הנפקה- חדשות בחצי דקהוול סטריטחדשות היוםניתוח פונדמנטליפני סטוקס

אין כמו המומנטום הישן והטוב! יומיים חזקים בארץ הפני'ס

אחרי האטה משמעותית במומנטום שסגרה מניית ABIO בתחילת חודש מאי, שוק הפני'ס נכנס לתרדמת של מספר שבועות עם מחזורי מסחר דלילים ומניות One&Done שלא מצליחות להרים כנף לעוף לשמיים.

כמו בסרט הישן והטוב בכיכובם של בן סטילר וג'ניפר אניסטון, "ואז הגיעה פולי", גם שוק המניות הקטנות נכנס לקומדיה רומנטית משלו שנקרא "ואז הגיעה SOLY"……….

הנפקה טרייה מחודש פברואר 2019, חברת ביוטק העוסקת בתחום המכשור הרפואי כאשר מוצר הדגל של החברה הוא מכשיר שעוזר בהפחתה משמעותית של צלוליטיס והסרה של קעקועים, שווקים בעלי פוטנציאל עסקי גבוה עם נתח שוק משוער של 1.4 מיליארד דולר עד 2026.

הכל התחיל בראיון של מנכ"ל החברה שנעשה ע"י אתר Yahoo Finance ב-13 למאי בו המנכ"ל מדבר האופן פתוח כי אין סיטואציה בה החברה יכולה להימנע מגיוס הון נוסף או בשמו האחר "דילול מניות", מצב בו החברה מגייסת הון ע"י הנפקה נוספת של מניות ומכירה שלהם בשוק הפתוח כדי להמשיך לממן את הפעילות של החברה. הראיון שולח את המניה 30% למטה כאשר משקיעים מבינים כי בקרוב מאוד יגיע שטף של היצע במניה שיכביד על הביקוש הקיים.

https://finance.yahoo.com/video/global-market-combat-cellulite-reach-143141059.html

 

הסטירה הסופית מגיעה מכתבה נוספת של אתר החדשות Seekingalpha, ב16 למרץ, שמכנה את המניה "מכונת הודעות לתקשורת" עם 17 כתבות שונות מתחילת החודש ו"רחוקה שנות או מאישור FDA" וירידה נוספת של כמעט 100%.

https://seekingalpha.com/article/4264282-soliton-reg-pr-machine-lockup-expiry-next-week-6-2-week-price-target

עם תצהיר מזומן של 4.86 מיליון דולר מסוף מרץ 2019 וקצב שריפת מזומנים של 1.35 מיליון דולר לחודש, נראה שחודש הבא החגיגה תיגמר במידה והחברה לא תצא לסבב גיוס נוסף שגם ישלח אותה לאבדון בעקבות ההיצע הגדול שצפוי להגיע והדילול שאף משקיע לא מעוניין בו.

מי שכן מעוניין והמשיך להיות מעוניין לכל אורך הדרך הם שורטיסטים שנהנו מהמסע למטה בעקבות האירועים האחרונים שחיזקו את עמדתם כי המזומן ממשיך לעוף מהחלון וההנפקה קרבה בצעדי ענק, אך במניות פני'ס כמו כל מניית פני בדיוק לפני שהכל נגמר ונראה שאין חדש באופק מגיע הטוויסט בעלילה ששולח את המניה מסגירה של $5.73 לשיא של $29.00 – 400% תנועה בשני ימי מסחר כאשר היא משחררת באמצע יום המסחר הודעה לתקשורת שהיא קיבלה סה"כ קלירנס מה-FDA למוצר העיקרי שלה.

Short Squeeze ON

הפלואט הנמוך של המניה בשילוב עם הזרז שאף אחד לא ציפה לו מתחיל את המסע של המניה למעלה כאשר אין שום דילול פעיל במניה ואין טפסי הנפקות מדף אפקטיביים שממתינים לביצוע כל זה בשילוב שורטיסטים עקשנים, שלא בודקים כל סיבה בטענה שזה "מתוח" וכל סוחר מומנטום בעולם שציפה למחזורי מסחר שיצדיקו את ההמשכיות של המניה ולא עוד One&Done שהשוק הציג בשבועות האחרונים כל זה עם הסתברות מאוד נמוכה להנפקת מניות, כנראה שאין עוד הרבה מה להוסיף 🙂

"גל גואה מרים את כל הסירות" John F Kennedy

כשהמומנטום חוזר אל שוק הפני'ס כולם רוצים לרכוב על גל האופטימיות! RWLK OBLN VLRX מאותו סקטור המכשור הרפואי כמו הכוכבת המובילה SOLY גם מנצלים את ההזדמנות להוציא הודעות לתקשורת ולסחוט כל שורטיסט שנח על זרי דפנה במקרה של OBLN VLRX או סתם סיבה למסיבה למכור מניות מהכספומט הפעיל (At the market Offering) ולגייס עוד כמה מיליון לשורת המזומן של חברת RWLK.

אך הכוכבת הלא צפויה מגיעה מהסקטור הטכנולוגי, מניית ELTK עם דוחות פיננסים "סבירים מינוס" ושווי שוק זהה לרשת קיוסקים בפריסה ארצית של 4 סניפים וכמות מזומן שווה ערך לפרארי יד רביעית מחברת השכרה בנוסף לגרגירים האחרונים שנשארו מההנפקה של חודש מרץ (דוח 424B) שהחברה הספיקה כבר למכור במיני תנועה שהייתה ב-16 למאי לא השאירו סיכוי לשום שורטיסט שחשב ש-200% תנועה זה כבר יותר מידי ושלח אותה לעוד 200% נוספים.

הזרז המרכזי של המניה הוא בטח ובטח לא הדוחות שכבר הבנו שאין בהם שחר חדש, אלא הפלואט הסופר נמוך ששיש לחברה שהיה כמו חתול חמוד שמותקף ע"י להקה של כלבים רעבים, סוחרי המומו שנהרו בהמוניהם לעבר "המהלך הבא" בשוק המניות והציפו את המניה עם כפתורי הקנייה שלהם, זאת בכיכובו של מנכ"ל החברה שמחזיק ב-69% מסך המניות הכללי של החברה, לפי הדיווח האחרון לפני שבועיים (קישור לדוח SC 13D) והשאיר רק 31% שהם פחות ממיליון מניות, להמון הזועם שיהיה לו עם מה לשחק ולהרגיע את הרעב שנוצר מהארוחה שפספסו במניית SOLY.

 

מה צופן לנו ההמשך?

אין לדעת! מה שבטוח הוא שחזרנו לעניינים לפחות לשבוע הקרוב אז נא להתנהג בהתאם! לקחת את הביס השמן שלנו ולא לנגוס יותר ממה שאנחנו יכולים ללעוס

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם.

תגיות
הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close