חדשות היום

השווקים מסמנים על ירידות קלות של עד ל-0.6% ; גבר מטקסס הסב נזק לפסל השור של וול סטריט

תמונת מצב השווקים בעולם-

 


 

חדשות היום

✔ הפרלמנט הבריטי דחה אמש, בפעם השנייה, את הצעתו של ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, ליציאה לבחירות בזק בחודש הבא. ג'ונסון עצמו, שהצהיר בשבוע שעבר כי הוא יעדיף להיות "מת בתוך שוחה" מאשר לדרוש הארכה נוספת מבריסל, מחפש כעת דרכים חוקיות להימנע מליישם אותו. הפעם הבאה בו צפוי הפרלמנט להתכנס זה רק ב-14 באוקטובר, אז תישא המלכה אליזבת נאום המציג את תוכניות הממשלה.

חברת ואווי סיימה עם אחת מהתביעות כנגד ארה"ב, לאחר שהציוד שנתפס ועוכב בארה"ב לפני כשנתיים, הוחזר לחברה. בספטמבר 2017 החרימו הרשויות ארה"ב את הציוד שהיה בדרכו חזרה לסין ממתקן בקליפורניה. הציוד לא הוחזר לחברה והיא הגישה תביעה נגד משרד המסחר האמריקאי. מהחברה נמסר כי היא "מאוכזבת מהעובדה שממשלת ארה"ב לא הצליחה לספק כל הסבר לעיכוב הבלתי חוקי של הציוד למשך כל כך הרבה זמן." ארה"ב טוענת כי הציוד הוא סיכון ביטחוני-לאומי מכיוון שהוא יכול לשמש את ממשלת סין לריגול אחר האמריקנים".

עפ"י גורמים המקורבים לחברה, סופטבנק דנה בימים אלו עם חברת WeWork בנוגע לדחיית הנפקתה הראשונה לציבור מתוך חשש בנוגע למודל העסקי של החברה והממשל התאגידי. לפי המקורות, החברה תיכננה לערוך Road Show (מצגת למשקיעים) כבר השבוע כדי לקדם את ההנפקה. אם החברה תעצור את ההנפקה שלה היא תפסיד כ-6 מיליארד דולר שקיבלה בהשקעות מבנקים. סופטבנק מחזיקה ב-29% ממניות WeWork, יותר מאחזקותיו של המייסד השותף ומנכ"ל החברה אדם נוימן. עם זאת, לנוימן יש עדיין שולט בחברה באמצעות מבנה מניות כפול – כלומר, נוימן מחזיק במניות בעלות זכויות הצבעה גדולות יותר.

✔ ה-SEC שלח מכתב אזהרה לחברת Juul Labs, יצרנית הסיגריות האלקטרוניות, כי ככל הנראה הפרה את החוק כאשר שיווקה את המוצרים שלה כפחות מזיקים מסיגריות רגילות, בלי לקבל קודם לכן את אישורם. דובר המינהל אמר כי "אנו מתייחסים לאירוע ברצינות רבה. ג'ול התעלמה מהחוק ובאופן מדאיג ביותר שיווקה את המוצר בבתי ספר לילדי האומה שלנו".

✔ אמין נאסר, נשיא ומנכ"ל ארמקו, אמר היום לכתבים באבו-דאבי כי ההנפקה של חברת הנפט הגדולה בעולם תתקיים בזמן שבעלי המניות יחליטו: "מה שאמרנו תמיד הוא שארמקו תהיה מוכנה לרישום כאשר בעלי המניות יחליטו. וכפי ששמעתם מהנסיך עבדולאזיז אמש, זה הולך להיות בקרוב מאוד. אז אנחנו מוכנים – זו השורה התחתונה". ארמקו עיכבה את ההנפקה שלה, שתוכננה במקור לשנת 2018, עקב מורכבות המבנה התאגידי.

✔ ג'ק מא, השם שעומד מאחורי ענקית המסחר האלקטרוני עליבאבא (סימבול: BABA), הגיע לרגע בו הוא מסיים את תפקידו 20 שנה לאחר שהחברה הוקמה. המייסד, ומי שתפקד כיו"ר החברה בשנים האחרונות, אמר בשנה שעברה כי ב-10 בספטמבר 2019 הוא יסיים את תפקידו. המנכ"ל הנוכחי ג'אנג ימלא את מקומו של ג'ק, אשר מתכוון להישאר בדירקטוריון עד לישיבת בעלי המניות השנתית של 2020.

✔ סרטון חדש שפורסם, מתעד את הרגע בו טבון ורלאק, נהג משאית בן 42 מטקסס, תוקף את פסל השור המפורסם של וול סטריט (Charging Bull). במחזה מוזר נראה ורלאק קורא לפסל "השטן" וזורק כל מיני מונחים קדושים. הוא החזיק מקל בנג'ו ובאיזשהו שלב החל להכות את השור בקרן השמאלית והסב נזק שמוערך בכ-10-15 אלף דולר. ורלאק נעצר, הודה במה שביצע ושוחרר לאחר מכן כשנאמר לו להתרחק מאתרים מפורסמים בניו-יורק.

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 37

09-10/09/2019-

בורסות פקיסטן, בנגלדש והודו- מוחרם

10/09/2019-

בורסות הודו ומאוריציוס- חג גאנש צ'אטורטי

בורסת וייטנאם- יום לאומי

12-13/09/2019-

בורסת דרום קוריאה- פסטיבל הירח המלא

13/09/2019-

בורסות טאיוואן, סין- פסטיבל אמצע הסתיו

בורסת סרי לנקה- יום בינארה פויה

 

 

 


 

אישורי FDA לשבוע הקרובכנסי ביוטכנולוגיה לשבוע הקרוב 

פרסום דו"חות פיננסיים לשבוע הקרוב

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close