חדשות היום

החוזים העתידיים מנסים להתרומם לאחר שבוע קשה ; אולי הירידות בשווקים יגרמו לטראמפ לאשר חבילת גירוי?

5 ימים לבחירות בארה"ב

תמונת מצב השווקים

מדדים 29.10
מדדים 29.10

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ נשיא צרפת, עמנואל מקרון, הודיע על הטלת הסגר כלל ארצי אשר ייכנס לתוקפו ביום שישי הקרוב ויסתיים ב-1 בדצמבר, אם לא לאחר מכן. הגבלות הסגר יהיו דומות למה שאנחנו מכירים מישראל – למעט עובדות חנויות, טיפולים רפואיים וקניות אין אישור לצאת מהבית. אם זאת, רוב בתי הספר יישארו פתוחים.
✔ קנצלרית גרמניה הודיעה כי המדינה תשבית במשך 4 השבועות הקרובים מסעדות, ברים, בתי קולנוע, תיאטראות ועוד (החל מה-2 בנובמבר), במטרה למנוע את התפשטות הנגיף.
עוד הוסיפה כי חנויות, בתי ספר ומעונות יום יישארו פתוחים, אך עם מגבלות חדשות.
✔ יצרניות התרופות האירופיות סאנופי (סימבול SNY) וגלקסו סמית' קליין (סימבול GSK) יספקו 200 מיליון מנות של חיסון לחברת החיסונים העולמית של ארגון הבריאות העולמי COVAX כיוזמה לתמיכה במדינות העניות.
✔ הבנק המרכזי בסין הודיע בהצהרה כי הזרים סכום של 140 מיליארד יואן (כ-20.8 מיליארד דולר) למשך 7 הימים הקרובים בריבית של 2.2% דרך 'ריפו הפוך' (תהליך בו הבנק המרכזי רוכש ניירות ערך מבנקים מסחריים באמצעות הצעות מחיר, עם הסכם למכירתם בחזרה בעתיד).
✔ ממשלת ארה"ב הסכימה לשלם ליצרנית התרופות אלי לילי 375 מיליון דולר עבור 300,00 בקבוקונים של תרופת הנוגדנים הניסיונית שלה לטיפול בנגיף קורונה.
העסקה מאפשרת לממשל לבחור לרכוש 650 אלף בקבוקונים נוספים עד ה-30 ביוני.
✔ עפ"י חברת המחקר אדובי, המכירות המקוונות בתקופת החגים נובמבר-דצמבר צפויות לעלות ב-33% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. אדובי מצפה שהצרכנים יבזבזו 11 מיליארד דולר נוספים באופן מקוון, מה שיביא את סך ההוצאות למעל ל-200 מיליארד דולר..

אולי הירידות בשווקים יגרמו לטראמפ לאשר חבילת גירוי?
יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, אמרה אמש כי היא מקווה שהמכירות הנוכחיות בשוק המניות בארה"ב יניע את הנשיא טראמפ להגיע להסכם עם הדמוקרטים על חבילת הסיוע החדשה לקורונה – "מה שהנשיא דואג לו מאוד הוא שוק המניות, וכשהוא רואה את השוק מגיב להתפשטות הנגיף ורואה את השוק מגיב לעובדה שאין לנו הסכם, אני מקווה שעכשיו הוא יגיע לשולחן לביצוע משא ומתן בצורה רצינית כדי להרוג את הנגיף".

אירופה עדיין יכול לעצור את התפשטות הגל השני
נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין , אמרה במהלך מסיבת עיתונאים כי עדיין לא מאוחר להשתלט על התפשטות הנגיף והגל השני והודיעה כי ועדת הנציבות פתחה ברכש משותף לציוד הדרוש לחיסון אנשים, כמו מזרקים וחומרי חיטוי.
כמו כן, הוארכה עד אפריל השעיית תשלומי המכס ומס המכירה על ציוד רפואי –
"המצב חמור מאוד, אך אנו עדיין יכולים להאט את התפשטות הנגיף אם כולם יקחו אחריות"

לפד נגמרה התחמושת
ביל דאדלי, לשעבר נשיא בנק הפדרל ריזרב בניו יורק, אמר בראיון כי לבנק המרכזי נגמרה התחמושת המוניטרית ויש צורך לסיוע כספי נוסף על מנת לקדם את ההתאוששות הכלכלית – "אף בנק מרכזי לא רוצה להודות שהוא חסר בכוח האש. למרבה הצער, הפדרל ריזרב האמריקני קרוב מאוד לנקודה זו. גם אם הפד 'יעשה יותר – הרבה יותר – זה לא יספק תמיכה רבה לכלכלה. שיעורי הריבית לא יכולים להיות נמוכים יותר".

הברקסיט נשען על הדייגים
בריטניה הודיעה כי לא תיסוג דרישותיה בכל הקשור למרחב הדיג – "השקפתה של ממשלת בריטניה היא שבכל הנסיבות, על בריטניה להיות מדינת חוף עצמאית, לא להיות מחויבת עוד למדיניות הדיג המשותפת".

הסכסוך בין ארה"ב לסין נשמר גם מחוץ לגבולות המדינה
שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, נמצא בסיור בן 5 ימים במדינות באסיה, כולל בסרי לנקה ובמלדיביה, במטרה למנוע את הגידול הפוליטי והצבאי של סין באזור.
פומפאו התבטא בחריפות כנגד סין ואמר כי "המפלגה הקומוניסטית הסינית הפקירה את סרי לנקה ואת המלדיביים. התנהגותה חסרת החוק והמאיימת של סין באזור כובשת שטח באופן לא חוקי ופוגעת בסביבה".
פומפאו הודיע על פתיחתה של שגרירות ארה"ב הראשונה בבירת מלדיביה, בניסיון לאזן את נוכחות סין באזור.

תגובת סין לא מאחרת לבוא
דובר משרד החוץ הסיני דחה את דבריו של שר החוץ האמריקאי ואמר כי ארה"ב לא תאלץ מדינות קטנות ובינוניות לבחור צד בינה לבין ארה"ב –
"זה כל כך אופייני לכמה פקידים בארה"ב לכפות על מדינות קטנות ובינוניות לבחור צד. שתי המדינות פיתחו יחסים דו-צדדיים תוך התחשבות בחמשת העקרונות על בסיס שווה ותועלת הדדית, דבר ששיפר מהותית את רווחתם של תושבי סרי לנקה. אלה עובדות שלא ניתן לערער עליהן בשום צורה".

מחסור בעמדות טעינת רכבים חשמליים?
התאחדות יצרני הרכב האירופית מסרה כי כמות נקודות טעינת הרכבים החשמליים באירופה אינה תואמת את קצב הצמיחה החזק של מכירות הרכבים, ובנוסף הזהירה כי המחסור עשוי לפגוע במכירות העתידיות-
"זה עלול להיות מסוכן מאוד, מכיוון שנוכל בקרוב להגיע למצב בו פשוט לא יהיו מספיק נקודות טעינה ונהגים יצטרכו לעמוד בתור זמן רב מדי כדי להטעין את רכבם".

אין נוסעים, יש גירעון
מפעילת הרכבת התחתית בניו יורק (הסאבווי) הודיעה על צניחה של 70% במספר הנוסעים בה מתחילת התפשטות המגיפה, ובאם מצב זה יימשך, הירידה החדה בהכנסות צפויה להעמיד אותה השנה ובשנה הבאה עם גירעון של מיליארדי דולרים.
בעקבות העיכוב עם חבילת הגירוי, אשר היתה צפויה להכיל סכום של 2.9 מיליארד דולר עבורה, החליטה החברה לצאת להנפקת אג"ח בהיקף של 287 מיליון דולר.

בריטניה העיפה באופן רשמי את ואווי
לאחר שממשלת בריטניה החליטה לחסום את ואווי מרשתות הסלולר מהדור החמישי שלה, אמש חברת התקשורת אריקסון מודיעה כי היא נבחרה להטמעת הציוד של רשת הדור החמישי בערים בגדולות בבריטניה, כולל בלונדון..

GM VS TESLA
טסלה (סימבול TSLA) 'הפסידה' בקרב לג'נרל מוטורס (סימבול GM), לאחר בדיקות שערכה עמותת המחקר הצרכני בארה"ב והציגה את הקאדילאק סופר קרוז אפקטיבית הרבה יותר מדגם ה-Y האוטונומי של טסלה.
הטכנולוגיות דורגו על סמך יכולותיהן וביצועיהן, קלות השימוש, בטיחות ומעקב אחר הנהג ומעורבותו. כל המערכות, למרות האפשרויות הקיימת, דורשות מהנהגים לשמור על תשומת לב לכביש.

חופש הביטוי מגיע לסנאט
אמש החל השימוע של מנכ"לי פייסבוק, טוויטר וגוגל בסנאט ובעיקר דן בסעיף 230 המגן על חברות מדיה חברתית מאחריות לתוכן שפורסם ע"י משתמשים ונחשב לבסיס לחופשי הביטוי באינטרנט-

"זה העניק לפלטפורמות האינטרנט הללו את היכולת לשלוט, 'להחניק' ואף לצנזר תכנים בכל דרך שעומדת מחוץ לסטנדרטים שלהן. הגיע הזמן שזה יסתיים".

בואינג – היום שהיה
יצרנית המטוסים בואינג (סימבול BA) הודיעה כי תקצץ אלפי משרות נוספות עד סוף שנת 2021 מהציפיות שהמגפה תמשיך לפגוע בביקוש לטיסות אווירית.

החברה התמקדה בתחילת השנה בקיצוץ של 10% בצוות העובדים שלה, שמנה 160,000 בתחילת השנה. כעת בואינג שואפת לקצץ 15 אלף עובדים נוספים עד סוף השנה הבאה.
בנוסף, מנכ"ל החברה מודיע כי החברה "מתקרבת מאוד לקו הסיום" לסיום הקרקוע של מטוסי הבואינג 737 מקס.
ההודעות מגיעות לאחר שהחברה פרסמה את דוחותיה ורשמה הפסד של 79 סנט למניה לעומת רווח של 2.05 דולר למניה ברבעון המקביל. ההכנסות הסתכמו ב-14.14 מיליארד דולר, לעומת 19.98 מיליארד דולר ברבעון המקביל, ובהשוואה לצפי שעמד על 14.20 מיליארד דולר.

רופא וירטואלי לחיות
רשת החנויות לחיות Chewy (סימבול CHWY) הודיעה על השקת שירות חדש המאפשר לחיות המחמד לבקר אצל הרופא באופן וירטואלי, בדומה לבני האדם, בעקבות מגבלות מגיפת הקורונה. החברה הודיעה כי השירות זמין ב-35 מדינות בין השעות 8 בבוקר ועד 8 בערב.

החלטת הריבית בקנדה
הבנק המרכזי בקנדה הותיר את הריבית ללא שינוי על 0.25% והציג תחזית צמיחה לשנת 2021.
עוד נמסר כי הפעילות הכלכלית צפויה לחזור לרמות טרום-המגיפה בתחילת 2022.
הבנק צופה כי האינפלציה השנתית תעמוד על 0.6% בשנת 2020, 1% בשנת 2021 ו-1.7% בשנת 2022.
בנוסף, הכלכלה צפויה להתכווץ השנה ב-5.7%, לאחר מכן להתרחב ב-4.2% בשנת 2021 וב-3.7% בשנת 2022.

 

 

 

המלצת ספר היום

SUCCESS LOW-RETURN
SUCCESS LOW-RETURN

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות 26 אוקטובר
דוחות 26 אוקטובר

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close