טכנולוגיה וביוטק

ממלפפונים ועד לקנאביס – הזינוק של מניית VFF במאות אחוזים

בזמן שחברות הקאנביס חוות ירידות, חברת VILLAGE FARMS (סימבול: VFF) נמצאת דווקא במגמת עליה מתחילת שנת 2019. למרות מספר עליות ומורדות, עדיין  מצליחה להחזיק בגבוהים ולהסחר סביב ה 12 $.

אז מה מיוחד בה?

 

לא על המלפפון לבדו

החברה החלה את דרכה כחברה חקלאית הממוקמת בטקסט ובקנדה, שם הקימה מספר חממות יחודיות המובססות על גידולים הידרופוניים של עגבניות, פלפלים ומלפפונים. ומשמשת כספק ירקות טריים מספר אחד באמריקה הצפונית.

גידול הידרופוני פירושו שאין צורך באדמה כדי לגדל את הירקות. משתמשים בסביבה ממוחשבת אשר שולטת בכל התנאים שהצמחים זקוקים להם כמו ניקוז, פילטור, אור, טמפרטורה וכו'.

בשלב זה החברה נסחרת בסביבות ה 1.20$

 

המעבר לקאנביס

כחברה המתמחה בגידולים הידרופוניים, VILLAGE FARMS השכילה לבצע את המעבר לתחום החם שהולך ומתפתח, תחום הקאנביס.

בשנת 2017 החלה במיזם משותף עם חברת אמרלד ליצור קאנביס רפואי בקנה מידה גדול.  מאוחר יותר באמצע 2018 חתמו השתיים חוזי הפצה אקלוסיביים עם שתי חברות גדולות המתמחות בשיווק והפצה של קאנביס. מה שתרם לגדילה מואצת של החברה, והוספת שטחי גידול נוספים.

מסוף שנת 2017 ובמהלך שנת 2018 נסחרת המניה בין 3-6.5 דולר.

 

הזינוק המטאורי

תחילת שנת 2019 היתה חגיגה לחברות הקאנביס. ובמיוחד לחברת VFF אשר הלכה וגדלה במימדי ענק מבחינת שטחי גידול הקאנביס וכניסה לשווקים חדשים בתחום, כולל שיתופי פעולה חדשים שהעלו אותה להיות אחת החברות השולטות בקנדה בתחום הקנאביס.

גם הדוחות האחרונים שפרסמה החברה תרמו לזינוק שלה, שבניגוד לחברות האחרות בתחום, הצליחה להראות גידול ניכר ברווח הנקי שלה בהשוואה לחצי שנה הקודמת ובהשוואה לרבעון שנה שעברה.

מסומן באדום – מעבר מהפסד לרווח בהשוואה לשנה שעברה.

המשקיעים אהבו את הדוחות ואת הגידול שחל בחברה, וכנראה גם את הפוטנציאל הגלום בה, והם ממשיכים להזרים כסף למניה שכיום נסחרת סביב ה 12 $ ויותר.

מקור:

villagefarms.com

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close