חדשות היום

פותחים שבוע בעליות קלות-בינוניות בשווקים ; היום של ג'ונסון- האם בריטניה תצא לבחירות נוספות?

תמונת מצב השווקים בעולם-

 


 

חדשות היום

✔ טייסי בריטיש איירווייז פתחו אמש בחצות בשביתה, לראשונה בתולדות חברת התעופה הבריטית. מחלוקת ממושכת בין הטייסים להנהלת החברה מובילה הפעם להשבתה מלאה של הטיסות, שתימשך 48 שעות, והטייסים מאיימים שאם לא יימצא פיתרון בהמשך הם ישובו לשבות ב-27 בספטמבר. באתר החברה נכתב: "לא נותרה לנו ברירה אלא לבטל כמעט 100% מהטיסות שלנו. אנו מבינים את התסכול והבעיות שההשבתה גרמה לך. לאחר חודשים ארוכים שבהם ניסינו לפתור את המחלוקת בעניין השכר, אנו מצטערים מאד שהדברים הגיעו למצב זה".

✔ סגן מזכיר האנרגיה האמריקני, דן ברוליט, אמר היום ל-CNBC כי ארה"ב רוצה להשיג דומיננטיות בתחום האנרגיה ללא קשר למה שקורה למחירי הנפט: "מדיניות האנרגיה שלנו לא נועדה להשפיע על המחיר, וזה לא משהו שאנחנו עושים לפרנסתנו, אך, בכל זאת, זה קורה בגלל המספרים". עוד הוסיף כי "לנשיא יש אסטרטגיית 'כל האמור לעיל'. לעתים קרובות הוא מדבר על דומיננטיות אנרגטית והעולם שואל לעתים קרובות: מה זה אומר? זה פשוט אומר שאנחנו הולכים לייצר אנרגיה רבה ככל האפשר, בצורה נקייה ככל שאפשר ובאופן האפשרי ביותר".  

✔ אמש פורסם בסין דו"ח אשר מראה כי יותר ממחצית מכוח העבודה של חברת אפל (סימבול: AAPL) במפעל הגדול ביותר בסין, היו בעצם עובדים "זמניים", הכוללים סטודנטים, בעוד שחוק העבודה בסין קובע כי שכירות זמנית אינה תעלה על 10% מכלל העובדים המועסקים בחברה. אפל בתגובה אמרה כי "בדקנו את הטענות של China Labor Watch ורוב ההאשמות שקריות. אישרנו כי כל העובדים מקבלים פיצויים כראוי, כולל שכר ובונוסים בשעות הנוספות. כל העבודה בשעות הנוספות הייתה מרצון ולא היו עדויות לעבודות כפייה".

✔ קצת על אשר קורה בגזרת הברקסיט- היום עתידה להפוך הצעת החוק בבריטניה לחוק שיאלץ את בוריס ג'ונסון לבקש הארכה של שלושה חודשים מהמועד של ה-30 באוקטובר, אלא אם כן הפרלמנט יאשר את העסקה או יסכים לברקסיט ללא עסקה עד ה-19 באוקטובר. זה מה שהניע את ג'ונסון, שאמר שהוא מעדיף להיות "מת בתעלה" מאשר לבקש הארכה כזו, לבקש לצאת לבחירות ב-15 באוקטובר. את ההצעה יגיש היום לפרלמנט, אך תידרש תמיכתם של שני-שליש מהמחוקקים, בעוד שמפלגות האופוזיציה אמרו כי לא יסכימו לבחירות עד שלא ייפסקו הדיבורים על "ברקסיט ללא עסקה".

 

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 37

09/09/2019-

בורסות בחרין, לבנון, עיראק- עשוראא

בורסת מלזיה- יום הולדתו של יאנג די-פרטואן אגונג

בורסת מאוריציוס- ביקורו של האפיפיור

09-10/09/2019-

בורסות פקיסטן, בנגלדש והודו- מוחרם

10/09/2019-

בורסות הודו ומאוריציוס- חג גאנש צ'אטורטי

בורסת וייטנאם- יום לאומי

12-13/09/2019-

בורסת דרום קוריאה- פסטיבל הירח המלא

13/09/2019-

בורסות טאיוואן, סין- פסטיבל אמצע הסתיו

בורסת סרי לנקה- יום בינארה פויה

 

 

 


 

אישורי FDA לשבוע הקרובכנסי ביוטכנולוגיה לשבוע הקרוב 

פרסום דו"חות פיננסיים לשבוע הקרוב

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close