וול סטריטמילון המושגים של טריידסטריט

שורי או דובי…תלוי בדו"ח

בעוד יומיים, ב 4.9  יופץ בארה"ב ספר הבז' (Beige Book) שיוצא לאור שמונה פעמים בשנה. הספר, הוא למעשה דו"ח המכיל נושאים כלכליים עכשיווים ומסמן את חוסנה, או נקודות חולשה של הכלכלה האמריקאית.

חשיבות הדו"ח

הדו"ח מופק על ידי הבנק הפדרלי, הפד, שבועיים לפני התכנסות הועדה הפדרלית לשוק פתוח ומשמש כבסיס לדיוניים בוועדה, כולל החלטות בנוגע לריבית, ולפעולות מוניטריות שונות שעל הבנק לנקוט במקרה של מיתון, או כשיש צמיחה.

הדו"ח משקף נתונים של 12 רשויות פדרליות בארה"ב אשר אספו וניתחו נתונים מהבנקים המקומיים ומעסקים מובילים באזור עליו הן חולשות. הרשויות כוללות את בוסטון, ניו יורק, סן פרנסיסקו, פילדלפיה, קליוולנד, ריצ'מונד, אטלנטה, שיקגו, סנט לואיס, מיניאנופליס, קנזס סיטי ודאלס.

מה כולל הדו"ח

הדו"ח כולל מידע מפורט על פעולות כלכליות שונות ברשויות הפרדרליות השונות, על מצב התעסוקה וגובה המשכורות, ועל המחירים בשוק. הדו"ח מפרט איך טרנדים גלובליים משפיעים על הכלכלה המקומית. האם היו שביתות באזור ואיך הן השפיעו, כיצד מחירי הדלק השפיעו על העסקים המקומיים, ומחירי האינפלציה.

הדו"ח מספק מבט חודר לתוך הכלכלה המקומית, ובוחן איזה סקטורים צומחים, איזה נעלמים, או נחלשים. הוא מפרט באופן כללי על הפעילוית שבפסקה הקודמת, אבל גם מרחיב באופן פרטני על כל רשות בנפרד ומוסיף חלקים הקשורים לכל רשות בנפרד. למשל באזור בוסטון יש סעיף נפרד על התפתחות או האטה בתיירות. ואילו באזור ניו יורק יש דגש נוסף על תעשיית השירותים המתפתחת.

למה הוא נקרא הספר הבז'

כשהדו"ח הופק לראשונה בשנת 1970 נקרא שמו הספר האדום. אך שם זה שונה ב 1983 לספר הבז', כי זהו צבע הכריכה של הדו"ח.

שמו האמיתי של הדוח, ארוך ומייגע Summary of Commentary on Current Economic Conditions by Federal Reserve District. אז הוחלט לקרוא לו בחיבה, פשוט הספר בצבע בז'.

יחד עם הדו"ח הבז' מופקים שני דוחו"ת נוספים, שאף הם קיבלו את שמם לפי צבע הכריכה-
הדו"ח הירוק, שמסכם את התחזיות של הפד. הדוח מחולק לוועדה שבוע לפני הכינוס.
והדו"ח הכחול, שמספק אלטרנטיבות מוניטריות שונות. אך בניגוד לדוח הבז' שפתוח לציבור, שני דוחות אלו חסויים ואינם גלויים לציבור.

 


מקורות

https://bit.ly/2lsr4MW

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close