חדשות היום

ממשיכים במומנטום החיובי בשווקים ; ארה"ב האריכה את האישור של ואווי ב-90 יום נוספים, אך הכניסה 46 שלוחות שלה לרשימה השחורה

בוקר טוב עולם! מצב השווקים:

השווקים ממשיכים לתקן את הירידות שקדמו-

 


 

קצת חדשות…

« שר המסחר האמריקאי, וילבור רוס, הודיע כי ארה"ב תדחה את הטלת מגבלות הסחר על וואווי וכי היא תוכל להמשיך לרכוש מוצרים מתוצרת ארה"ב ב-90 הימים הבאים, אך מצד שני 46 שלוחות נוספות של ואווי נכנסו לרשימה השחורה של ממשל טראמפ. ואווי אמרה בתגובה כי "החלטת ממשלת ארה"ב להוסיף שלוחות נוספות של החברה לרשימה השחורה אינה צודקת ולא תסייע למדינה לקדם את הטכנולוגיה במדינתה. פעולות אלה מפרות את העקרונות הבסיסיים של תחרות בשוק חופשי. הם לא אינטרס של אף אחד, כולל חברות אמריקאיות".

 

« הנשיא טראמפ צייץ אמש כי שוחח עם מנהיגי הודו ופקיסטן בנוגע לשיפור יחסי הסחר עימן: "דיברתי עם שני חברי הטובים, ראש הממשלה מודי מהודו, וראש הממשלה חאן מפקיסטן, בנוגע ליחסי הסחר, שותפויות אסטרטגיות, והכי חשוב, להודו ופקיסטן לפעול לצמצום המתחים בקשמיר. מצב קשה, אבל שיחות טובות!". מהבית הלבן נמסר כי "המנהיגים שוחחו ביניהם בנוגע לחיזוק הקשרים הכלכליים באמצעות מסחר מוגבר והם מצפים להיפגש שוב בקרוב".

 

« הבנק המרכזי של גרמניה הזהיר אמש כי כלכלתה עלולה לגלוש למיתון. הבנק פירסם את הסקירה הכלכלית החודשית שלו שבה נטען כי גם ברבעון הנוכחי תירשם צמיחה שלילית בכלכלה הכי גדולה באירופה בשל החשש מהאטה בפעילות המפעלים: "הסיבה העיקרית לכך היא חולשת התעשייה. בעוד הצריכה המקומית ממשיכה לתמוך בכלכלה, ניתן כבר לראות סימנים של חולשה בשוק התעסוקה וירידה גם בביטחון במגזר השירותים".

 

« לאור המהומות המתמשכות בהונג-קונג והשימוש של רבים ממארגניהם בפלטפורמות החברתיות לצורך כך, טוויטר (סימבול: TWTR) ופייסבוק (סימבול: FB) הודיעו כי הם מחקו 936 חשבונות הקשורים לקמפיין הדיס-אינפורמציה הסיני. "על פי חקירה מעמיקה, הצלחנו לחשוף ראיות לכך שמדובר בפעילות מתואמת בתמיכה ממשלתית. חשבונות אלה פעלו במכוון כדי לזרוע מחלוקות פוליטיות ולערער את הלגיטימיות של תנועת המחאה", כך נמסר מטוויטר.

 

« בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה בעולם, Binance, פרסמה הודעה ובה נרשם בכוונתה להקים גרסה עצמאית הדומה לזו של המטבע הדיגיטלי של פייסבוק "הליברה". לצורך כל החברה מחפשת שותפים, ממשלות וחברות עסקיות. עוד נמסר מהבורסה כי "ממשלות, חברות וארגונים אחרים בעלי השפעה גלובלית, משתפים פעולה בבניית קהילה פתוחה ובת קיימא".

 

« עפ"י דיווח של הפייננשל טיימס, אפל (סימבול: AAPL) התחייבה להשקיע מעל ל-6 מיליארד דולר על תוכניות טלוויזיה וסרטים כחלק משירות Apple TV+. אפל מסרה בעבר כי שירות הסטרימינג שלה יושק בסתיו, ועפ"י הדיווח היא תפתח את השירות כבר בחודשיים הקרובים, טרם השקת מתחרתה, דיסני + ב-12 בנובמבר.

 

« חברת הפלדה האמריקאית (סימבול: X) תפטר זמנית עד ל-200 מעובדיה ממפעלה במישיגן בו יופסק הייצור למשך של מעל מ-6 חודשים, כך עפ"י הטפסים שהגישו ב-5 באוגוסט. עוד נמסר כי הפיטורים צפויים להתרחב גם למפעל באינדיאנה, אך נכון לעכשיו הנושא אינו על סדר היום. בטפסים הקודמים שהגישה, ציינה החברה את הירידה במחירי הפלדה ובביקוש.

 

« חברת Sarepta Therapeutics (סימבול: SRPT) הודיעה אמש, לאחר הנעילה, כי מנהל המזון והתרופות של ארה"ב העלה חששות בנוגע לטיפול שלה העוסק בניוון שרירים. ה-FDA ציין כי ישנו סיכון לזיהומים פנים ורידיים, אשר דרכם ניתנה התרופה וכיוצא מזה יכולה להתפתח הרעלה בכליות. דאג אינגרם, מנכ"ל החברה, אמר בהצהרה כי "אנו מאוד מופתעים שקיבלנו היום את המכתב. במהלך כל הסקירה שלה, הסוכנות לא העלתה אף רמיזה שיכלה להצביע על כך שהטיפול לא יאושר". החברה מסרה כי היא מבקשת לקבוע פגישה במיידית עם ה- FDA לקביעת הצעדים הבאים שלה. בעקבות הדיווח המניה רשמה ירידה של 16.5% במסחר המאוחר.

 


 

חופשות בבורסות בעולם

שבוע 34

19-20/08/2019-

בורסת הונגריה- חג לאומי

20/08/2019-

בורסת אסטוניה- יום העצמאות

בורסת מרוקו- יום מהפכת המלך והעם

21/08/2019-

בורסת פיליפינים- יום נינוי אקווינו

בורסת מרוקו- יום הולדתו של המלך מוחמד

23/08/2019-

בורסת בנגלדש- חג Janmashtami

 


 

ספליט הפוך לשבוע הקרוב

19/08/2019-

חברת BELLUS Health Inc(סימבול: BELLUS) – 1 ל-3.

20/08/2019-

חברת Equinox Gold Corp (סימבול: EQXFF) – 1 ל-5.

 


 

אישורי FDA לשבוע הקרוב


כנסי ביוטכנולוגיה לשבוע הקרוב


נתוני מאקרו לשבוע הקרוב


פרסום דו"חות פיננסיים לשבוע הקרוב

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close