חדשות היום

סיום שבוע חזק בשווקים, על אף פרסום נתונים מאכזבים ; בפעם השניה- השיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה התפוצצו זמן קצר לאחר תחילתן

להלן תמונת מצב השווקים העולמית, ביציאה לסוף שבוע-

 


 

חדשות היום

✔ המוביל של צוות המשא ומתן בין ארה"ב לצפון קוריאה, קים מיונג, הודיע לפני זמן קצר לעיתונות המקומית כי שיחות העבודה בוטלו, זאת לאחר שהיום נפגשו הצוותים בשבדיה להמשך התהליך. קים האשים את ארה"ב בחוסר גמישות ואמר כי הם לא מוכנים לוותר על נקודת המבט והגישה הישנה שלהם. "המשא ומתן לא עמד בציפיות שלנו ולבסוף הסתיים. ארה"ב העלתה את הציפיות שלנו על ידי הצעות כמו  שיטה חדשה ופתרונות יצירתיים, אך הם אכזבו אותנו מאוד ודיכאו את התלהבותנו מהמשא ומתן בכך שלא הביאו דבר לשולחן המשא ומתן".

✔ יו"ר הפדרל רזרב, פאואל ג'רום, התייחס אמש לנתוני צמיחת המשרות ושיעור האבטלה המאכזבים אשר פורסמו ואמר כי "למרות שלא כולם חולקים את אותן ההזדמנויות הכלכליות והמשק עומד בפני סיכונים מסוימים, בסך הכל הוא , כפי שאני רוצה לומר, במקום טוב. התפקיד שלנו הוא לשמור אותו שם כמה שנוכל".  

✔ חברת אובר (סימבול: UBER) ממשיכה ליזום, ואמש השיקה את "Uber Works". כמו שרוב מוצרי החברה, גם האפליקציה החדשה תקשר בין אנשים, רק שהפעם בין עובדים זמניים לבין חברות הזקוקות להם לפרק זמן קצר. האפליקציה נוסתה במשך השנה האחרונה בשיקגו ובלוס אנג'לס, וכעת מושקת רק בשיקגו, כאשר הרעיון העתידי הינו להרחיב את השירות לעוד מקומות.

✔ וכאן זה לא מסתיים- בהודעה נוספת, מסרה החברה כי החל מה-7 באוקטובר שירות "Uber Copter", אשר במקור אסף משתמשי VIP באמצעות מסוק ברחבי ארה"ב בין מנחתים, פתוח כעת גם לקהל הרחב בקו אחד בלבד- מנמל התעופה J.F.K למנהטן וחזרה. הטיסה עולה כ-200 דולר לאדם ל-8 דקות של טיסה, וכוללת גם איסוף מהמסוק לביתם.

✔ לאחר מספר דיווחים על כך שחברות התשלומים שוקלות לעזוב את הפרויקט של המטבע הדיגיטלי של פייסבוק (סימבול: FB) "ליברה", אמש הודיעה חברת פייפל (סימבול: PYPL) רשמית כי היא פורשת. דוברות החברה מסרה כי "פייפל קיבלה החלטה לוותר על השתתפות נוספת באיגוד הליברה בשלב זה ולהמשיך להתמקד בקידום המשימה הקיימת שלנו וסדר העדיפויות העסקי". פייפל זו החברה הראשונה אשר הודיעה כי פורשת מה"מירוץ", אך הדבר יכול להצית גל פרישות נוסף מבין החברות הרבות בפרויקט.  

✔ סוכנות הידיעות בלומברג דיווחה כי חברת שיתופי חללי העבודה WeWork עומדת בפני גל פיטורים עוד החודש. עפ"י הדיווח זו הידיעה שהעבירו בכירים בחברה לעובדיה, כחלק ממהלך הרה-ארגון אשר עובר בתוכה בתקופה האחרונה, במהלך פגישתם ביום חמישי האחרון. בפגישה התנצלו גם בפני העובדים על חוסר הודאות ואמרו כי לקוחות החברה עדיין מעוניינים בשירותיה.

✔ ההפגנות בהונג-קונג אינן פוסקות ואף מחמירות. היום נכנס לתוקפו צו החירום עליו הכריזה מושלת העיר, קארי לם, כחלק מסמכותיה- "כמעט כל המפגינים שמבצעים פעולות ונדליזם ואלימות מכסים את הפנים שלהם. כממשלה אחראית, זו החובה שלנו להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת לעצור את ההסלמה באלימות ולהחזיר את השלווה לחברה", כך מסרה בהודעה לעיתונות. העונש למפרי החוק אשר יסתירו את פניהם עומד על עד שנת מאסר וקנס של 25 אלף דולר הונג קונגי (כ-3,100 דולר אמריקאי).

✔ בעוד שהשביתה בג'נרל מוטורס נכנסת לשבוע הרביעי, דווח כי הנושאים העיקריים אשר נשארו על שולחן המשא ומתן בין ההנהלה לעובדים הוא השכר והפנסיה. השביתה החלה ב-16 בספטמבר, במהלכה 48 עובדים דרשו העלאה בשכר, ביטחון תעסוקתי גבוה יותר ותנאים בריאותיים.

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 41

01-07/10/2019-

בורסות סין- יום החג הלאומי של סין

06/10/2019-

בורסת מצרים- יום כוחות הצבא

07/10/2019-

בורסת הונג-קונג- פסטיבל צ'אנג יאנג

08/10/2019-

בורסת בנגלדש- דורגה פוג'ה

בורסת הודו- דוסרה

בורסת פרו- יום קרב אנגמוס

בורסת קרואטיה- יום העצמאות

08-09/10/2019-

בורסת תל-אביב- יום הכיפור

09/10/2019-

בורסת אוגנדה- יום העצמאות

בורסת אקוודור- יום העצמאות

בורסת דרום קוריאה- יום הנגול

10-11/10/2019-

בורסת טאיוואן- יום לאומי

12/10/2019-

בורסת ברזיל- יום חג גבירתנו אפארסידה

בורסת ונצואלה- יום קולומבוס


 

הנפקות

10/10/2019-

חברת Biontech SE (סימבול: BNTX).

11/10/2019-

חברת HBT Financial (סימבול: HBT).

חברת VIR Biotechnology (סימבול: VIR).

 


 

אישורי FDAכנסי ביוטכנולוגיה

 

 


נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close