חדשות היום

פחות מ-100 שעות לבחירות לנשיאות והשווקים מסוחררים ; ארה"ב חצתה את ה-9 מיליון נדבקים, כמעט 3% מהאוכלוסיה

3 ימים לבחירות בארה"ב

תמונת מצב השווקים ביציאה לסוף שבוע

מדדים 31.10
מדדים 31.10

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) בארה"ב מודיע כי הוא יאפשר להחזיר קרוזים תחת מגבלות מסוימות. ההודעה מגיעה לאחר שב-1 לנובמבר 2021 יפוגו תקנות שעת החירום עליהן הכריזו לפני 8 חודשים – "התוכנית שלנו תספק את האמצעי לחברות לשוב לשיט בטוח שתקטין את הסיכוי להתפרצות".
✔ הלשכה לניתוח כלכלי פרסמה את נתוני התמ"ג בארה"ב, אשר קפץ ב-33.1% ברבעון השלישי, בקצב שנתי – גבוה מהתחזיות שעמדו על צמיחה של 32%. השיא הקודם עמד על צמיחה של 16.4% לאחר מלחמת העולם השנייה והחזרה לשגרה בתעשייה באותה התקופה.
✔ כמות המובטלים בחודש ספטמבר עלה באיחוד האירופי לכ-15.99 מיליון בני אדם – עלייה של כ-42 אלף באיחוד האירופי וכ-75 אלף באזור האירו, בהשוואה לחודש אוגוסט.
שיעור האבטלה עמד בספטמבר על 7.5% באיחוד האירופי ו-8.3% באזור האירו – עלייה מ-6.6% ו-7.5% בתקופה המקבילה אשתקד, בהתאמה.
✔ ושל הבנק המרכזי של איטליה מזהיר מפני האטה כלכלית בעקבות הגל השני של הקורונה, ומוסיף כי הסיכון לדיפלציה באיטליה ובאיחוד האירופי נותר, אך הוא פחת בהשוואה לתקופה שלפני המגפה.

טראמפ מוריד את תאילנד ממערכת ההעדפות הכללית (GSP)
הנשיא טראמפ הודיע לפני זמן קצר כי ארצות הברית תשהה את היתרונות המסחריים של תאילנד על המוצרים שלהם במסגרת 'מערכת ההעדפות הכללית' (GSP), החל מה-30 בדצמבר-
"קבעתי שתאילנד לא מספקת לארה"ב גישה שוויונית וסבירה לשווקים שלה. בהתאם, קבעתי כי ראוי להשעות את טיפול 'הדיוטי-פרי' המוענק במסגרת מערכת ההעדפות הכללית למוצרים מתוצרת תאילנד".

עוד דחייה לחבילת הגירוי?
מנהיג הרוב בסנאט, מיטש מקונונל, אמר בראיון כי יש לשקול לדון על חבילת סיוע חדשה לקורונה רק בתחילת 2021, מאחר והם קרובים מאוד לבחירות לנשיאות ויש לקחת קצת 'זמן אוויר' לצורך כך-
"אני חושב שזה יהיה משהו שנצטרך לעשות ממש בתחילת השנה, בעוד שהחבילת סיוע תהיה מיועדת במיוחד לעסקים קטנים הנאבקים לשרוד ולבתי החולים שמתמודדים כעת עם הגל השני של הנגיף"

הפד יורה בתחמושת האחרונה
הפדרל ריזרב מנסה לתמוך בכלכלה ב'תחמושת' שעוד נותרה לו, ללא סיוע מהממשלה, והודיע אמש על ביצוע שינויים בתוכנית ההלוואות המרכזית שלו לעסקים קטנים ובינוניים, הכולל הפחתה משמעותית של הסכום המינימלי לקבלת ההלוואה (מ-250 אלף דולר ל-100 אלף דולר בלבד) והתאמת העמלות.
בהצהרה צוין כי עד כה ניתנו כמעט 400 הלוואות בהיקף כולל של 3.7 מיליארד דולר.

אלטריה מפסידה 2.6 מיליארד דולר מהשקעתה בג'ול
יצרנית הטבק והסיגריות אלטריה (סימבול MA) מסרה כי היא הפחיתה עוד יותר את הנתח שלה מיצרנית הסיגריות האלקטרוניות ג'ול, אשר נקלעה בשנה שעברה ללא מעט ביקורת ואיסורי מכירה במדינות רבות, כולל בארה"ב.
אלטריה דיווחה כי היא 'חטפה' ברבעון השלישי כהוגן מהשקעתה בחברה והפסידה כ-2.6 מיליארד דולר, מה שאומר שהנתח שלה כעת בג'ול עומד על כ-1.6 מיליארד דולר.
בדצמבר 2018, כשאלטריה רכשה נתח של 35% ממניותיה, ג'ול היתה שווה 38 מיליארד דולר.

חוסמים את החסימה של טיקטוק
שופטת בית המשפט המחוזי בארה"ב פסקה כי יש לדחות את ההחלטה לחסום את אפליקציית טיקטוק משימוש בארה"ב החל מה-12 בנובמבר, כפי שהורה משרד המסחר האמריקני. בפסק דינה אמרה כי
"בתוך ארה"ב הצו ישפיע וישבית את הפעילות האקספרסיבית המשמשת כ-700 מיליון אנשים ברחבי העולם. למעלה ממאה מיליון ממשתמשי טיקטוק נמצאים בארה"ב, ולפחות 50 מיליון מהמשתמשים האמריקאים משתמשים באפליקציה על בסיס יומי".

אמזון מכריזה על מרכז האריזה ראשון בצפון דקוטה
אמזון (סימבול AMZN) הכריזה אמש על התוכנית לפתיחת מרכז האריזה הראשון שלה (Amazon Fulfillment Center) בצפון דקוטה, מה שצפוי ליצור מעל ל-500 משרות מלאות.
המרכז, אשר ייפרס על שטח של מיליון רגל מרובע, יחל להיבנות בתחילת שנת 2021, יארוז ויישלח משם ציוד ללקוחות גדולים.

כל החדשות הרעות יחדיו
לאחר שאכזבה בדוחות שלה לרבעון השלישי, לפני דקות אחדות מודיעה אפל (סימבול AAPL) על בעיות עם אוזניות האיירפודס שלה הבאות לידי ביטוי "בצלילים סטטיים ובפצפוצים שמתגברים, בנוסף לבעיות עם ביטול מצב רעשי רקע".

החברה הודיעה כי כל לקוח עם הסוג הנוכחי של האוזניות, בו הובחנה התקלה, יקבל אוזניות חדשות.

לקראת רגיעה באזור נגורנו קרבאך?
שרי החוץ של ארמניה ואזרבייג'ן נפגשו אמש עם המתווכים הבינלאומיים בז'נבה לסבב השיחות האחרון לפיתרון הסכסוך בנגורנו קרבאך, שם נהרגו מאות אנשים במשך יותר מחודש ימי לחימה.

מה זה קשור אלינו?
הסכסוך בין המדינות מעלה חששות רבים לסקטור האנרגיה, שגם ככה נמצא במשבר שרק הולך ומעמיק.
אזור הסכסוך נמצא כ-30 עד 40 ק"מ מעורק הנפט הראשי של אזרביג'אן לשווקי העולם, וצינור הגז בדרום קווקז, המקושר לטורקיה ולאירופה. ההערכה היא כי אזרבייג'ן מספקת כ -5% מצרכי הנפט והגז באירופה.

הוועדה לעתיד הניידות נולדה
קבוצת מנהיגים עסקיים ומומחים למדיניות ציבורית השיקו ועדה חדשה להתמודדות עם השאלות סביב העתיד של התחבורה, כולל נהיגה אוטונומית ורכבים חשמליים.
הוועדה לעתיד הניידות הוצגה אמש רשמית, והיא מתכננת להציע מסגרת רגולטורית חדשה לטיפול במגזר התחבורה העולמי על רקע המעבר לאוטונומיות וחשמליות –
"בואו נפגיש את כולם ונדבר על איך אנחנו רוצים שתנועת האנשים והסחורות יעבדו בעתיד. מכוניות אוטונומיות, מזל"טים נושאי חבילות, מוניות אוויריות ועוד עשויים לחולל מהפכה בתחום זה".

ימי המכירות של עליבאבא מתחילים
קבוצת עליבאבא (סימבול BABA) תחל את מכירות 'יום הרווקים' השנתי שלה מוקדם מהרגיל, ולא בגלל שהיא הקדימה את התאריכים. עליבאבא החליטה, בעקבות השפעות המשבר, לפצל את האירוע ל-2 מועדים, כאשר הראשון יחול בין התאריכים 1-3 בנובמבר והשני, כרגיל, ב-11 בנובמבר.
לדבריה, היא תציג יותר מ-2 מיליון מוצרים חדשים – כמות כפולה משנה שעברה.

 

 

 

המלצת ספר היום

THE PATH
THE PATH

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות 26 אוקטובר
דוחות 26 אוקטובר

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close