חדשות היום

ירידה חדה מהצפוי בנתוני הייצוא של סין לחודש אוגוסט, לעומת צפי לעלייה ב-2% ; והשקת הענק של חברת אפל קוראת השבוע

תמונת מצב קטנה בנוגע למדדים שכן זזו היום-

 


 

חדשות היום

✔ יצרנית המטוסים בואינג (סימבול: BA) השהתה את הניסויים במטוס החדש רחב הגוף X777, לאחר שדלת אזור המטען התפוצצה בניסויי לחץ שנערכו על הקרקע. מהחברה נמסר כי "במהלך מבחני העמסה על מטוס סטטי של X777, הצוות זיהה נושא שדורש את השהיית המבחנים". האירוע התרחש ביום חמישי והפרטים התפרסמו הלילה בניו יורק.

✔ במהלך הכנס שנערך בציריך בסוף שבוע, יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאואל, נגע בסוגיית המטבעות הדיגיטליים וביניהם גם ה"ליברה" של פייסבוק (סימבול: FB). הוא נשאל אם הבנק הפדרלי חושב על השקת מטבע מקומי, כדומה לסין. פאואל הגיב כי "אם אתם חושבים על מטבע דיגיטלי אחד שיתאים לארה"ב, יהיה עליו להיות באמת בטוח מבחינת סייבר. זה עניין אחד להיות מסוגלים לזייף כסף מנייר, אבל זה עניין אחר לגמרי לפרוץ למטבע מקוון וליצור באמצעות מחשב כמה מטבעות שתרצו ממנו. לצרכנים יש שפע של אפשרויות תשלום, ולכן הם לא דורשים מטבע דיגיטלי".  

✔ היצוא של סין ירד באופן בלתי צפוי בחודש אוגוסט, כאשר המשלוחים לארצות הברית האטו בחדות והצביעו על חולשה נוספת בכלכלתה. היצוא צנח ב-1% לעומת השנה שעברה, בעוד שהאנליסטים ציפו לעלייה של 2.0%, לאחר שבחודש יולי ראינו עלייה של 3.3%. בעקבות כך צפויה סין להכריז על אמצעי תמיכה נוספים בשבועות הקרובים בכדי למנוע את הסיכון להאטה כלכלית חדה יותר בעוד שארה"ב ממשיכה להגביר את הלחץ במסגרת מלחמת הסחר. "הייצוא עדיין חלש גם לאחר פיחות משמעותי של מטבע היואן, מה שמצביע על כך שההאטה בביקוש החיצוני הוא הגורם שמשפיע", כך עפ"י דבריו של ג'אנג יי, כלכלן בקרן Zhong Hai.

✔ שר הברקסיט של בריטניה, סטיבן ברקליי, קרא היום לאיחוד האירופי להראות גישה "יצירתית" ולנסות לתקן את המבוי הסתום, במהלך ראיון ל-CNBC: "בואו נעשה את זה, אבל זה מחייב את האיחוד האירופי לא רק לומר שהם יהיו יצירתיים וגמישים, זה גם מחייב אותם להיכנס לדיונים ביחד אתנו". דבריו נאמרו בעקבות התפטרותה של שרת העבודה והפנסיה בבריטניה, אמבר ראד, ביום שבת על רקע התמודדותו של ראש הממשלה, בוריס ג'ונסון, עם יציאת המדינה מהאיחוד.

✔ עפ"י מקורות המקורבים לחברה, בנק ההשקעות ג'יי.פי.מורגן (סימבול: JPM) קרוב מאוד לזכות בללוות את ההנפקה הציבורית הראשונה של חברת הנפט הממלכתית של ערב הסעודית, החברה הרווחית ביותר בעולם- Saudi Aramco. החברה ייצרה בשנה שעברה רווח של 111.1 מיליארד דולר- יותר מכפליים ממה שעשתה ענקית הטכנולוגיה אפל. ההחלטה הסופית צפויה להתקבל בשבוע הקרוב ועשויה עדיין להשתנות.

✔ עיניים רבות צופות השבוע לכיוון המופע של חברת אפל (סימבול: AAPL)- ביום שלישי בבוקר (שעון ניו יורק), עתידה להתחיל ההשקה החגיגית של האייפון 11 (בשלושה דגמים), שעון "Apple Watch" חדש ועוד מגוון של ווידג'טים.

 

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 37

09/09/2019-

בורסות בחרין, לבנון, עיראק- עשוראא

בורסת מלזיה- יום הולדתו של יאנג די-פרטואן אגונג

בורסת מאוריציוס- ביקורו של האפיפיור

09-10/09/2019-

בורסות פקיסטן, בנגלדש והודו- מוחרם

10/09/2019-

בורסות הודו ומאוריציוס- חג גאנש צ'אטורטי

בורסת וייטנאם- יום לאומי

12-13/09/2019-

בורסת דרום קוריאה- פסטיבל הירח המלא

13/09/2019-

בורסות טאיוואן, סין- פסטיבל אמצע הסתיו

בורסת סרי לנקה- יום בינארה פויה

 

 

 


 

אישורי FDA לשבוע הקרובכנסי ביוטכנולוגיה לשבוע הקרוב 

פרסום דו"חות פיננסיים לשבוע הקרוב

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close