חדשות היום

השווקים ממשיכים להפגין עצמה ולכוון גבוה ; טראמפ מאשר הטלת 300 מיליארד דולר נוספים של מכסים "בזמן הנכון"

בוקר טוב עולם! מצב השווקים:

למעט כמה מדדים ספציפיים, אנו נמצאים על גל עלייה נוסף להיום. לפחות ככה זה נראה-

 

 

 

קצת חדשות…

« נשיא ארה"ב אמר לכתבים היום כי ניתן להעלות את המכסים על מוצרים המיובאים מסין בעוד 300 מיליארד דולר במידת הצורך: "בשיחות שלנו עם סין קורים הרבה דברים מעניינים. נראה מה יקרה… אני יכול לעלות עוד לפחות 300 מיליארד דולר, ואני אעשה את זה בזמן הנכון. אבל אני חושב שגם סין וגם מקסיקו רוצות להגיע להסכמות".

« ארה"ב ומקסיקו לא הצליחו להגיע אמש להסכם סחר. היום צפויים הצדדים לקיים שוב שיחות, בניסיון למנוע את המכסים של 5% שאמורים להיכנס לתוקף ביום שני הקרוב. גורמים בארה"ב דיווחו אמנם על התקדמות, אך טראמפ צייץ כי "זה לא מספיק".

« שר התעשייה והמידע הטכנולוגי של סין הוציא הבוקר רישיונות מסחריים לטכנולוגיית ה-G5 לחברות הבאות- China Telecom, China Mobile, China Unicom, China Radio. הצעד הזה אומר כי החברות יכולות להתחיל להריץ פרסומים ביישומי ה-G5. תקן 5G  ברשת נתפס כקריטי משום שהוא יכול לתמוך בדור הבא של המכשירים הניידים, בנוסף ליישומים חדשים כמו מכוניות ללא נהיגה.

« כריסטין לגארד, יו"רית קרן המטבע הבינלאומית, מזהירה כי מלחמת הסחר צפויה למחוק 455 מיליארד דולר מהצמיחה העולמית. לדבריה, מדובר בהפסד בהיקף הגבוה מזה של כלכלת אפריקה כולה: "יש חששות גוברים לגבי ההשפעה של מתיחות הסחר הנוכחית. הסיכון הוא כי המתח בין סין לארה"ב יגררו ירידה בהשקעות, בפרודקטיביות ובצמיחה. האיום של ארה"ב במכסים על מקסיקו מהווים דאגה גם כן".

« לא יהיה מיזוג- פיאט-קרייזלר (סימבול: FCAU) מהמיזוג עם רנו לאחר שדירקטוריון דחה, בפעם השנייה, את ההחלטה על המיזוג. המהלך של פיאט מגיע לאחר שדירקטוריון רנו סיים ישיבה שארכה שעות מבלי להצביע על המיזוג. ממשלת צרפת, בעלת המניות הגדולה ברנו, ביקשה לדחות את ההצבעה. פיאט-קרייזלר תקפה ישירות את ממשלת צרפת, שמחזיקה 15% מרנו: "מסתבר כי התנאים הפוליטיים בצרפת אינם מאפשרים את הצלחת המיזוג".

« חברת אמזון (סימבול: AMZN) לא מפסיקה ליזום, ולאחרונה חשפה רחפן חדש ומהפכני, אשר ישמש למשלוחי מזון ומצרכים. החברה צופה כי יתחיל בעוד כמה חודשים טיסות מבחן, אך לא ציינה כיצד והיכן תבצע את הטיסות. הרחפן החדש ממריא בצורה אנכית ואז עובר לטוס בצורה אופקית כמו מטוס, והוא מצויד גם בטכנולוגיית בינה מלאכותית, עם חיישנים, שלדברי החברה, יאפשרו לו לטוס בצורה אוטומטית בלי לסכן מטוסים או אנשים שנמצאים על הקרקע".

« יו"ר חברת ההשקעות הבריטית Aberdeen Standard אמר היום כי כעת יש סיכוי גדול לכך שבריטניה תעזוב את האיחוד האירופי. דבריו באים על רקע ההתפתחויות האחרונות, כולל ההתפטרות של ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי. הוא הוסיף כי למחליף של תרזה כנראה לא יהיה יותר מדי מה לעשות בנוגע למצב.

 

 

חופשות בבורסות בעולם

שבוע 23

07/06/2019-

בורסות הונג קונג + שנגחאי (סין)- חג סירות הדרקון.

 

שבוע 24

10/06/2019-

בורסת לונדון- יום הולדת למלכה.

בורסת גרמניה – Whitmonday.

הנפקות לשבוע הקרוב

04/06/2019-

חברת Gigcapital2 (סימבול: GIXU).

06/06/2019-

חברת GSX Techedu(סימבול: GSX).

07/06/2019-

חברת Haymaker Acquisition (סימבול: HYACU).

חברת Revolve Group(סימבול: RVLV).

אישורי FDA לשבוע הקרוב

 

פרסום דו"חות פיננסיים לשבוע הקרוב

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close