טכנולוגיה וביוטק

עם הפנים לשמש – זינוק חד במניות אנרגיה סולרית

בשבוע האחרון נהנה סקטור האנרגיה הסולרית מזינוק חד במניות וזאת על רקע המתקפה על אתרי שאיבת הנפט הסעודים. עובדה זו מצטרפת למגמה הולכת וגוברת שלא ניתן להמשיך ולסמוך על משאב הנפט ועל המצב במזרח התיכון באופן כללי. מה שיוצר עניין מחודש בכל תחום האנרגיה הסולרית והביא לקפיצה משמעותית במניות הקשורות לתחום.

80% מתחילת 2019

תעודת הסל העוקבת אחר הסקטור (סימבול: TAN) זינקה בקרוב ל 80% מתחילת השנה – כך נראה הגרף

מקור FINVIZ

תעודת הסל המורכבת ממניות מובילות כגון, חברת סולארדג' הישראלית (סימבול: SEDG) שעלתה ב 17%  בשבוע האחרון. חברת SUN POWER (סימבול: SPWR) שזינקה אף היא ב 17%. חברת ENPHASE ENERGY (סימבול: ENPH) שעלתה ב 16% בקירוב.

שוק האנרגיה הסולרית ולאן מועדות פניו

בשנת 2015 עמד שווי שוק האנרגיה הסולרית על 86 מליארד דולר. ואילו עד שנת 2022 צפוי השוק להגיע לשווי של 422 מילארד דולרים. מה שרק ילך ויגדל עם השנים הבאות.

המגמה ההולכת וגדלה של מודעות סביבתית, הצורך להפחית בגזים הנפלטים משימוש מזהם של מוצרי הנפט, מעבר למכוניות מבוססות חשמל והאיום המתמיד של מחירי נפט מאמירים כל אלו דוחפים את המשקיעים לחפש אפיקים חדשים שלא מתבססים על תעשיית הנפט.

בנוסף, מדינות רבות רואות במעבר לאנרגיה סולרית את פני העתיד ומחוקקות חוקים רבים המציבים את התחום הסולרי בעדיפות עליונה, מדינות כמו גרמניה והודו שמשמשות כמובילות הדגל בתחום כבר יצרו מודעות ענפה ומביאות לשינוי רגולטורי והקלות במיסוי.

בישראל המצב עדיין עגום למדי, חוקים שהיו אמורים להקל על חברות האנרגיה הסולרית לא יצאו לפועל וחברת החשמל שעדיין משמשת כמונופול שלא מעוניין לקדם את הנושא. אך כמדינה שרוב השנה יש בה שמש, גם כאן יאלצו המחוקקים לתת קדימות לנושא כמו בכל המדינות המתקדמות.

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close