חדשות היום

פותחים את היום במגמה רגועה, סביב ה-0 ; שורט על טוויטר בעקבות טרמאפ – 12% ירידה ביום

תמונת מצב השווקים

 

 

 

 

חדשות היום
וירוס הקורונה- עדכונים
✔ הנשיא הנבחר, ג'ו ביידן, קיבל אמש את המנה השנייה של החיסון של פייזר כנגד הקורונה.
✔ מנכ"ל מודרנה (סימבול MRNA), סטפן באנסל, הודיע כי החברה לא מצפה לקבל נתונים על הניסויים הקליניים בנוגע לחיסון הקורונה לאוכלוסייה הצעירה (גיל 12) עד שנת 2022. היא מצפה להתחיל בקרוב מחקר לילדים צעירים בין הגילאים 1 עד 11.
✔ בכיר בארגון הבריאות העולמי הזהיר כי גרסאות חדשות של הקורונה אשר מתגלות כמדבקות יותר מהזנים הקודמים הן "בעייתיות ביותר ועלולות להכביד על בתי חולים, שגם ככה נמצאים תחת לחץ".
ההזהרה מגיעה לאור הזן החדש של הקורונה שהתגלה במהלך הסופ"ש ביפן.
✔ יצרנית התרופות ביונטק (סימבול BNTX) הודיעה בכנס בריאות כי כעת היא שואפת לייצר השנה 2 מיליארד מנות של חיסון כנגד הקורונה.
✔ התקשורת ביפן מדווחת כי ראש הממשלה, יושיהידה סוגה, הודיע היום לבכירי מפלגת השלטון כי הוא יכריז על מצב חירום בשלוש מחוזות במטרה לנסות לעצור את התפשטות הנגיף.
✔ משרד החוץ של מקסיקו ביקש מארה"ב אמש להרחיב את ההגבלות על נסיעות לא חיוניות מעבר לגבול המשותף ביניהם במטרה לעצור את התפשטות הנגיף.

ארה"ב תטיל מכסים על סחורות אירופאיות
ממשלת ארה"ב הודיעה כי החל מהיום תטיל מכסים נוספים על סחורות אירופאיות, זאת לאחר שלא הצליחה להגיע להסדרה אל מול האיחוד האירופי בכל הקשור לסכסוך בן 16 השנים על סובסידיות המטוסים. בלגיה הודיעה כי תבקש לפתור את הנושא עם נשיא ארה"ב הנבחר, ג'ו ביידן, שייכנס לתפקידו ב -20 בינואר.
המכסים יהיו בגובה של 15% על חלקי מטוסים וכן 25% על יינות מסוימים.

בבריטניה מזהירים כי במקרה של קריסת הביטקוין, לא יהיה מי שיעזור
רשות הפיקוח הפיננסי בבריטניה הוציאה אזהרה לציבור המשקיעים והודיעה כי מי שמשקיע במטבעות קריפטו או בנכסים הקשורים למטבעות אלה, לא יקבל תמיכה של הרשות במידה ויאבד את כספו – "השקעה בנכסי קריפטו כוללת בדרך כלל נטילת סיכון גבוה מאוד. כמו בכל השקעות ספקולטיביות בסיכון גבוה, על הצרכנים לוודא שהם מבינים במה הם משקיעים".

שורט על טוויטר
לאור החלטת טוויטר (סימבול TWTR) להשעות את חשבונו של טראמפ לצמיתות בעקבות האירוע בגבעת קפיטול, תומכיו החליטו 'ללמד את החברה לקח' והחלו להעביר מסרים במהלך הסוף שבוע באמצעות המדיות החברתיות כי ברגע פתיחת שבוע המסחר, יש לבצע שורט על המניה.

והתגובה אכן הגיעה – המניה ירדה במעל ל-12% בפתיחת יום המסחר וסיימה ב-6.4% ירידה עם מחזורי מסחר הגדולים פי 4 מהממוצע.
טוויטר בתגובה הודיעה כי היא השעתה כבר מעל ל-70 אלף חשבונות מאז אירוע גבעת קפיטול.

במידה וטסלה תמשיך באותו הקצב, התחנה הבאה – 6 טריליון דולר
ג'ייסון זוויג, כתב של הוול סטריט ג'ורנל, חישב כי אם מניית טסלה (סימבול TSLA) תעלה השנה בקצב שהיא עלתה בשנה שעברה, היא תגיע לשווי שוק של 6 טריליון בסוף השנה הנוכחית (כמעט פי 3 מאפל כרגע) ולשווי שוק של 51 טריליון בסוף השנה הבאה.

הצלחה בניסוי שלב 2 לאלצהיימר
יצרנית התרופות אלי לילי (סימבול LLY) זינקה אמש במעל ל-11% וסגרה בשיא כל הזמנים, זאת לאחר שהודיעה על תוצאות חיוביות בשלב השני של הניסוי הקליני בתרופה 'Donanemab' שהיא מפתחת לטיפול באלצהיימר. מטופלים שקיבלו את התרופה הראו שיפור קוגניטיבי משמעותי לצד עלייה בתפקוד היומיומי, ובמספרים – האטה בירידת יכולת החשיבה ב-32% בהשוואה לפלצבו.

החרם על פרלר מצליח בגדול
הרשת החברתית Parler, המועדפת על פעילי ימין אמריקאים וזו אשר שימשה את המפגינים באירוע גבעת קפיטול לטובת העברת מסרים, נאלצה להשעות את פעילותה לאור החרם הגדול שחברות רבות הכריזו עליה, ביניהן גל גוגל ואפל, אשר הסירו את האפליקציה והחנויות שלהן, ובעיקר לאחר שאמזון הודיעה כי תחדול לספק לה שירותי אחסון ענן.
מנכ״ל החברה התראיין לפוקס ניוז וסיפר שאפילו ספקים ועורכי דין שלהם מסרבים לעבוד איתם.

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close