חדשות היום

וול סטריט ממשיכה להתבסס על הגבוהים ולהכין את הדרך להמשך פריצה ; אירופה מתכוננת לברקזיט ללא עסקה

תמונת מצב השווקים

 

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ פייזר וביונטק יוצאות בהודעה נוספת ומודיעות כי לאחר ניתוח סופי של נתוני הניסויים הקליניים לחיסון הקורונה, נמצא כי החיסון יעיל ב-95%, וזאת בהשוואה ליעילות של 90% עפ"י הדיווח הקודם.
בנוסף, פייזר הודיעה כי היא מתכננת להגיש בקשה ל- FDA לשימוש חירום "תוך מספר ימים", ותחת תנאים אידיאליים התרופה יכולה להיות מאושרת כבר באמצע חודש דצמבר.
✔ המנכ"לים של שבע חברות התעופה הגדולות בארה"ב הגישו מכתב למנהיגי הקונגרס ובו ביקשו העברת חבילת סיוע להקלה בתשלומי השכר לעובדים – "בעוד שהאומה מסתכלת קדימה ומקבלת על עצמה את האתגרים הלוגיסטיים של הפצת החיסון, יהיה חשוב לוודא שיש מספיק עובדים ושהמטוסים מוסמכים להשלמת המשימה".
✔ חברת התעופה דלתא איירליינס הודיעה כי היא תקפיד על מדיניות חסימת המושבים האמצעיים עד לתאריך 30 במרץ, בעוד שרוב מתחרותיה כבר ביטלו את המדיניות, או מתכננות למכור את כל המושבים על הסיפון בשבועות הקרובים.
✔ ארגון הבריאות העולמי מזהיר כי החיסון לא יסייע להילחם בגל הקורונה הנוכחי – "אנחנו עדיין לא שם עם חיסונים. נגיע לשם, אבל אנחנו לא שם. "יש רק דרך אחת למנוע מאנשים רבים יותר ללכת לבית חולים, והיא לעצור אותם מהיחשפות והידבקות".
✔ סמנכ"לית הכספים של אלפבית אמרה בנאום בכנס Dealbook כי התפוקה של עובדי גוגל חזרה כמעט לרמות טרום-מגפה הודות לשילוב של אימון מנהיגות וסקרי עובדים אשר בוצעו בחברה.

✔ ראש העיר ניו יורק, ביל דה בלזיו, הודיע כי החל מהיום בתי הספר ייסגרו בעקבות זינוק במקרי ההדבקות  – "אחוז הבדיקות החיוביות בעיר ניו יורק הגיע ל-3% בממוצע בשבוע האחרון".

אירופה מתכוננת לברקזיט ללא עסקה
עפ"י דיווח של הטיימס, מנהיגי מדינות אירופה צפויים לדרוש מהנציבות האירופית לפרסם תוכנית ללא עסקה על רקע החשש שהמשא ומתן עם בריטניה על הברקסיט נגרר ומשאיר לעסקים מעט מאוד ודאות בנוגע למה שהם צריכים להתכונן אליו בתרחיש הגרוע מכל "ה-1 בינואר 2021 מתקרב ואנו זקוקים לרשת ביטחון".

קנדה נגד ואווי
האופוזיציה בקנדה קראה לראש הממשלה, ג'סטין טרודו, להחמיר את ההגבלות על חברת התקשורת הסינית ואווי ולאסור על השימוש בטכנולוגיית ה-5G שלה במדינה.

מפלגות האופוזיציה העבירו הצעה לא מחייבת וקראו לסין "איום על האינטרסים והערכים הקנדיים", ודחקו בממשלה לנסח תוכנית להילחם בפעולותיה של סין בקנדה.

שמחה בשמיים
לאחר שמחודש מרץ 2019 מטוס הבואינג 737 נמצא מקורקע לאור 2 התרסקויות קטלניות שבהן נהרגו 364 בני אדם, אמש רשות התעופה הפדרלית בארה"ב מאשרת לחברת בואינג להחזיר את המטוסים לכשירות ולהשלים את הרכישות ששוריינו מראש.

אפל נכנעת ללחץ
לאחר אינספור תלונות, אשר הגיעו גם לבתי המשפט, אפל הודיעה כי תוריד ב-50% את העמלות שהיא גובה מרוב המפתחים של תוכנות ושירותים הנמכרים בחנות האפליקציות App Store.
החל מחודש ינואר אפל תגבה עמלה של 15% לעומת 30% שהיתה גובה עד כה.

רובינהוד נערכת להנפקה
פלטפורמת המסחר בעלת 0% עמלות – רובינהוד, נערכת להנפקה ציבורית כבר ברבעון הראשון של 2021. בחודש ספטמבר הודיעה החברה כי גייסה 460 מיליון דולר בסבב גיוס הון פרטי לפי שווי של 11.7 מיליארד דולר, לאחר שביולי גייסה כ-600 מיליון דולר לפי שווי של 8.6 מיליארד דולר.

הפעם זה סופי: Airbnb יוצאת להנפקה
פלטפורמת התיווח בין שוכרי יחידות הנופש airbnb מונפקת לאחר הרבה שמועות ו'משחקים' סביב הנושא ומפרסמת תשקיף לקראת הנפקה ראשונה לציבור הצפויה בקרוב, למרות הפגיעה האנושה בעקבות המשבר.
ברבעון השלשיי הרוויחה החברה 219 מיליון דולר מהכנסות של 1.34 מיליארד דולר – ירידה של 19% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2019.
מהתשקיף עולה כי חודשיים לאחר פרוץ המגיפה המצב בחברה החל בהדרגה להשתפר.

אפירם בדרך לנאסד"ק
חברת התשלומים Affirm הגישה אמש את תשקיף ההנפקה שלה לרשות לניירות ערך ומתכננת להירשם לנאסד"ק תחת הסימבול "AFRM".
החברה הוקמה על ידי מייסד פייפאל, מקס לבצ'ין, והיא מציעה הלוואות לתשלומים מקוונים.
השנה החברה הודיעה על שותפות עם Shopify, המאפשר לסוחרים להציע הלוואות על מוצרים שהם מוכרים, ועובדת עם 6,500 סוחרים, כולל פלוטון, אקספדיה וולמארט.

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close