חדשות היום

השבוע מסתיים בחיוביות ובפריצת שיאים בשווקים ; מתקן עיבוד הנפט הגדול בעולם הותקף לפני זמן קצר

תמונת מצב השווקים העולמית, ביציאה לסוף השבוע-

 


 

חדשות היום

✔ מדיווח של הוול סטריט ג'ורנל, סעודיה סגרה כמחצית מייצור הנפט שלה לאחר שמל"טים תקפו את מתקן עיבוד הנפט הגדול בעולם בממלכה. הסגירה תשפיע על ייצורן של כמעט 5 מיליון חביות ביום, כ-5% מייצור הנפט היומי בעולם. לא ברור מי אחראי לפיגוע העצום בו היו מעורבים 10 מל"טים.

✔ הבורסה בלונדון (LSE) דחתה אמש את הצעת ההשתלטות של הונג קונג (HKEX), ובחרה להישאר עם הרכישה המתוכננת של הנתונים והקבוצה האנליטית Refinitiv. הסיבה שנאמרה היא מכיוון שישנם חששות פונדמנטליים מההספקים של ההצעה- "בהתאם לכך, הדירקטוריון דוחה פה אחד את ההצעה המותנית, ובהתחשב בפגמים הבסיסיים שלה, אינו רואה כל יתרון בהמשך התעסקות".  

✔ למייסד ומנכ"ל טוויטר (סימבול: TWTR), ג'ק דורסי, יש עוד תוכניות על הפרק. חברת Square, אותה הוא גם מנהל, כבר מאפשרת ללקוחות לקנות ולמכור ביטקוין באמצעות האפליקציה הפופולרית שלה, אך בקרוב כנראה שתתאפשר גם קנייה ומכירה של מניות, והחלק הכי חשוב- ללא עמלות. הפיצ'ר שמאפשר את המסחר החינמי במניות, יכול לתת לה את הדחיפה להיות מתחרה ישירה של חברת ההפעלה הפופולרית " Robinhood".

✔ היחסים בין חברת אפל (סימבול: AAPL) לבין בנק ההשקעות גולמן זאקס, אשר הורידו את מחיר היעד למניית החברה ב-26% מכיוון שלטענתם השקת המוצר "Apple TV+" תפגע ברווחיות החברה, מתחילים להתחמם בעוד שביום שישי חברת אפל שלחה תגובה ואמרה כי היא לא מסכימה עם הטענה של גולדמן, ו"לא מצפה שהשקת ה-TV+ תשפיע מהותית על התוצאות הכספיות". שני הגורמים סירבו להגיב ליחסים ביניהם.

✔ התאגיד היפני SoftBank, המשקיע הגדול ביותר של WeWork, מתכננים לקנות מניות בשווי של לפחות 750 מיליון דולר, ובכך לתרום לקידום ההנפקה בעוד שהביקוש ממשיך להיות חלש. הוול סטריט ג'ורנל דיווח כי סופטבנק יקבלו לפחות 25% מהמניות שיונפקו.

✔ יש מי שחולק על המדיניות של הבנק המרכזי האירופאי- נגיד הבנק המרכזי של אוסטריה, רוברט הולצמן, אמר כי לדעתו המדיניות לא תחזיק הרבה זמן, וברגע שהנגידה שמחליפה את מריו דראגי תיכנס לתפקיד, היא תשנה זאת: "דברים משתנים, גם ההנחיות האלה והמדיניות הזו עשויות להשתנות. לא מחר או מחרתיים אבל המדיניות הזאת לא תישאר עשורים. לגארד היא לא בן אדם חלש שתחליט שהיא נעולה על מדיניות כזאת או אחרת". הנגידה הנכנסת, קריסטין לגארד, תתחיל את תפקידה בסוף חודש הבא.

✔ הרווחיות של חברת אובר (סימבול: UBER) עשויה לא להגיע בכלל מהשיתוף נסיעות, אלא מהמשאיות. החברה מתחילה להיכנס חזק לשוק זה עם "Uber Freight" (אובר מטענים), אשר הושקה בשנת 2017 והתרחבה מאז ל-48 מדינות ברחבי ארה"ב, בנוסף להולנד וגרמניה. החברה מסרה כי נכון להיום אלפי ספקים וכמעט חצי מיליון נהגי משאיות משתמשים בפלטפורמה זו. הפלטפורמה הזו מאפשרת לנהגי משאיות לראות באמצעות אפליקציה את העבודות הפנויות לאותו היום, המסלולים שצריך לעבור והתשלום שיקבלו בסוף.

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 38

16/09/2019-

בורסת יפן- יום הכבוד לזקן

בורסת מלזיה- יום מלזיה

בורסת מקסיקו- יום העצמאות

17/09/2019-

בורסת תל-אביב- בחירות

17-18/09/2019-

בורסת צ'ילה- יום העצמאות (ב-17/09 חצי יום חופש)

19/09/2019-

בורסת צ'ילה- יום התהילה לצבא

20/09/2019-

בורסת צ'ילה- חג לאומי

 


 

הנפקות

17/09/2019-

חברת APEX Technology Acquisition (סימבול: APTXU).

18/09/2019-

חברת Envista Holdings (סימבול: NVST).

חברת IGM Biosciences (סימבול: IGMS).

19/09/2019-

חברת DataDog (סימבול: DDOG).

חברת Exagen (סימבול: XGN).

חברת  Ping Identity Holding (סימבול: Ping).

  

אישורי FDAכנסי ביוטכנולוגיה

 


נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close