וול סטריטסחורות, מדדים ומט"ח

"הדאו ג'ונס יפרוץ את ה-40,000 נקודות בשנתיים הקרובות" – האם השווקים בדרך להכפיל את עצמם?

הכירו את איב לאמורו, נשיא של החברה הפיננסית Lamoureux & Co. איב נודע לא רק בשל תפקידו, אלא בעיקר כמישהו שמנבא את עתיד השווקים, והכי חשוב- באמת צודק בנבואתו.

 

המקרה הראשון היה בדצמבר 2012, שם אמר איב כי מדד הדקס (DAX) הגרמני כמעט יכפיל את עצמו מ-7,600 נקודות לרמה של 10,000-12,000 נקודות בשלב הראשון. המדד אכן הגיע ל12,000 נקודות במרץ 2015, ואף עבר אותו עד לרמה של 13,600 נקודות.

 

 

המקרה השני היה בחודש ינואר 2016, כאשר מדד הדאו ג'ונס (Dow Jones) נסחר סביב ה-16,000 נקודות. שם הוא אמר כי המדד יגיע תוך שלוש עד ארבע שנים לרמה של 25,000 נקודות. והצלחנו להגיע לרמות מחיר הללו כבר בינואר 2018, שנתיים מאז נבואתו.

 

המקרה השלישי היה קצת לפני אירוע "הפאניקה הגדולה בשווקים" שהחל באוקטובר האחרון, שם אמר איב כי מדד הדאו ג'ונס יגיע לרמה של 40,000 נקודות בתוך כשנתיים. אך כאן הדגיש איב כי הוא יגיע לשם אבל לא לפני שהשווקים יחוו גל ירידות ופאניקה. ואכן, ראינו את ה"גל ירידות" באוקטובר האחרון.

 

 

אבל פה זה לא נגמר…

 

 

בפברואר 2019 העריך כי בתוך שישה חודשים יתחולל "אירוע פאניקה" גדול נוסף בשווקים, בהמשך לגל הנפילות של שלהי 2018. לאחר גל ירידות שני זה תיווצר לדבריו "הזדמנות השקעה יוצאת מן הכלל".

 

בראיון עמו בשבוע שעבר, הוא ציין כי באחרונה נמלטים המשקיעים משוק המניות לשוק האג"ח, וכי בריחה זו היא למעשה אותו "אירוע פאניקה" שני שצפה כי יתרחש ב-2019. אך, לדבריו, יגיעו ירידות עוד יותר חזקות שיביאו את הדאו ג'ונס מתחת ל-12,000 נקודות ומשם נתחיל לראות עליות לרמות שלא ראינו בעבר: "אני צופה תנודה גדולה נוספת, שבה אנשים ממש ישתגעו. מה שמבדיל אותי מכל השאר הוא שאנחנו חוקרים פסיכולוגיה, ומה שלדעתי מוזר במיוחד כרגע זה שהתרחשה בריחה גדולה של כסף ממניות לאג"ח". לדבריו, בתחילת השנה הייתה לו חשיפה של 10% למניות, אבל הוא נכון להגדיל אותה ל-50%, ואולי אף ל-100% עד הרבעון השלישי. איב ייעץ למשקיעים לקנות מניות של חברות צומחות, אך כאלה שאינן מחלקות דיווידנד וללא נטל חובות כבד.

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker