חדשות היום

ארה"ב ככל הנראה תאריך את האישור של ואווי בעוד 90 יום ; בורסת לונדון החלה את יום שישי באיחור של כשעתיים עקב תקלה במערכת

להלן תמונת מצב השווקים העולמית, ביציאה לסוף השבוע:

 


קצת חדשות מהעולם…

« עפ"י דיווח מעת מקורות המקורבים לנושא, מחלקת המסחר האמריקאית צפויה להאריך את התוקף אשר ניתן לחברת התקשורת הסינית ואווי לבצע עסקאות עם חברות אמריקאיות. ההארכה צפויה להינתן ל-90 יום נוספים בכדי לאפשר לחברה לספק שירות ללקוחות הקיימים, ובעצם תהווה המשך לאישור אשר עתיד לפקוע ב-19 באוגוסט. אחד המקורות מסר גם כי הנשיא טראמפ ידון במהלך הסוף שבוע עם הנשיא שי בנוגע להחלטה.

 

« הנשיא טראמפ צייץ אמש כי בכוונתו לאכול ארוחת ערב עם מנכ"ל אפל (סימבול: AAPL), טים קוק: "נקיים הערב ארוחה עם טים קוק של אפל. הם יוציאו סכומי עתק בארה"ב הנהדרת!". זו לא הפעם הראשונה בה השניים אוכלים יחדיו. הם נפגשו כבר מספר פעמים, ובאוגוסט האחרון קוק התארח לארוחת ערב עם טראמפ בניו ג'רזי, במועדון הגולף שלו. החלק השני של הציוץ של טראמפ התייחס להודעה לעיתונות שחברת אפל הוציאה ביום חמישי, בה תיאר את הסכומים שהוציאה על ספקים אמריקאים. בדיווח טענה אפל כי היא מעסיקה 90,000 עובדים בארצות הברית, והוציאה 60 מיליארד דולר על ספקים אמריקאיים.

 

« עפ"י דיווח ממקורות אשר מקורבים לנושא, הנשיא טראמפ קיים שיחת ועידה ביום רביעי האחרון עם המנכ"לים של שלושת הבנקים הגדולים בארה"ב, בעוד ששוק המניות צנח מטה. טראמפ קיים את השיחה עם מנכ"ל ג'יי.פי מורגן (סימבול: JPM), ג'יימי דימון, בריאן מוינהאן מבנק אוף אמריקה (סימבול: BAC) ומייקל קורבט מסיטיגרופ (סימבול: C). טראמפ ביקש משלושתם לתת לו סקירה על מצבו של הצרכן האמריקאי. המנכ"לים אמרו לו כי מלחמת הסחר פוגעת בהוצאות ההון של התאגידים.

 

« ממשלת הונג קונג חווה כבר תקופה משבר פוליטי מתמשך בעיר, אשר פוגע מאוד בעסקים ומפיל את שוקי ההון. כצעד לרכך את הנושא, ממשלת הונג קונג חשפה חבילת תמריצים בשווי כולל של 2.4 מיליארד דולר, שאמורה לעזור לשמור על מקומות העבודה ולשפר את המצב הכלכלי. הממשלה מסרה כי "כלכלת הונג קונג התמודדה ברבעון השני עם כמה לחצים ואתגרים, והמצב נהיה קשה יותר בחודשים האחרונים. המחאות פוגעות בדימוי הבינלאומי של הונג קונג ומפריעות לפעילות הקמעונאות, המסעדות והתיירות, מה שמוסיף לחץ נוסף לכלכלה שגם ככה מתקשה להתמודד עם מתיחות הסחר, סיכונים גיאופוליטיים וחוסר הוודאות בשווקים".

 

« הורדת הריביות בעולם ממשיכה, וגם מקסיקו הצטרפה לכך. הבנק המרכזי של מקסיקו הודיע לראשונה מיוני 2014 על הורדת ריבית ב-0.25% ל-8%, בעקבות ההאטה באינפלציה ובכלכלה. מהבנק נמסר כי "התנאים הכלכליים ממשיכים להיחלש, אפילו בשיעור גבוה מהמצופה ומרחיבים את פער התפוקה השלילי. באווירה הזו של חוסר ודאות, מתגברים הסיכונים לצמיחה".

 

« עפ"י מקורות המקורבים לחברה, חברת תיווך יחידות הדיור Airbnb רשמה הזמנות ל-91 מיליון לילות, בשווי 9.4 מיליארד דולר, נתון המהווה זינוק של 31% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. נכון ל-31 במרץ, היו לחברה כ-3.5 מיליארד דולר במזומן בדף המאזנים שלה. החברה דיווחה על צמיחה בהכנסות של 40% ב-2018 לעומת 2017. המספרים האלה עשויים לעזור למשוך משקיעים נוספים לקראת ההנפקה המתוכננת של החברה במחצית הראשונה של 2020.

 

« ביום שישי האחרון, בורסת לונדון חוותה את היום הגרוע ביותר מזה שמונה שנים, כאשר בזמן שהמסחר היה אמור להיפתח, המערכות כשלו ומנעו את פתיחתו בבורסה הגדולה בבריטניה בכמעט שעתיים. התקלה במערכות פגעה הותירה את המשקיעים ללא יכולת לקנות או למכור מניות. המדדים שהושפעו הם ה-FTSE100 וה-FTSE 250. המסחר היה אמור להתחיל בשעה 8 בבוקר, והצוות הטכני של הבורסה עבד על התקלה עד לשעה 9:40. דובר הבורסה אישר כי ההפסקה הייתה הארוכה ביותר מאז 2011, אז היתה תקלה אשר נמשכה עד ארוחת הצהריים.

 


 

חופשות בבורסות בעולם

שבוע 34

19/08/2019-

בורסת ארגנטינה- יום גשר

בורסת קולומביה- עליית מרים

19-20/08/2019-

בורסת הונגריה- חג לאומי

20/08/2019-

בורסת אסטוניה- יום העצמאות

בורסת מרוקו- יום מהפכת המלך והעם

21/08/2019-

בורסת פיליפינים- יום נינוי אקווינו

בורסת מרוקו- יום הולדתו של המלך מוחמד

23/08/2019-

בורסת בנגלדש- חג Janmashtami

 


 

ספליט הפוך לשבוע הקרוב

19/08/2019-

חברת BELLUS Health Inc(סימבול: BELLUS) – 1 ל-3.

20/08/2019-

חברת Equinox Gold Corp (סימבול: EQXFF) – 1 ל-5.

 


אישורי FDA לשבוע הקרוב


כנסי ביוטכנולוגיה לשבוע הקרוב


נתוני מאקרו לשבוע הקרוב


פרסום דו"חות פיננסיים לשבוע הקרוב

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close