חדשות היום

מסיימים שבוע שני של עליות בוול סטריט ; החברה שמנייתה עלתה במעל ל-300% בשנתיים האחרונות, מפרסמת שוב דוחות מעולים

להלן תמונת מצב השווקים העולמית, ביציאה לסוף השבוע-

 


 

חדשות היום

✔ במהלך דיון פומבי בשווייץ, העריך יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, כי ארה"ב צפויה להמשיך בצמיחה מתונה וללא חשש למיתון בשלב הנוכחי: "הפד מצא לנכון להוריד את הריבית השנה. זה תמך בכלכלה. זו אחת הסיבות לכך שההשקפה עדיין חיובית. בעודנו נעים קדימה, אנו נמשיך לעקוב אחרי כל הגורמים הללו, ואחרי כל הדברים הגאו-פוליטיים שמתרחשים, ואנחנו נמשיך לפעול לפי הצורך כדי לתמוך בצמיחה הנוכחית. הציפייה העיקרית שלנו לא כוללת מיתון".

✔ לאחר כמה ימים בהמתנה, הנשיא טראמפ שב ומצייץ שוב כנגד יו"ר הפד- אני מסכים עם ג'ים קרמר (הפרשן הכלכלי של CNBC), הפד צריך להוריד את הריבית. הם העלו אותה מוקדם מדי, וחיכו יותר מדי עם ההורדה שלה – וגם מנה גדולה של הקלה כמותית לא עזרה. איפה מצאתי את האיש הזה, ג'רום? טוב, אתה לא יכול תמיד לנצח". 

✔ התובעת הכללית של ניו יורק, לטיטה ג'יימס, הודיעה אמש כי נפתחה חקירה כנגד פייסבוק (סימבול: FB) בחשד להפרת דיני ההגבלים העסקיים: "אפילו הרשת החברתית הגדולה בעולם חייבת לציית לחוק ולכבד את הצרכנים שלה. אני גאה להוביל קואליציה של תובעים כלליים בחקירה האם פייסבוק פגעה בתחרות וסיכנה את המשתמשים. אנחנו נשתמש בכל כלי חקירתי שקיים ברשותנו כדי לקבוע האם המעשים של פייסבוק סיכנו מידע של משתמשים, פגעו באפשרויות הבחירה של המשתמשים או הביאו לעליית מחירי הפרסום". 

✔ לאחר שחברת שיתוף חללי העבודה WeWork הודיעה כי הורידה את סכום הגיוס להנפקה מ-47 מיליארד ל-25 מיליארד, כעת מתחילים סימני השאלה אם להמשיך בכלל בהנפקה הראשונה שלה לציבור ובימים אלו מתבצעים דיונים בנושא, כך עפ"י מקורות אנונימיים. המשקיעה הגדולה ביותר בחברה הינה Softbank, אשר עד כה השקיעה סכום עתק של 10 מיליארד דולר בחברה.

✔ חברת בגדי היוגה וההתעמלות lululemon athletica (סימבול: LULU), אשר השלימה עליה של מעל ל-300% במשך השנתיים האחרונות, פרסמה את דוחותיה ביום חמישי, לאחר הנעילה, וסיימה את יום המסחר במעל ל-7.5% עליה ופרצה לשיא כל הזמנים. החברה דיווחה על הכנסות של 883.4 מיליון דולר, עלייה של 22% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי של החברה הסתכם ברבעון האחרון ב-485.8 מיליון דולר, עלייה שנתית של 23%. והרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-168 מיליון דולר, עלייה של 25% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בשורה התחתונה, החברה מציגה רווח נקי של 125 מיליון דולר או 0.96 דולר למניה, לעומת רווח של 95.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. 

✔ ענקית הקמעונאות אמזון (סימבול: AMZN) פתחה את בניין המשרדים הגדול שלה בקמפוס בהיידראבאד, הודו, אשר מייצג את כניסתה לשוק המקומי. הודו יכולה להיות הזדמנות רווח משמעותית עבור אמזון, בעוד שחלק מהאנליסטים מעריכים כי שוק המסחר האלקטרוני במדינה יהיה שווה 100 מיליארד דולר עד שנת 2022.

✔ יצרנית הרכבים הגדולה בעולם- פולקסווגן, הודיעה אמש כי היא חתמה על עסקה עם החברה השוודית Northvolt , לבניית מפעל סוללות ענק בגרמניה. בנוסף לכך, החברה הודיעה על תאריכי הייצור של שני הדגמים החדשים שלה. ייצור סוללות ה'ליתיום-יון' יחל בסוף שנת 2023 או תחילת 2024, מהלך שיהיה חיוני ליכולתה של החברה לבצע את מה שהיא מכנה כ"המתקפה החשמלית הגדולה ביותר בתעשיית הרכב בעולם." התכנון הוא להשיק כ-70 דגמים חשמליים חדשים בעשור הבא, ולבנות כ-22 מיליון רכבים חשמליים.

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 37

09/09/2019-

בורסות בחרין, לבנון, עיראק- עשוראא

בורסת מלזיה- יום הולדתו של יאנג די-פרטואן אגונג

בורסת מאוריציוס- ביקורו של האפיפיור

09-10/09/2019-

בורסות פקיסטן, בנגלדש והודו- מוחרם

10/09/2019-

בורסות הודו ומאוריציוס- חג גאנש צ'אטורטי

בורסת וייטנאם- יום לאומי

12-13/09/2019-

בורסת דרום קוריאה- פסטיבל הירח המלא

13/09/2019-

בורסות טאיוואן, סין- פסטיבל אמצע הסתיו

בורסת סרי לנקה- יום בינארה פויה

 

 

 


 

אישורי FDA לשבוע הקרובכנסי ביוטכנולוגיה לשבוע הקרוב


 

נתוני מאקרו לשבוע הקרוב


 

פרסום דו"חות פיננסיים לשבוע הקרוב

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close