חדשות היום

מתחילים שבוע בירידות ברוב השווקים בעולם ; פייסבוק מודיעה כי ייתכן שלא נראה בכלל את מטבע הליברה

מצב השווקים בסיום היום

חדשות היום

« הנשיא טראמפ אמר במהלך פגישה עם עיתונאים כי להערכתו סין עלולה להמתין עד אחרי הבחירות הבאות בארה"ב, בנובמבר 2020, כדי לחתום על הסכם סחר מכיוון שהם יעדיפו לעבוד מול נשיא מהמפלגה הדמוקרטית: "אני מניח שסין בטח תחליט לחכות. כשאזכה, באופן מידי הם כולם יחתמו על הסכמים".

« הנשיא טראמפ התייחס בציוץ שפרסם היום את השקפתו הידועה על התנהלות הפד: "הוא כנראה יעשה מעט מאוד. הבנק הפדרלי עשה את כל הצעדים הלא נכונים. הורדה קטנה של הריבית אינה מספקת, אבל ננצח בכל מקרה! הבנק הפדרלי העלה מוקדם מדי ובצורה חדה מדי". דבריו מגיעים על רקע ישיבת ועדת השוק של הבנק הפדרלי אשר תיפתח מחר ולאחריה צפויה הורדת ריבית בשיעור של 0.25%.

« בית המשפט העליון בארה"ב אישר לנשיא טראמפ להעביר מיליארדי דולרים מהתקציב המיועד לצבא האמריקאי למימון בניית מאות ק"מ של חומת הפרדה לאורך הגבול עם מקסיקו. לפי ההצהרה שפורסמה לצד הפסיקה להעברת המימון , הממשל "הוכיח בצורה מספקת" כי לתובעים לא היה בסיס להגשת התביעה. טראמפ מיהר לצייץ "וואו! ניצחון גדול לקיר. בית המשפט העליון של ארצות הברית מבטל את צו המניעה ומאפשר להמשיך עם בניית החומה בגבול הדרומי להמשיך".

« חברת אובר (סימבול: UBER) אישרה היום את הדיווח לפיו היא מפטרת 400 מתוך 1,200 מעובדי השיווק שלה. החברה מסרה כי הקיצוצים מגיעים על מנת ליצור מבנה מרכזי יותר. עוד הוסיפה כי היא הודיעה בתוך החברה על ארגון מחדש של צוות השיווק שלה. קיצוצים נוספים מתרחשים בתקופה האחרונה בעוד חברות אשר מנסות לבצע שינויים ארגוניים.

« ענקית המדיה החברתית פייסבוק (סימבול: FB) הזכירה לקהל משקיעיה בדו"ח הרבעוני האחרון שלה, כי בעוד שהיא מצפה להשיק את המטבע הדיגיטלי "ליברה" בשנת 2020, מספר גורמים עשויים למנוע זאת: "ליברה עברה בדיקה משמעותית מצד ממשלות ורגולטורים בתחומי שיפוט מרובים ואנו צופים כי הבדיקה תימשך. בנוסף, קבלת מטבע מסוג זה כפופה לחוסר וודאות משמעותי, כיוון שכך לא יכולה להיות כל הבטחה כי ליברה או המוצרים והשירותים הנלווים אליה יהיו זמינים בזמן, או בכלל.

« מתכוננים לברקזיט- שר האוצר החדש של בריטניה, סג'יד ג'וויד, כתב בעיתוןSunday Telegraph  כי הקמפיין לקראת הברקזיט יסייע להבטיח את נכונותה של המדינה לעזוב את האיחוד האירופי: "אנו מתכוונים לממן קמפיין תקשורתי גדול בפריסה ארצית, בכדי להבטיח שאנשי העסקים במדינה הגדולה הזו יהיו מוכנים לעזוב ב-31 באוקטובר. פרטים נוספים יפורסמו בקרוב, אך אני יכול לומר כי נראה כי זה יהיה אחד מסעות הפרסום הגדולים ביותר אי פעם של הממשלה".

« סוכנות הידיעות הסינית Xinhua דיווחה אמש כי מאז שהנשיא טראמפ והנשיא ג'ינפינג הסכימו לחדש את שיחות הסחר, הועברו כמה מיליוני טונות של פולי סויה מארה"ב לסין, בנוסף לעוד מוצרים כמו למשל סויה, כותנה, סורגום, ומוצרים חקלאיים אחרים. עוד הוסיפה סוכנות הידיעות כי חברות סיניות הגישו בקשות למועצת המדינה להסרת מכסים על המוצרים שנרכשו.

« הבנק הסינגפורי DBS (סימבול: DBS), המלווה הגדול ביותר בדרום אסיה, דיווח על עלייה של 17% ברווח ברבעון השני של השנה, לסכום של 1.2 מיליארד דולר, לעומת פחות ממיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד, בעוד שהציפיות היו ל-1.07 מיליארד דולר. אנליסטים אומרים כי תחזיות הבנקים הולכות ומאתגרות, בעוד שכלכלת סינגפור צומחת בקצב השנתי האיטי ביותר מזה כעשור, ונפלה גם בתפוקת הייצור והיצוא.

« חברת טאוור (סימבול: TSEM) רשמה הכנסות שהסתכמו ב-306 מיליון דולר, לעומת 335 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, בעוד צפי האנליסטים עמד על 303 מיליון דולר. הרווח התפעולי עמד על 17.7 מיליון דולר, מול 44.2 מיליון דולר ברבעון המקביל, פחות מצפי האנליסטים שעמד על 22.38 מיליון דולר.

« חברת התקשורת גילת (סימבול: GILT) הודיעה על קבלת אישור להיכנס לשלב התפעולי בפרויקט הטלקום בפרו. הפרויקט יאפשר הפקת הכנסות בהיקף של 12 מיליון דולר בשנה. סמנכ"ל ומנהל גילת בפרו אמר כי "אבן הדרך המשמעותית הזו משקפת את מימוש יעדנו להפוך את פרו למקור של הכנסה בטוחה, רב שנתית ורווחית, הן מדמי תפעול והן ממכירה של שירותים נוספים על פני הרשת, תוך מימוש חזונה של גילת לגשר על הפער הדיגיטלי בפרו ושאר העולם".

« חברת תחליפי הבשר הפופולרית ביונד מיט (סימבול: BYND) פרסמה את דוחותיה לאחר הנעילה וצנחה במעל ל-13%. החברה רשמה הכנסות של 67.7 מיליון דולר, לעומת תחזיות של 52.7 מיליון דולר. עם זאת, החברה מפספס בשורה התחתונה, עם הפסד של 24 סנט למניה, לעומת צפי להפסד של 8 סנט למניה בלבד. החברה מעלה את תחזית  ההכנסות לשנה הקרובה ל-240 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת של 210 מיליון דולר, בעוד שהשוק ציפה שהחברה תעלה את התחזיות ב-11 מיליון דולר. בנוסף לכך, החברה הודיעה על הנפקה נוספת של 3,250,000 מניות.


 

חופשות בבורסות בעולם

שבוע 31

29/07/2019-

בורסת פרו- יום העצמאות.

בורסת תאילנד- יום הולדתו של ראמה העשירי.

30/07/2019-

בורסת מרוקו- העלייה לכס המלוכה.

01/08/2019-

בורסת ג'מייקה- יום האמנסיפציה.

בורסת שווייץ- יום העצמאות.

02/08/2019-

בורסת קוסטה ריקה- יום חג גבירתנו של המלאכים.

בורסת רואנדה- יום הקטיף הראשון.

שבוע 32

05/08/2019-

בורסת קנדה- Civic Holiday.

 


 

הנפקות לשבוע הקרוב

01/08/2019-

חברת  Dynatrace Holdings(סימבול: DT).

חברת  Kura Sushi USA(סימבול: KRUS).

חברת  Netfin Acquisition(סימבול: NFINU).

חברת  Rapt Therapeutics(סימבול: RAPT).

חברת  Sundial Growers(סימבול: SNDL).

חברת  Wimi Hologram Cloud(סימבול: WIMI).


ספליט הפוך לשבוע הקרוב

29/07/2019-

חברת  Gopher Protocol (סימבול: GOPH) 1 ל-100.


כנסי ביוטכנולוגיה שבוע 31


נתוני מאקרו לשבוע הקרוב


פרסום דו"חות פיננסיים לשבוע הקרוב

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close