וול סטריטחדשות היוםמילון המושגים של טריידסטריט

האם זהו המקום שיביא לסיום מלחמת הסחר? הכירו את ה-G20 ממש לפני שמתכנסת

» מהו מפגש פסגת ה-G20? 

 

פסגת ה- G20 ידועה רשמית כ"פסגת השווקים הפיננסיים וכלכלת העולם".

זהו הפורום המוביל לשיתוף פעולה כלכלי בינלאומי שהוסכם על ידי מנהיגים בפסגת פיטסבורג בספטמבר 2009.

הפורום מייצג יותר מ 80% מהתמ"ג העולמי, ותורם מאמצים מתמשכים לקראת השגת צמיחה כלכלית גלובלית חזקה. 

פסגות ה- G20 האחרונות התמקדו לא רק במאקרו-כלכלה ובמסחר, אלא גם במגוון רחב של נושאים גלובליים שיש להם השפעה עצומה על הכלכלה העולמית, כגון פיתוח, שינויי אקלים אנרגיה, בריאות, מלחמה בטרור, וכן הגירה ופליטים.

המדינה המארחת של פסגת ה- G20 מובילה את הקבוצה במשך שנה אחת מדצמבר עד נובמבר הבא כנשיאות ה- G20. נשיאות ה- G20 גם מארגנת פגישות רלוונטיות של שרי ממשלה וקבוצות עבודה.

השנה זו הפעם הראשונה שיפן תקבל על עצמה את נשיאות ה- G20. "פסגת אוסקה" של ה- G20 תתקיים ב-28-29 ביוני, וכן יתקיימו פגישות שרים רלוונטיות בשמונה ערים במהלך 2019.

 


» מי משתתף בפסגה הזו?

המשתתפים הם מנהיגים מ-19 מדינות האיחוד האירופי.

19 המדינות הן:

ארגנטינה, אוסטרליה, ברזיל, קנדה, סין, צרפת, גרמניה, הודו, אינדונזיה, איטליה, יפן, מקסיקו, הרפובליקה של קוריאה, הרפובליקה של דרום אפריקה, רוסיה, ערב הסעודית, טורקיה, בריטניה, ארצות הברית.

בנוסף, משתתפים אורחים של ראשי המדינות הנבחרות ונציגי ארגונים בינלאומיים שונים.

אגב, משמעות השם G20- הוא Group of 20 (קבוצה של 20).

 

 


» וואי .. לא ידעתי שיש דבר כזה!, מתי זה קרה בעבר?

שמחים ששאלתם, הנה רשימת הפסגות האחרונות שהתקיימו:

נובמבר 2018- בואנוס איירס ארגנטינה

יולי 2017- המבורג גרמניה

ספטמבר 2016- האנגג'ואו סין

» הפסגה הראשונה התקיימה בשנת 2008 בבירת ארה"ב וושינגטון DC.

 

 


» על מה מדברים בפסגת ה-G20?

במסגרת תפקידה של יפן כמנהיגת הפסגה בשנה הקרובה מתקיימות בה פגישות רלוונטיות מחוץ למפגש הפסגה הרשמי (כולן יתקיימו ביפן), ביניהם:

  • ישיבת שרי חקלאות
  • ישיבת שרי אוצר נגידי בנקים מרכזיים
  • מפגש השרים לענייני מסחר וכלכלה דיגיטלית
  • מפגש השרים לענייני העברת אנרגיה וסביבה גלובלית לצמיחה בת קיימא
  • דיון שרים בנושא עבודה ותעסוקה
  • מפגש שרי בריאות
  • מפגש שרי תיירות וחוץ

 

» טרם פורסם מידע אודות הנושאים בהם ידונו במהלך המפגש הקרוב, אבל ניתן להעריך מה הנושאים לפי מפגשי הפסגות בשנים שעברו.

 


» הכי רלוונטית ועדכנית- פסגת ה-G20 בשנת 2018 בבואנוס איירס ארגנטינה:

» מנהיגי הפסגה אימצו הצהרה המתמקדת בנושאי עבודה, ביסוס תשתיות, עתיד המזון בעולם ובמיקוד בשוויון בין המינים.

» במהלך הפסגה עמדו על סדר היום אתגרים גלובליים, המנהיגים התמקדו במאבק נגד שינוי האקלים.

» המנהיגים הסכימו לעבוד יחד כדי לחפש דרך להתמודד עם ההשפעות של הדיגיטליזציה של הכלכלה על מערכת המס הבינלאומית, בפסגה הקרובה צפוי עדכון בנושא.

» מנהיגי מדינות ה- G20 גינו את הטרור על כל צורותיו וגילוייו. הם התחייבו ליישום מלא של הצהרת מנהיגות ה- G20 של המבורג בנושא הלוחמה בטרור.

 

"אנחנו נפעל במאמצינו להילחם בטרור ובמימון ההפצה, ובהלבנת הון. אנו קוראים לתעשייה הדיגיטלית לעבוד יחד כדי להילחם בניצול של האינטרנט ושל המדיה החברתית למטרות טרור ".

 

 


» ועכשיו בהרחבה, מה נאמר בהצהרת מנהיגי פסגת ה-G20 בפסגת בואנוס איירס 2018:

» השנה התמקדנו ב-4 נושאים עיקריים: עתיד העבודה, תשתיות לפיתוח, עתיד מזון בר קיימא ואסטרטגיית שיוך מגדרית על פני סדר היום של ה-G20.


» פותחים בהצהרות בנושא הכלכלה העולמית:

» אנו מקדמים בברכה את הצמיחה הכלכלית הגלובלית החזקה, תוך הכרה בכך שהיא נעשתה פחות מסונכרנת בין מדינות וחלק מהסיכונים העיקריים, כולל פגיעות פיננסית ומשברים גיאופוליטיים, התממשו חלקית. כמו כן, אנו מציינים את סוגיות הסחר הנוכחיות.

» אנו מאשרים מחדש את התחייבותנו להשתמש בכל כלי המדיניות כדי להשיג צמיחה חזקה, בת קיימא, מאוזנת ומקיפה, וכן להגן מפני סיכונים, על ידי הגברת הדיאלוג שלנו כדי לשפר את הביטחון.

» המדיניות המוניטרית תמשיך לתמוך בפעילות הכלכלית ולהבטיח יציבות מחירים, בהתאם למנדט המרכזי של הבנקים.

» המדיניות הפיסקלית צריכה לבנות מחדש את המאגרים לפי הצורך, להשתמש בהם בצורה גמישה ולהיות ידידותית לצמיחה, תוך הבטחת החוב הציבורי על נתיב בר-קיימא. המשך יישום הרפורמות המבניות ישפר את פוטנציאל הצמיחה שלנו.

» אנו מאשרים מחדש את התחייבויות שער החליפין של שרי האוצר ושל נגיד הבנק המרכזי בחודש מארס האחרון.

» אנו תומכים בתוכנית הפעולה של בואנוס איירס.

» טכנולוגיות חדשות צפויות להביא הזדמנויות כלכליות אדירות, כולל משרות חדשות וטובות יותר, ורמת חיים גבוהה יותר.

מדיניות ושיתוף פעולה בינלאומי יסייעו להבטיח שהיתרונות של השינוי הטכנולוגי יהיו משותפים.


» מתחייבים לשפר את מצב התעסוקה העולמי תוך התייחסות עיקרית לתהליך הדיגיטליזציה:

» אנו תומכים ב"תפריט" של אפשרויות מדיניות לעתיד העבודה, שבו נסקור, בהתחשב בנסיבות פרטיות של מדינות, לרתום את הטכנולוגיה לחיזוק הצמיחה והפרודוקטיביות ותמיכה באנשים במהלך מעברים.

» אנו מחויבים לבניית עתיד עבודה הוגן, הוגן ובר-קיימא על-ידי קידום עבודה הגונה, הכשרה מקצועית ופיתוח מיומנויות, כולל שיקום עובדים ושיפור תנאי העבודה בכל סוגי התעסוקה, תוך הכרה בחשיבות הדיאלוג החברתי בתחום זה, כולל עבודה המועברת באמצעות פלטפורמות דיגיטליות, תוך התמקדות בקידום פורמליזציה של כוח העבודה וביצירת מערכות הגנה חברתיות חזקות וניידות, בכפוף לחוק ולנסיבות.

» נמשיך לטפח מיומנויות קוגניטיביות, דיגיטליות ויזמות, ולעודד איסוף והחלפה של שיטות עבודה טובות.

» אנו נפעל לקידום ההשתתפות בכוח העבודה של קבוצות מיוצגות וקבוצות פגיעות, כולל אנשים עם מוגבלויות.

» אנו ננקוט במדיניות לשיפור מצב התעסוקה של הצעירים, בהתאם ליעד הנוער של G20 באנטליה. -ננקוט בפעולות לחיסול עבודת ילדים, עבודת כפייה, סחר בבני אדם ועבדות מודרנית בעולם העבודה, לרבות באמצעות טיפוח רשתות אספקה ​​בר קיימא.

» אנו נשתדל ליצור עוד תנאים המאפשרים גיוס משאבים ממשאבים ציבוריים, פרטיים ורב – צדדיים, לרבות מנגנונים פיננסיים חדשניים ושותפויות, כגון השקעות השפעה על צמיחה כוללת ובר קיימא, בהתאם לשיחת ה- G20 בנושא מימון לעסקים כלולים.


» למען החינוך, למען העתיד שלנו ושל ילדינו:

» גישה לחינוך היא זכות אנושית ודרך אסטרטגית לפיתוחן של חברות כלכליות, משגשגות ושקטות יותר.

» אנו מדגישים את החשיבות של חינוך בקרב נשים.

» אנו מקדמים תיאום בין תעסוקה ומדיניות שוויונית בחינוך כדי לצייד את האזרחים שלנו ביכולות לקצור את היתרונות של חידושים חברתיים וטכנולוגיים.

» אנו מכירים בצורך לטפח פדגוגיות ושיטות חדשניות המבוססות על ראיות לכל רמות החינוך.


» מבטיחים לשפר פלטפורמות עסקיות ומעודדים יזמות:

» כדי למקסם את היתרונות של דיגיטליות וטכנולוגיות מתפתחות לצמיחה ופרודוקטיביות חדשניות, נקדם צעדים להגדלת ארגונים ויזמים זעירים, קטנים ובינוניים, כדי לגשר על הפער הדיגיטלי בין המינים ולסייע בהגנה על הצרכן.

» נפעל לשפר את הממשל הדיגיטלי ולבנות תשתית מדידה של הכלכלה הדיגיטלית.

» אנו מאשרים מחדש את החשיבות של טיפול בסוגיות של ביטחון בשימוש בטכנולוגיות מידע ותקשורת.

» אנו תומכים בזרימה חופשית של מידע, רעיונות וידע, תוך כיבוד המסגרות המשפטיות הרלוונטיות, ועבודה על בניית אמון הצרכנים, הפרטיות, הגנת המידע והגנה על זכויות הקניין הרוחני.

» אנו מקדמים בברכה את מאגר המדיה הדיגיטלית של G20 כדי לשתף ולקדם אימוץ מודלים עסקיים חדשניים לכלכלה דיגיטלית. אנו מכירים בחשיבות הממשק בין המסחר לבין הכלכלה הדיגיטלית.

» אנו נמשיך בעבודתנו על בינה מלאכותית, טכנולוגיות מתפתחות ופלטפורמות עסקיות חדשות.


» שואפים ל-"עולם ללא רעב"

» על בסיס תכנית התזונה של ה- G20, אנו מחדשים את המחויבות שלנו להתמודד עם האתגרים של ביטחון תזונתי, אשר חיוני להשגת עולם ללא רעב וכל צורות של תת תזונה.

» אנו מקדמים דינאמיות באזורים כפריים ובחקלאות בת-קיימא, מודעים לחשיבות של קרקע בת קיימא, מים וניהול הנהרות, הנתמכים על-ידי מדינות בודדות באופן וולונטרי, תוך התחשבות בצרכים הספציפיים של חקלאים משפחתיים וקטנים.

» אנו מעודדים את ההתנדבות והשיתוף של שיטות וטכנולוגיות חקלאיות חדשניות ומסורתיות.

אנו מדגישים את החשיבות של שיתוף פעולה בקרב בעלי עניין ציבוריים ופרטיים כדי להקל על ההסתגלות לסביבה משתנה, להגן על המגוון הביולוגי ולספק תגובות יעילות כדי להפחית את ההשפעות של מזג אוויר קיצוני על החקלאות.

» אנו נרחיב את המאמצים לעסוק במגזר הפרטי ובקהילה המדעית כדי לשפר את התוספת, הפרודוקטיביות, היעילות, והקיימות.

» נפעל כדי לשדרג את רשתות החקלאות בעולם ולעודד יוזמות לצמצום אובדן מזון ופסולת.


» די לאפליה בין המינים:

» שוויון בין המינים חיוני לצמיחה כלכלית ופיתוח הוגן ובר-קיימא.

» ישנה התקדמות בהשגת מחויבות בריסביין (הפסגה שהתקיימה באוסטרליה) שלנו לצמצם את הפער בין המינים בשיעורי ההשתתפות בכוח העבודה ב -25% ב -2025, אך מאשרים כי יש לעשות יותר.

» אנו נמשיך לקדם יוזמות שמטרתן לשים קץ לכל צורות האפליה נגד נשים ונערות ואלימות על בסיס מגדרי.

» אנו מתחייבים לקדם העצמה כלכלית של נשים, לרבות באמצעות עבודה עם המגזר הפרטי, כדי לשפר את תנאי העבודה לכולם, כגון דרך חופשת לידה והקטנת פער השכר בין המינים.

» כמו כן, אנו מתחייבים לקדם את גישתן של נשים לעמדות מנהיגות וקבלת החלטות, פיתוח מיומנויות דיגיטליות של נשים ונערות ולהגדיל את השתתפותן ב – STEM (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה) וענפי ההייטק.

» אנו מקדמים בברכה את המשך יישום יוזמת מימון יזמי נשים (We-Fi), ואנו מודים לכוח המשימה למנהיגות עסקים על עבודתו. מתוך ניסיון זה, נשקול כיצד לעסוק טוב יותר עם יזמות נשים


» רק בריאות!:

» אנו מעודדים את פעילות ארגון הבריאות העולמי (WHO), יחד עם כל הגורמים הרלוונטיים, לפתח תכנית פעולה ליישום ההיבטים הקשורים לבריאות עד שנת 2030.

» אנו מברכים על ההתקדמות של הקהילה הבינלאומית בפיתוח וביישום תוכניות פעולה ארציות ואזוריות על התנגדות אנטי-מיקרוביאלית (AMR) המבוססת על גישה אחת לבריאות.

» אנו מכירים בצורך בפעולה רב -מגזרית נוספת כדי לצמצם את התפשטותה של AMR, שכן היא הופכת יותר ויותר לאחריות עולמית.

» אנו מתמודדים עם תת תזונה, עם דגש מיוחד על עודף משקל והשמנת יתר של ילדים, באמצעות גישות לאומיות, קהילתיות ומבוססות על בעלי עניין רב.

» אנו מאשרים מחדש את הצורך במערכות בריאות חזקות המספקות התערבות יעילה וחסכונית כדי להשיג גישה טובה יותר לשירותי הבריאות ולשפר את איכותה ואת יכולת ההישג שלה להתקדם לעבר כיסוי הבריאות האוניברסלי (UHC), בהתאם להקשרים הלאומיים שלהם ולסדרי העדיפויות שלהם.

זה עשוי לכלול, לפי הצורך, רפואה משלימה מדעית משלימה מדעית, הבטחת בטיחות, איכות ויעילות של שירותי בריאות.

» אנו נמשיך לחזק את יכולות הליבה הנדרשות בתקנות הבריאות הבינלאומיות (IHR, 2005) למניעה, איתור ותגובה למצבי בריאות הציבור, תוך הכרה בתפקיד הקריטי של ארגון הבריאות העולמי בנושא זה.

» אנו מחויבים לסיום HIV / איידס, שחפת ומלריה


» אוהבים את כדור הארץ:

» כלכלה חזקה וכדור ארץ בריא מחזקים זה את זה. אנו מציינים את הדו"ח האחרון IPCC במיוחד על ההשפעות של התחממות כדור הארץ ב-1.5 מעלות צלזיוס.

» אנו מכירים בחשיבות של אסטרטגיות הסתגלות מקיפות, כולל השקעה בתשתיות העמידות בפני אירועי מזג אוויר קיצוניים ואסונות. במובן זה, אנו תומכים בפעולות ובשיתוף פעולה במדינות מתפתחות, במיוחד אלה הפגיעות במיוחד, כולל מדינות איים קטנות, כמו אלה שבאיים הקריביים.

» דנו באסטרטגיות לטווח ארוך להתמודדות בגזי פליטה והסדרנו את זרמי המימון הבינלאומיים.

» כמו כן לקחנו בחשבון את חוויות המדינות והשקענו בתוכנית העבודה של 2018-2019 בנושא הסתגלות, תוך הכרה בכך שכל מדינה יכולה לתכנן את דרכה להשגת עתיד גזי פליטה נמוך.


» גישה אוניברסלית לאנרגיה:

» אנו מכירים בתפקיד המכריע של האנרגיה בסיוע לעיצוב העתיד המשותף שלנו ואנו מעודדים העברות אנרגיה המשלבות צמיחה עם הפחתת פליטת גזי חממה לעבר מערכות נקיות, גמישות ושקופות יותר, ושיתוף פעולה ביעילות אנרגטית.

» אנו מכירים את ההזדמנויות לחדשנות, צמיחה ויצירת מקומות עבודה באמצעות השקעה מוגברת למקורות אנרגיה נקיים ומקיפים – כולל מתחדשים, טכנולוגיות ותשתיות.

» אנו מכירים בתפקידם של כל מקורות האנרגיה והטכנולוגיות בתערובת האנרגיה ובשבילים לאומיים שונים כדי להשיג מערכות אנרגיה נקיות תחת המונחים "מעברים".

» אנו ממשיכים לקדם את הגישה האוניברסלית לאנרגיה על ידי חיסול עוני האנרגיה, קיים שיתוף פעולה על מנת לספק לעקורים ולאזורים שנפגעו מאסון ומרוחקים גישה אליהם, וכן באמצעות יישום משופר של תוכניות אזוריות של G20.


» המלחמה בשחיתות:

» אנו נשארים מחויבים להילחם בשחיתות.

» אנו מסכימים על תכנית הפעולה החדשה 2019-2021 ומאשרים עקרונות בנושא מניעת שחיתות והבטחת יושרה במפעלים בבעלות המדינה ועל מניעת ניגוד עניינים במגזר הציבורי.

אלה יעודדו שקיפות ויושרה במגזר הציבורי והפרטי.

» אנו נמשיך בשיתוף פעולה מעשי כדי להילחם בשחיתות, כולל בקנה אחד עם התחייבויות G20 שלנו. -נחקור עוד יותר את הקשרים בין השחיתות לבין פשעים כלכליים אחרים ודרכים להתמודד איתם,

בהתאם לחובות הבינלאומיות ומערכות משפטיות מקומיות.

» אנו מבקשים מארגונים בינלאומיים רלוונטיים לדווח לנו על נושאים אלה במהלך הנשיאות הבאה. -אנו קוראים ליישום אפקטיבי של כל מדינות ה- G20 של אמנת האו"ם נגד שחיתות, כולל הפליליזציה של שוחד בקרב פקידי ציבור זרים, וכן לציין את העבודה לקראת הדבקות אפשרית של אמנת ה- OECD למאבק בשוחד של גורמים ציבוריים זרים בעסקאות בינלאומיות .

 


» לסיכום:

פסגת ה-G20 לשנת 2019 תתקיים באוסקה יפן בתאריכים -28-29 ביוני.

למרות שלא פורסמו לו"ז ותכני הפסגה, ניתן להבין כי המון מהנושאים בהם דנו בפסגות הקודמות נשארו פתוחים והמלאכה של מנהיגי מדינות הפסגה היא רבה.

» עדיין רוצים לדעת למה ניתן לצפות? ניתן להעריך מראש חלק מהנושאים:

התייחסות למלחמת הסחר בין סין לארה"ב, דיונים בנושא איראן ופירוק גלובלי מנשק גרעיני, מדיניות מוניטרית ופיסקלית לטובת שיפור הכלכלה בעולם, התייחסות לנושאי אנרגיה, איכות הסביבה, חינוך, שוויון מגדרי, רעב עולמי, שינויי אקלים, טרור, טכנולוגיה, פיתוח, ועוד.

» בכל מקרה, זה אתר פסגת ה-G20 למי שמעוניין לעקוב: https://g20.org/en/

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker