הנפקה- חדשות בחצי דקהוול סטריט

FIVERR הישראלית בדרך לנאסד"ק

חברת ענק טכנולוגית נוספת שועטת בדרך לבורסה האמריקאית: פייבר (FIVERR) הישראלית, הודיעה באמצע מאי על החלטתה להנפיק בנאסד"ק לפי שווי שוק של 800 מיליון דולר ובכוונתה לגייס 100 מיליון דולר.

 

מי זאת פייבר?

פייבר הוקמה בשנת 2010 על ידי שני חבר'ה ישראליים, מיכה קאופמן ושי ויניגר. הרעיון היה פשוט, לחבר בין פרינלסרים מכל העולם לבין מי שזקוק לשירותים שלהם, כשכל שירות שינתן יעלה רק חמש דולר. מכאן גם שם החברה FIVERR שהוא מילת סלנג לחמש דולר אמריקאיים.

הממשק שפותח היה פשוט ונוח לשימוש ומשך אלפי נותני שירותים להציע את מוצריהם במחיר אחיד וזול. כיום פועלים בפייבר למעלה מ-800 אלף פרילנסרים במאתיים נישות שונות שמספקים שירותים לכ-5.5 מליון גולשים.

הפרילנסרים מדורגים לפי כמות העסקאות שהם סיפקו ולפי איכותן, מה שמקל על מחפש שירות לבחון את טיבו ולהחליט בהתאם. מגוון השירותים כולל מעצבים גרפיים שיעצבו לכם לוגו חדש לעסק, וכלה במדובבים שיקליטו עבורכם כל טקסט שתרצו.

 

מודל עסקי

החברה מקבלת תשלום על כל עיסקה שעוברת דרך האתר ובנוסף עמלת שירות. עד כה התקיימו מעל 50 מליון עסקאות באתר. החברה צופה עלייה משמעותית בשנים הקרובות בכמות העסקאות בשל עלייה בכמות הדרישה לפרילנסרים זולים, חדירה לשווקים חדשים, עליה בשימוש בסלולרי ושימוש בבינה מלאכותית.

 

נשמע טוב. אבל…

פייבר מצטרפת לשורה ארוכה של ענקיות שהנפיקו עצמן לאחרונה. אך כגודל הציפייה, כך גודל האכזבה. גם פייבר, כמו אובר וליפט, עדיין לא הוכיחה רווחיות ואולי גם לא תגיע אליה אי פעם.

בשנת 2018 רשמה פייבר הכנסות של 75.5 מליון דולר, לעומת 52 מליון דולר בשנת 2017. אך בשורת ההפסדים רשמה 36 מליון דולר בשנת 2018 ו- 19 מליון דולר בשנת 2017.

אומנם חל שיפור משמעותי בשורת ההכנסות, אך החברה עדיין בהפסד, מה שלא ממש מרשים משקיעים פוטנציאליים כמו במקרה של אחיותיה הענקיות.

 

בשורה התחתונה

פייבר עדיין לא פרסמה נתונים לגבי ההנפקה, מתי תתקיים ומה תהיה שוויה. אולי היא תתגלה כהפתעת השנה, ואולי המניה שלה תעלה רק חמש דולר (FIVERR)?

 

 

מקורות:

https://tinyurl.com/y2wf7fs6

https://www.fiverr.com/news/fiverr-ipo-filing

 

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close