חדשות היום

סוגרים עוד שבוע של דשדוש וחוסר ודאות מוחלטת ; השבוע עוברים לשעון חורף – המסחר ייפתח ב-15:30

10 יום לבחירות בארה"ב

**החל מהיום בלילה, ישראל עוברת לשעון חורף = שעות המסחר יהיו 15:30-22:00 בשבוע הבא**

 

תמונת מצב השווקים ביציאה לסוף שבוע

מדדים24.10
מדדים24.10

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה

✔ יצרנית התרופות גיליאד (סימבול GILD) הודיעה כי ה-FDA אישר את השימוש בתרופת 'רמדסיביר' כטיפול לחולי הקורונה – התרופה שניתנה גם לנשיא טראמפ והיחידה שמאושרת לשימוש כיום – "פחות משנה לאחר הדיווח על המקרה הראשון של קוביד 19, זה מדהים להיות בעמדה הזו".
✔ חברת הביוטכנולוגיה מודרנה (סימבול MRNA) מודיעה כי סיימה לאסוף את 30 אלף המתנדבים להשתתפות בניסוי הקליני לחיסון, בעוד ש-26,650 אלף מהם כבר קיבלו את המנה השנייה. ימים אלו שוקלת החברה הגשת בקשה לאישור חירום מה-FDA להפצת החיסון.
✔ ה-FDA אישר אמש לחברות ג'ונסון אנד ג'ונסון (סימבול JNJ) ואסטראזנקה (סימבול AZN) לחזור לניסויים הקליניים שלהן אשר הופסקו לאחר שב-6 בספטמבר אחד המשתתפים פיתח מחלה נוירולוגית קשה.
✔ ממשלת גרמניה שוקלת לגבש חבילת סיוע לכלכלה המקומית בהיקף של כ-95.5 מיליארד דולר, אשר תכלול גם את חלוקת החיסון נגד הנגיף.
✔ קרן המטבע העולמית (IMF) הורידה את תחזית הצמיחה לכלכלת אסיה-פסיפיק להתכווצות של 2.2% ב-2020, בהשוואה לתחזית שהיתה בחודש יוני ועמדה על התכווצות של 1.6%.
✔ משרד העבודה פרסם כי בקשות ראשונות לדמי אבטלה ירדו ל-787 אלף בשבוע שעבר בהשוואה ל-842 אלף בשבוע לפני כן ובעוד שהצפי עמד על 860 אלף.

ביידן מתחיל לעבוד כבר עכשיו (ככה לפחות אומר)
המועמד לנשיאות ארה"ב, ג'ו ביידן, הודיע על תוכנית לפתיחה בטוחה מחדש של העסקים במדינות בארה"ב, אף שנשארו עוד 10 ימים לבחירות. ביידן הציב צעדים ספציפיים בהן ינקוט בכדי להקל על התפשטות הקורונה ולפתוח מחדש את המדינה, ויתחיל לפני ההשבעה – "אני אגיע לכל מושל בכל מדינה, אדומה וכחולה, כמו גם ראשי ערים, כדי לגלות לאיזו תמיכה הם זקוקים".

ואווי משיקה את המכשיר הלא-אמריקאי הראשון
יצרנית הסמארטפונים הסינית וואווי, אשר מתמודדת עם הדחקות מכלל העולם ונתונה תחת סנקציות של ממשל טראמפ בעקבות הסיכון לביטחון הלאומי של המדינות עמה היא עובדת, השיקה את מכשיר הדגל החדש שלה P40 שבעקבות הסנקציות האמריקאיות על החברה אינו כולל את שירותיה של גוגל– הוכחה ראשונה להתעצמותה ועצמאותה.

אפליקציית WeChat לא תוצע יותר להורדה בארה"ב
בית המשפט בקליפורניה דחה את בקשתן של אפל (סימבול AAPL) וגוגל, אשר רצו להשאיר את האפליקציה הסינית WeChat במאגר האפליקציות להורדה. בית המשפט קבע כי האפליקציה מהווה איום לביטחון הלאומי של ארה"ב, בדיוק כמו טיקטוק.

ל- WeChat יש בממוצע 19 מיליון משתמשים פעילים מדי יום בארצות הברית.

סין עומדת בהסכם הסחר
ממשלת ארה"ב מסרה הלילה כי סין הגדילה משמעותית את הרכישות של מוצרי החקלאות האמריקאיים ויישמה 50 מתוך 57 התחייבויות שמטרתן לעלות את הכמויות המיוצאות מ​​ארה"ב.

בהצהרה משותפת, משרד נציג הסחר האמריקני ומשרד החקלאות האמריקני אמרו כי "סין קנתה למעלה מ- 23 מיליארד דולר בסחורות חקלאיות אמריקאיות עד כה, או כ- 71% מהיעד שנקבע במסגרת השלב הראשון של הסכם הסחר".

יש מי ששמח על הכתב אישום שהוגש נגד גוגל
מנכ"ל TripAdvisor (סימבול TRIP), סטיבן קאופר, בירך על החלטת הממשלה לבדוק את האשמה בנוגע לגוגל (סימבול GOOG) ועל ​​כך שהם שמרו על מונופול בחיפוש על ידי ניתוק של יריבים – "אני חושב שמחלקת המשפטים של ארצות הברית נוקטת בצעד ראשון חשוב. גוגל משתמשת בדומיננטיות שלה בשמירת סף באינטרנט על חשבון עסקים אחרים".

טסלה יורדת ב-3.5% בגלל ריקול
טסלה מודיעה על ריקול (recall) ל-48,442 דגמי S ו-X, שיוצרו בארה"ב ונמכרו ללקוחות בסין בין ספטמבר 2013 ועד אוקטובר 2018, בגלל מתלים קדמיים ואחוריים שעלולים להיות פגומים ולא בטוחים במקרה של פגיעה.

מהן השאיפות של מאסק?
אילון מאסק, מנכ"ל יצרנית הרכבים החשמליים טסלה (סימבול TSLA) חשף את היעד של החברה בשיחת ועידה שביצע לעיתונאים ואנליסטים ואמר כי עד שנת 2030 החברה תייצר ותמכור 20 מיליון רכבים – ״לא בטוח שנגיע לכמות הזו, אבל זה יעד טוב להגדיר, כי זה אומר שטסלה תחליף אחוז מצי הרכבים העולמי".

חזרנו למלחמות על נהגי אובר וליפט
לאחר תקופה די ארוכה של שקט יחסי בנושא, אמש בית המשפט בקליפורניה לערעורים פסק כי הערעור של חברות שיתוף הנסיעות אובר (סימבול UBER) וליפט (סימבול LYFT) לא מתקבל ועליהן לרשום את הנהגים שעובדים אצלהם כשכירים – פסיקה שתשנה את מודל החברות.

אינטל 'חוטפת' חזק
אינטל (סימבול INTC) היכתה את התחזיות אך אכזבה את קהל משקיעיה בסעיף ה-Data Centers (מרכזי מידע): החטיבה הזו דיווחה על ירידה של 7% בהכנסות, בעוד שחטיבת המחשבים האישיים צמחה ב1% – בעיקר בזכות המעבר לעבודה מהבית. בעקבות כך מספר אנליסטים, כולל בנק אוף אמריקה, הורידו את החברה ל"תשואת חסר".

 

 

 

המלצת ספר היום

THE INSIDE BAR TRADING STRATEGY
THE INSIDE BAR TRADING STRATEGY

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות 19 באוקטובר
דוחות 19 באוקטובר

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close