חדשות היום

החוזים העתידיים מראים נסיגה קלה בשעה זו ; פייזר וביונטק מקבלות הזמנות לאחר פרסום תוצאות הניסויים

תמונת מצב השווקים

 

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ ד"ר מיכאל אוסטרולם, יועץ נגיף הקורונה של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן אמר אמש כי השבתת עסקים ותשלום לאנשים בגין אובדן שכר במשך ארבעה עד שישה שבועות עשויים לסייע ולהעמיד את הכלכלה על המסלול עד לאישור של החיסון.
✔ טקסס הפכה למדינה הראשונה בארה"ב שחצתה את המיליון מקרי הדבקות מנגיף הקורונה.
✔ נשיאת הבנק המרכזי האירופי, כריסטין לגארד, הזהירה מפני השפעה כלכלית מיידית מחיסון של הקורונה –
"אף שהחדשות האחרונות על החיסון נראות מעודדות, אנו עדיין יכולים להתמודד עם מקרים חוזרים ונשנים של התפשטות נגיפית מואצת".

✔ מושל ניו יורק קבע מגבלות חדשות ברחבי המדינה על העסקים והתושבים לאחר שמקרי ההדבקות ממשיכים לעלות. דוגמא למגבלות היא שברים ומסעדות יסגרו את המטבע החל מהשעה 22:00, אך להמשיך לפעול כמשלוחים לאחר מכן.
✔ שר הבריאות הגרמני, ג'נס ספאן, אמר ל- CNBC כי מוקדם לומר האם המדינה תאריך את נעילה החלקית מעבר לחודש נובמבר – "יש לנו עדיין עלייה במקרי הדבקות, אבל נמוכה בהרבה ממה שראינו בימים האחרונים. בסוף השבוע הזה נראה את התוצאות של הנעילה החדשה".
✔ רוסיה מדווחת כי החיסון שלה כנגד הקורונה, המכונה 'ספוטניק V', מראה יעילות ב-92% מהמקרים, בזמן בשלב השלישי של הניסוי הקליני.
נשמע מוזר? למי שלא מכיר, רוסיה החלה לתת את החיסון לחולי קורונה עוד לפני סיום הניסויים הקליניים

פייזר וביונטק מקבלות הזמנות לאחר פרסום תוצאות הניסויים
האיחוד האירופי אישר חתימת חוזה לרכישת עד 300 מיליון מנות חיסון (200 מיליון מנות חיסון לאיחוד האירופי, עם אופציה ל-100 מיליון מנות נוספות) מפייזר וביונטק –
"מייד עם הפיכתו של החיסון לזמין, התוכנית שלנו היא להפיץ אותו במהירות לכל מקום באירופה.
מדובר בחוזה הרביעי שלנו עם חברות פארמה לרכישת חיסונים, ויהיו עוד בהמשך. זהו החיסון המבטיח ביותר עד כה".

גם סין מתכננת לעצור את ענקיות הטכנולוגיה בגזרתה
ועדת המדינה לרגולציית השווקים פרסמה טיוטת הצעה על פני 22 עמודים שנועדה להתוות כללי הגבלים עסקיים בסקטור הטכנולוגיה ולהגביל את כוחן של חברות הענק בסין, כמו אנט, עליבאבא וטנסנט.
הכללים החדשים הוצגו בפני הציבור לשמיעת הערות ותגובות עד סוף החודש.

הניקיי פורץ התנגדות של 29 שנה
מדד הניקיי היפני עבר אמש את רמת ה-25,000 נקודות (היום הגיע כבר למעל ל-25,500 נק') ובכך שבר את השיא שלא היה בו 29 שנה. בשיאו היה המדד ברמה של 38,915 בסוף שנת 1989.

האם מנכ"ל פייזר לא מאמין בעתיד החברה?
עפ"י טפסים שהוגשו לרשות לניירות ערך, מנכ"ל יצרנית התרופות פייזר, אלברט בורלא, מכר ביום פרסום התוצאות החיוביות של הניסוי הקליני שלהם 62% מהמניות אותן מחזיק בחברה בשווי כולל של כ-5.6 מיליון דולר, בשער ממוצע של 41.94 דולר למניה.

שוב חותכים בתחזיות
ארגון המדינות המייצאות נפט (אופ"ק) שוב קיצצו את התחזית לגידול בביקוש הנפט העולמי בשנה הבאה, תוך שהם מנמקים זאת בצמיחה במקרי ההדבקות והתחזית הכלכלית החלשה מהצפוי.
הארגון הודיע כי כעת הוא צופה גדילה ב -6.2 מיליון חביות ביום על בסיס שנתי בשנת 2021. הדבר משקף ירידה של 0.3 מיליון מההערכה בחודש שעבר.
בעלות הברית של אופ"ק ייפגשו ב -30 בנובמבר וב-1 בדצמבר כדי לדון בשלב הבא של מדיניות ייצור הנפט.

ענקית הסחר האלקטרוני JD לקראת התרחבות ענקית
שו ליי, מנכ"ל הקמעונאית הסינית JD Retail (חברת הבת של JD.com)  אמר כי למודל העסקי של החברה יכולות להיות מגבלות ולכן הוא רוצה "לבנות חנויות לא מקוונות לבד ולשתף פעולה עם השחקנים הקיימים" ולהתרחב לרשת של 5 מיליון חנויות פיזיות בשלוש השנים הקרובות.

1.4 טריליון דולר של מטוסים
יצרנית המטוסים בואינג אמרה כי מההערכה האחרונה שלה, חברות תעופה סיניות יצטרכו 8,600 מטוסים חדשים בשווי כולל של 1.4 טריליון דולר במהלך 20 השנים הקרובות.
ההערכה האחרונה של בואינג גבוהה ב-6.3% מהתחזית הקודמת שלה ל-8,090 מטוסים בשנה שעברה, למרות השפעת מגיפת הקורונה.

האירוע הגדול של השנה
עליבאבא מעדכנת כי ההכנסות של מיום הרווקים הסיניים (אירוע המכירות הגדול בעולם) שוב עקפו את תחזיות האנליסטים והסתכמו ב-70.6 מיליארד דולר ביום.

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close