-Whole Foods שלה ברחבי ארה"ב וניתן בקניה של 35 דולר ומעלה.

 

 

 

המלצת ספר היום

THE VALUE AND MOMENTUM TRADER
THE VALUE AND MOMENTUM TRADER

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות 19 באוקטובר
דוחות 19 באוקטובר

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close