חדשות היום

טראמפ מצייץ כי הוא מוכן להגיב על המתקפה במתקן הנפט של סעודיה ; החוזים העתידיים על הנפט מזנקים במעל ל-10% ;

תמונת מצב של המדדים שזזו היום-

 


 

חדשות היום

✔ בהמשך למתקפת הרחפנים על מתקני הנפט בסוף השבוע בסעודיה, המדד המקומי החל את יום המסחר בירידה של 2.5% אך סיים את היום בירידה של כ-1.5%, כאשר מחר צפויה להגיע התגובה המשמעותית יותר, עם פתיחת שבוע המסחר בנפט. לפי דיווחים בתקשורת העולמית, בעקבות הנזקים שנגרמו תיאלץ סעודיה לקצץ בתקופה הקרובה בחצי את תפוקת הנפט היומית שלה. גורמים בשוק מעריכים שהנזק עומד על הפסד 5 מיליון חביות ליום, כאשר תפוקת הנפט היומית של סעודיה עומדת על 9.8 מיליון חביות בממוצע. נכון לשעה זאת החוזים העתידיים על נפט גולמי מסוג 'טקסס מתוק' מזנק במעל ל-10%.

✔ והנשיא טראמפ מצייץ ומתייחס למתקפה על מתקן הנפט, ואומר כי ארה"ב "חמושה ונעולה" בכדי להחזיר לחימה על מי שהעז לגרום את הנזק- "אספקת הנפט של ערב הסעודית הותקפה. יש לנו סיבה להאמין שאנחנו מכירים את האשם. אנו נעולים ועמוסים ומחכים לאימות של הנתונים ולשמוע מהממלכה מי לדעתם הוא הגורם למתקפה זו, ובאילו תנאים אנו נמשיך לפעול!".  

✔ השבוע בהיבט הדוחות של וול סטריט, הציפיות הן לשני חברות מרכזיות- Adobe (סימבול: ADBE) ופדאקס (סימבול: FDX). התחזיות לאדובי הן רווח של 1.97 דולר למניה והכנסות של 2.82 מיליארד דולר, מול 1.73 דולר למניה והכנסות של 2.29 מיליארד דולר ברבעון המקביל; ולפדאקס רווח של 3.17 דולר למניה והכנסות של 17.09 מיליארד דולר, לעומת רווח של 3.46 דולר למניה והכנסות של 17.05 מיליארד דולר ברבעון המקביל.

✔ חברת אלביט מערכות (סימבול: ESLT) דיווחה בתום חצי שנה סיימה את רכישת פעילות ראיית הלילה של חברת האריס (סימבול: LHX) תמורה סכום של 350 מיליון דולר. על מנת לממן את הרכישה, אלביט גייסה סכום של כ-185 מיליון דולר בהנפקה פרטית בצלאל מכליס, מנכ"ל החברה מסר כי "בשל המיצוב של Harris Night Vision בשוק והעוצמה הטכנולוגית שלה, רכישה זו הינה נדבך משמעותי באסטרטגיית הצמיחה ארוכת-הטווח שלנו, בדגש על ארה"ב. אנו מאמינים שרכישה זו תתרום לעובדים וללקוחות של אלביט מערכות ושל האמצעים".

✔ לאחר גל הפיטורים אשר הכריזה יצרנית הרכבים האמריקאית ג'נרל מוטורס (סימבול: GM), עובדיה החליטו לנקוט צעד בנושא ואיגוד העובדים שמייצג את עובדי ענף הרכב בארה"ב הודיע היום על שביתה מצידם אשר תחל בחצות (7 בבוקר שעון ישראל). זוהי השביתה הראשונה מזה 12 שנה מצד עובדי החברה, בה ישתתפו כ-46 אלף עובדים.

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 38

16/09/2019-

בורסת יפן- יום הכבוד לזקן

בורסת מלזיה- יום מלזיה

בורסת מקסיקו- יום העצמאות

17/09/2019-

בורסת תל-אביב- בחירות

17-18/09/2019-

בורסת צ'ילה- יום העצמאות (ב-17/09 חצי יום חופש)

19/09/2019-

בורסת צ'ילה- יום התהילה לצבא

20/09/2019-

בורסת צ'ילה- חג לאומי

 


 

הנפקות

17/09/2019-

חברת APEX Technology Acquisition (סימבול: APTXU).

18/09/2019-

חברת Envista Holdings (סימבול: NVST).

חברת IGM Biosciences (סימבול: IGMS).

19/09/2019-

חברת DataDog (סימבול: DDOG).

חברת Exagen (סימבול: XGN).

חברת  Ping Identity Holding (סימבול: Ping).

  

אישורי FDAכנסי ביוטכנולוגיה

 


נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close