הנפקה- חדשות בחצי דקהוול סטריט

נא להכיר – חברת ג'ומיה (סימבול: JMIA) – "הפנינה האפריקאית"

חברת ג'ומיה טכנולוגיות הנסחרת תחת הסימבול JMIA יצאה להנפקה בתאריך ה-15 באפריל 2019, כששווי המניה המוערך עמד על 14.50 $. כיום נסחרת המניה סביב ה-42 $. שווי השוק עומד על 3 מילארד דולר.

מי היא ג'ומיה?

חברת ג'ומיה הוקמה בשנת 2012 בלגוס שבנגיריה על ידי שני יזמים, ג'רמי הודרה וסשה פויגנונק, והתפשטה עד מהרה ל-14 מדינות ברחבי אפריקה, ביניהן קניה, דרום אפריקה, מצרים, מרוקו ועוד.

"אליבאבא של אפריקה" , כך כינו אותה CNN, והיא אכן שואפת להגיע למימדי הענק של אליבאבא, חברת מסחר אלקטרוני שהוקמה באסיה, הכוללת בין מותגיה את אלי אקספרס.

מטרת החברה, לשפר את איכות החיים באפריקה באמצעות טכנולוגיה, להנגיש שירותים אינטרנטיים לכלל התושבים ולעזור לעסקים מקומיים לגדול.

כיום החברה מספקת פלטפורמת סחר אלקטרוני המחברת בין סוחרים מקומיים לקונים ברחבי אפריקה, שירותי לוגיסטיקה לשליחת חבילות, שירותי תשלום מקוונים, ושירותים נלווים.

 

קצת מספרים

בשנת 2015 במהלך מכירות BLACK FRIDAY עמד מספר הלקוחות על 2 מיליון, ובשנת 2017 הגיע מספר הלקוחות באירוע המכירות ליותר מ-100 מיליון.

במהלך שנת 2018 למעלה מ 81,000 סוחרים השתמשו בפלטפורמות השונות והחברה סיפקה למעלה מ-13 מיליון משלוחים.

נכון לאפריל 2019, מועסקים בחברה כ-5000 עובדים ברחבי אפריקה.

 

משקיעים בחברה

בשנת 2016 השקיעה חברת ההשקעות CDC בג'ומיה בסכום של 55 מיליון דולר.

באותה השנה השקיעה גם חברת AXA, חברת ביטוח צרפתית, סכום של 75 מיליון אירו.

בסוף שנת 2018 הצטרפה חברת המשקאות הצרפתית "פרנו ריקרד" (יצרנית וודקה אבסלוט) לחברות המשקיעות ותרמה אף היא את חלקה בסך של 75 מיליון אירו.

ובתחילת חודש אפריל 2019 הודיעה חברת מסטרקרד על שותפות אסטרטגית עם ג'ומיה.

 

אז מה הופך את החברה למעניינת בהשוואה לחברות איקומרס אחרות?

השוק האפריקאי הצומח והמשתנה משמש קרקע פורייה לחברה להתפתחות והתרחבות אדירה.

על פי הנתונים שהחברה פרסמה, אוכלוסיית היבשת תגדל בשנים הקרובות מ-1.2 מיליארד ל-2.5 מיליארד אנשים, כשהגיל הממוצע עומד על 20 שנה. ישנם למעלה מ-450 מיליון משתמשי אינטרנט, ועליה משמעותית בשימוש בסמרטפונים בשנתיים האחרונות.

והנתון שאולי הכי מעניין זה שבממוצע יש חנות אחת באפריקה על כל 67,000 אנשים, לעומת ארה"ב, שיש חנות אחת על כל 1000 איש. מה שיוצר ים של פוטנציאל להתרחבות.

 

 

המנייה בימיה הראשונים מהנפקתה

 

 

 

 

**אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

 

מקורות:

bit.ly/2GU3ukg

http://bit.ly/2DE4Eyo

http://bit.ly/2XVyDJK

https://reut.rs/2USytku

http://bit.ly/2J6bZdu

http://bit.ly/2XTzHxN

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close