חדשות היום

חוזרים מהסוף שבוע עם אנרגיות ומגמה חיובית ; סין קוראת לארה"ב להפסיק עם הדיכוי כנגד החברות הסיניות

תמונת מצב השווקים

 

 

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ עפ"י נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, כמות מקרי ההדבקות בארה"ב חצתה אמש את ה-11 מיליון, בעוד שטקסס וקליפורניה דיווחו על יותר ממיליון מקרים.
✔ ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, נכנס לבידוד לאחר שנמצא במגע עם מישהו שנבדק חיובי לקורונה. עוד צוין כי אין לו תסמינים כלשהם וכי הוא ימשיך לעבוד מהבית. נזכיר כי זו בחודש מרץ הוא כבר נדבק בנגיף ובילה שלושה ימים בטיפול נמרץ.
✔ ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, מודיע כי בתי הספר יישארו פתוחים בעוד ששיעור ההדבקה יהיה מתחת ל-3 נקודות – הגבול לתחילתו של גל שני.

סין קוראת לארה"ב להפסיק עם הדיכוי כנגד החברות הסיניות
משרד המסחר בסין מסר הלילה כי "על ארצות הברית להפסיק את הדיכוי הבלתי סביר שלה כלפי חברות סיניות, בהמשך להחלטתה לאסור על השקעות של אמריקאים בחברות הקשורות עם צבא סין".

עוד צוין כי סין מתנגדת בתוקף למעשי ממשלת ארה"ב – אמירה שנשמעה גם באחת ממסיבות העיתונאים בשבוע שעבר.

הדו-קרב בין טראמפ לאנדרו
מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, מבקר שוב את תוכנית החיסון הפדרלית של הקורונה ומאיים על צעדים משפטיים באומרו כי חוסר השוויון בה יפגע במדינה ובאנשים שלה-

"אם ממשל טראמפ לא ישנה את התוכנית הזו ולא יספק תהליך חיסון שוויוני, אנו נאכוף את זכויותינו החוקיות, ונגיש תביעה משפטית להגנה על תושבי ניו יורק".

ביידן מתחיל את תהליך 'החפיפה' בעצמו
יועציו של הנשיא הנבחר, ג'ו ביידן, ייפגשו השבוע עם חברות התרופות המובילות המפתחות חיסונים נגד נגיף הקורונה, וזאת לאחר שממשל טראמפ מסרב להיפגש עם אנשיו ולהתחיל 'חפיפה' בנוגע לקורונה ולערב אותם בצעדים שננקטו כנגד הנגיף.
שלושת החברות שצוינו בדיווח הן ג'ונסון אנד ג'ונסון, מודרנה ואסטרהזניקה.

אמירטס נערכת לשנע את החיסונים
חברת התעופה אמירטס עובדת אל מול יצרניות התרופות הגדולות בעולם, וביניהן גם פייזר, על מנת להתכונן לאתגרים הלוגיסטיים הנכללים בשינוע והפצת מנות החיסון נגד הנגיף בטמפרטורה של מינוס 70 מעלות צלזיוס-
"אנו עובדים על העברת החיסון הזה של פייזר במיכלים שתוכננו במיוחד במטוסים שלנו ובמחסנים שלנו. יש לנו את השליטה הלוגיסטית לשינוע החיסונים לאזורים מרובים בעולם שחברות תעופה אחרות לא יכולות".

הסכם הסחר החופשי הגדול בעולם נחתם
15 כלכלות באסיה ופסיפיק חתמו אמש במהלך פסגת East Asia Summit (EAS) על הסכם הסחר החופשי הגדול בעולם – והחלק החשוב באמת הוא שההסכם נתמך ע"י סין אך לא ע"י ארה"ב (לאחר שעוד בשנת 2017 החליט הנשיא טראמפ לעזוב אותו).
על רקע השאלות סביב מעורבותה של ארה"ב באסיה, ההסכם עשוי לבסס את מעמדה של סין כשותפה כלכלית עם מדינות דרום מזרח אסיה, יפן וקוריאה, ולעצב את כללי הסחר באזור.
ההסכם בין המדינות יהווה 30% מהכלכלה העולמית, 30% מהאוכלוסייה העולמית ויגיע ל-2.2 מיליארד צרכנים.

סופטבנק בשנה של איפוס השקעות
עפ"י הדיווחים של התאגיד היפני סופטבנק לרשות לניירות ערך, במהלך הרבעון השלישי מומשו כלל האחזקות הישירות שלו במעל ל-24 חברות, כולל ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות אמזון, אלפבית, מיקרוסופט, טסלה, נטפליקס ואדובי.
מנגד, נרכשו מניות בחברת הביטוחים הדיגיטליים הישראלית למונייד (סימבול LMND) ובספקית שירותי האינטרנט הקוריאנית ליין (סימבול LN)

וולמארט נפרדת מסיו
וולמארט תמכור את החלק שלה ברשת הסופרמרקטים היפנית Seiyu, לחברות KKR (סימבול KKR) ורקוטן היפנית תמורה כ-1.65 מיליארד דולר, וזאת לאחר שבמשך שנים סבלה מירידה ברווחים על רקע תחרות קשה.
החברות הודיעו כי KKR תרכוש 65% ממניות החברה, רקוטן תרכוש 20% מהמניות ואילו וולמארט תשמור על ה-15% הנותרים.

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close