וול סטריטמילון המושגים של טריידסטריט

"על קצה המזלג" – OTC ומניית GGII

.Green Globe International, Inc

OTC – על קצה המזלג

"בורסת" ה-OTC הינה פלטפורמה לא קונבנציונלית לחברות אשר רוצות להיסחר אך אינן עומדות במלוא הקריטריונים של הבורסות הלגיטימיות כגון: ה-NYSE וה-AMEX או לחלופין לחברות שאינן רוצות להיות "שקופות כלכלית" כמתבקש בבורסות שהוזכרו לעיל ולכן נסחרות ב-OTC על מנת להימנע מחובת הדיווח הנדרשת. מתן הלגיטימציה להימנעות מחשיפת דו"חות כספיים ב-OTC מאפשר לחברות "קש" להיסחר ללא פיקוח ולהגדיל את הסיכון לסוחרים בעשרות מונים. מכל האמור לעיל נובע שמסחר ב-OTC שונה בתכליתו ממסחר בבורסות המוכרות, לצד הסיכון הרב קיימות הזדמנויות לרווחים פנומנאליים של מאות ואלפי אחוזים (ובמקרים שאינם שכיחים עשרות אלפי אחוזים). המסחר ב-OTC שונה באופיו ממסחר טריוויאלי במניות הפני סטוקס, כיוון שאופי המסחר הוא שילוב של סווינג (שבועות עד חודשים) עם מעקב אחר המתרחש במניה כנהוג במסחר יומי. (מצ"ב הרחבה על ה-OTC בלינק המוצג בתחתית העמוד)

GGII

מניית .GGII) Green Globe International, Incׂ) החלה "להתעורר" באמצע שנת 2018 כאשר בינואר 2019 נסקה המניה למחיר שיא הגבוה ב-1,500% ממחירה באוקטובר 2018. היסטוריה – לפני כעשר שנים באמצע 2009 המניה חוותה ספליט הפוך של 1 ל- 1,000 (רק ב-OTC זהו ריברס ספילט ריאלי), שלאחריו המניה החלה לדעוך עד "לתרדמת" החל מסוף 2010 עד אמצע 2018 [להוציא איסופים נקודתיים (ווליום גבוה יחסית לממוצע) בסוף 2017]. לאחרונה המניה עוברת תהליך של ראורגניזציה הן מבחינת ההנהלה, מינוי מנכ"ל חדש ((Thomas Elafros ב-18.12.2018 וכלה במנהל תעשייתי חדש (Bill Cook) 13.2.2019 (המניה צייצה שמינויים נוספים עתידים להתרחש בזמן הקרוב) והן מבחינת תדמית שכוללת השקת דף טוויטר והיום (25.2.2019) התהדרה החברה בלוגו חדש.

ננתח את היתרונות והחסרונות בכניסה לפוזיציית לונג ולבסוף נסביר מדוע פוזיציית שורט הינה אופציה לא כדאית בעליל.

חסרונות:

  1. לוקה בנתונים

במניה זאת רב הנסתר על הגלוי, כיוון שחברות שמניותיהן נסחרות ב-OTC לא מחויבות בדיווח (לכן יש לא מעט חברות קש) קיים מחסור רב של נתונים שבעזרתם ניתן לבצע ניתוח עומק למניה. נתוני החברה שמוצגים אינם מזהירים בלשון המעטה, שווי השוק של החברה הוא מינורי ונתוני המכירות/פדיון מגוחכים, ללא הווליום הגבוהה והחדשות האחרונות ככל הנראה המנייה הייתה ממשיכה בתנומה הארוכה שלה שהחלה בשנת 2011.

  1. היעדר קונים

אחד הסיכונים במניות ה-OTC הוא היעדר קונים כאשר הסוחרים מתחילים לאבד עניין במניה, יתכן ולאחר קניית המניה הערך שלה ישמר אך הביקוש יעלם ולכן בתיק שלכם יהיה כסף אבוד שיכול להתממש (אם בכלל) רק לאחר תקופה ארוכה.

  1. פוטנציאל ירידה בעשרות אחוזים

טווח מחירי המניה בשנה האחרונה היה בין 0.0001 ל-0.0015, נכון לכתיבת שורות אילו ה-BID הוא 0.0007 וה-ASK הוא 0.0008, נניח ותרכשו את המניה במחיר 0.0008 ולפתע הסוחרים יאבדו עניין במניה והמניה תחזור לתרדמת – קיים פוטנציאל של הפסד המוערך בעשרות אחוזים במידה ותצליחו להיפטר מהמניה (ולא יהיה היעדר קונים כפי שהוצג בחיסרון מס' 2) והמניה תרד חזרה למחיר 0.0007/6 או למחיר נמוך יותר.

יתרונות:

  1. קונצנזוס

כל סוחרי ה-OTC שאיתם התייעצתי הסכימו פה אחד שפוטנציאל "ההתפוצצות" של המניה הוא "עניין של זמן"

  1. ווליום גבוה

החל מאמצע 2018 היקפי המסחר במניה הם גבוהים וקונסיסטנטיים על פני זמן.

  1. חדשות – פנדומנטלי

מדצמבר 2010 ועד לאוגוסט 2018 לא פורסמו חדשות על החברה המחזיקה את המניה. התנועה המוגבלת במחיר המניה היה קונסיסטנטי לאי פרסום החדשות, החל מחודש יולי 2018 (חודש לפני פרסום החדשות) החל ווליום שלא נראה כמותו מתחילת/אמצע שנת 2011. השילוב של חדשות חיוביות (מצ"ב לינקים בסוף הפוסט) ותגובות חיוביות של השוק יוצר אופק חיובי למניה.

  1. באז

באתר investorshub שהוא כמו טוויטר של שוק ה– OTC ישנן עשרות אלפי תגובות על המניה מהחודשים האחרונים, כלומר קיימת התעניינות רבה במניה מצד סוחרים המחזיקים במניה וסוחרים פוטנציאלים כאשר רוב התגובות הן תגובות חיוביות המנבאות למניה טובות.

https://investorshub.advfn.com

  1. פוטנציאל גדול על סיכון נמוך

מבחן הסיכוי מול סיכון האפשרות לנסיקה של המניה גבוה מקריסתה.

  1. יציבות

המניה שומרת על מחיר יציב על פני תקופה, מאפיין לא טריוואלי ב-OTC

סיכום

היתרונות עולים על החסרונות במניה זאת וניהול סיכונים נכון יכול להבטיח סיכוי הגבוה משמעותית מהסיכון.

מדוע לא לסחור בשורט

מניסיון העבר מבחן הסיכוי מול סיכון הסיכון גובר על הסיכוי בעשרות מונים, בעוד שניתן להרוויח סכום נאה של כעשרות אחוזים בפוזיציית השורט קיים סיכון להפסיד סכום גבוהה משמעותית (אלפי עד עשרות אלפי אחוזים) אם המנייה תנסוק. מכל האמור לעיל ההמלצה היא לבצע מסחר שורט במניות OTC רק למניות בעלות מחיר גבוה משמעותי ממחיר המניה הנ"ל.

 

**אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

 

מקורות:

Over-The-Counter – OTC

 https://www.investopedia.com/terms/o/otc.asp

Green Globe International Introduces New Chief Executive Officer and Discusses Business Operation for Coming Year

https://www.otcmarkets.com/stock/GGII/news/story?e&id=1246390

Green Globe International, Inc. Welcomes Esteemed Ag Industry Executive Bill Cook, CEO AgMaxx, to Newly Formed Advisory Board

https://www.otcmarkets.com/stock/GGII/news/Green-Globe-International-Inc-Welcomes-Esteemed-Ag-Industry-Executive-Bill-Cook-CEO-AgMaxx-to-Newly-Formed-Advisory-Boar?id=218397

הטוויטר של החברה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close