חדשות היום

מחיר הנפט ממשיך לזנק ב-8.9% נוספים לאחר ה-20% עליה של אתמול ; פרדו הודיעה על פשיטת רגל

תמונת מצב השווקים-

 


 

חדשות היום

✔ מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, הזמין את הנשיא טראמפ לבקר במדינתו במכתב שנשלח בחודש אוגוסט, כך דווח היום בעיתון דרום קוריאני. המכתב, השני במספר, שטראמפ קיבל מקים נשלח עוד לפני ניסוי השיגור האחרון של המדינה בשבוע שעבר. עוד צוין כי קים הדגיש את נכונותו לפגוש את טראמפ לפסגה נוספת.

✔ חבר המנהלים של יצרנית המטוסים בואינג (סימבול: BA) צפוי לקבל דו"ח המפרט את השינויים המבניים בתאגידים אשר ניתן לבצע על מנת לשפר את הבטיחות של מטוסי המקס 737. השינויים אשר יומלצו ע"י וועדה קטנה של חברי דירקטוריון החברה צפויים לכלול בין היתר מבנה דיווח חדש ויצירת קבוצת בטיחות חדשה. על פי הדיווחים, אחד מהשינויים הוא שהמהנדסים ידווחו ישירות למהנדס הראשי של החברה, ולא למנהיג היחידה העסקית שעשוי לתעדף את מועד הייצור והמסירה ללקוח על פני תיקון התקלה.  

✔ ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, ייפגש היום עם בכיר האיחוד האירופי להמשך שיחות בנוגע לברקסיט. ממשלתו של ג'ונסון ממשיכה להתעקש כי בריטניה תצא מהאיחוד האירופי בסוף אוקטובר, עם או ללא הסכם משא ומתן. הפגישה הזו הינה המפגש הראשון פנים אל פנים עם נשיא הנציבות האירופית, ז'אן קלוד ג'ונקר, מאז החליף את תרזה מאי בתפקיד.

✔ עם החששות ההולכות וגוברות מפני הסיגריות האלקטרוניות, ראש עיריית ניו-יורק, אנדרו קואומו, צפוי לחוקק איסור על מכירתן. אתמול יצאה ההודעה כי נציב הבריאות יגיש המלצה עוד השבוע למועצה לבריאות הציבור. המועצה יכולה להוציא תקנות חירום שייכנסו לתוקף ברגע שיבצעו הצבעה ויתחילו לאכוף אותה תוך שבועיים. על פי נתונים שפורסמו, כמעט 40% מבני הגיל התיכון ו-27% מתלמידי התיכון במדינה משתמשים בסיגריות אלקטרוניות. השימוש בתיכון עלה מ 10.5% בשנת 2014 ל 27.4% בשנת 2018.

✔ יצרנית התרופות Purdue Pharma הגישה היום בקשה לפשיטת רגל לאחר תקופה ארוכה בה היא מתמודדת עם אלפי תביעות בארה"ב בנוגע לפיצויים מהמשבר עם התרופות האופיאטיות. יו"ר דירקטוריון פרדו, סטיב מילר, מסר כי "הסכמי הפשרה מתחמקים מבזבוז של מיליוני דולרים ושנים על הגנה על פעולות חוקיות. החברה תמקד את משאביה ומיליארדי הדולרים שלה כדי לנסות לפתור את משבר האופיאטים".

✔ צמיחת הייצור התעשייתי של סין רשמה את הקצב החלש ביותר שנראה מזה 17 שנה וחצי שנים בחודש אוגוסט, והתרחבה רק ב-4.4% מהשנה שעברה, כאשר הצפי של האנליסטים היו לעליה של 5.2%. בכך נראה כי אנו עדים לעוד סימן של חולשה בכלכלה אשר ממשיכה להיפגע ממלחמת הסחר וההאטה בביקוש. עוד פורסם כי ההשקעה ברכוש קבוע במגזר הפרטי, המהווה כ -60% מסך ההשקעה במדינה, צמחה 4.9% בינואר-אוגוסט, לעומת עלייה של 5.4% בשבעת החודשים הראשונים של 2019.

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 38

16/09/2019-

בורסת יפן- יום הכבוד לזקן

בורסת מלזיה- יום מלזיה

בורסת מקסיקו- יום העצמאות

17/09/2019-

בורסת תל-אביב- בחירות

17-18/09/2019-

בורסת צ'ילה- יום העצמאות (ב-17/09 חצי יום חופש)

19/09/2019-

בורסת צ'ילה- יום התהילה לצבא

20/09/2019-

בורסת צ'ילה- חג לאומי

 


 

הנפקות

17/09/2019-

חברת APEX Technology Acquisition (סימבול: APTXU).

18/09/2019-

חברת Envista Holdings (סימבול: NVST).

חברת IGM Biosciences (סימבול: IGMS).

19/09/2019-

חברת DataDog (סימבול: DDOG).

חברת Exagen (סימבול: XGN).

חברת  Ping Identity Holding (סימבול: Ping).

  

אישורי FDAכנסי ביוטכנולוגיה

 


נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close