חדשות היום

מגמה הפוכה- אסיה בעליות בעוד שוול סטריט ואירופה בירידות ; משרד המסחר האמריקאי הוסיף עוד 28 חברות סיניות לרשימה השחורה

תמונת מצב השווקים, נכון לשעה זו-

 


 

חדשות היום

✔ משרד המסחר האמריקאי מסר אמש כי הוא ארה"ב מוסיפה 28 חברות סיניות לרשימה השחורה  תוך האשמתן בהפרת זכויות אדם של המיעוט המוסלמי במדינת שינג'יאנג במערב סין- "חברות אלו היו מעורבות בהפרת זכויות אדם והן שימשו את סין למעצרים המוניים, מעקב אחר האויגורי , הקזחסטאנים ומיעוטים מוסלמים נוספים בשיאנג'ינג". בנוסף הנשיא טראמפ ציין כי הסיכויים לעסקת סחר מהירה קלושים. דובר משרד החוץ הסיני הגיב על פעולה זו ואמר כי על ארה"ב לתקן את שגיאותיה ולהפסיק להתערב בענייני סין.

✔ לאחר שהנשיא טראמפ החליט להוציא את כוחותיו הצבאיים מגבול סוריה-טורקיה ולתת לטורקיה להכניס את כוחותיה לשם, בעיקר מהסיבה שהוא לא נבחר לתפקיד זה בכדי להיות מעורב "במלחמות מגוכחות". אך אתמול בערב הוא שולח אזהרה לטורקיה ומצייץ "כפי שציינתי בחריפות בעבר, ורק כדי לחזור ולהדגיש, אם טורקיה תעשה כל דבר שהוא מחוץ לחוכמתי הגדולה, אני אהרוס ואחסל לחלוטין את כלכלת טורקיה (עשיתי זאת בעבר!) . עליהם, יחד עם אירופה ואחרים, להשגיח".  

✔ מנייתה של יצרנית הרכבים החשמליים טסלה (סימבול: TSLA) עלתה אמש בכ-2.7% אחרי דיווח באתר חדשות "קנדי" שלפיו החברה רכשה את חברת Hibar Systems מאונטריו, המתמחה בייצור סוללות במהירות גבוהה לרכבים חשמליים. באתר Electric Autonomy Canada מתבססים על רישומים ציבוריים וציינו כי "הרכישה השקטה" התבצעה בין יולי לאוקטובר.

✔ בנק ההשקעות גולדמן סאקס (סימבול: GS) פרסם ניתוח משלו לציוצים של טראמפ- אשר כלל לא רק ציוצים המבקרים את הפד, אלא גם ציוצים המאיימים באופן ישיר או עקיף על הסלמת מכסים. המחקר הראה כי לציוצים של הנשיא טראמפ בנושא הסחר יש השפעה רבה יותר על ציפיות השווקים למדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי, מאשר לציוצים שלו המותחים ביקורת ישירה על התנהלות הבנק.

✔ רוברט קלי, פרופסור מאוניברסיטת "פוסאן" בדרום קוריאה, התייחס אמש לשיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה ואמר כי ארה"ב תצטרך לשקול צעד של ויתורים גדולים לפני שיושג הסכם גרעיני בין המדינות- "טראמפ הציג מעין ניצחון ממוסגר עם צפון קוריאה, בעוד שצפון קוריאה מוותרת על דברים, וארה"ב לא מוותרת על דבר בתגובה. אני חושב שהאמריקאים צריכים להציע כמה ויתורים גדולים למדי לקראתם אם ברצונם לבקש ויתור על הנשק הגרעיני שלהם או הטילים שלהם".  

✔ עיתון בריטי צוטט את אמירותיה של בריטניה לאיחוד האירופי- "המשא ומתן יסתיים ככל הנראה השבוע. ממשלה זו לא תנהל משא ומתן על ההמשך, כך שכל עיכוב יהיה חסר טעם לחלוטין. נעזוב ללא שום עסקה ב-31 באוקטובר או שיהיו בחירות ואז נצא ללא שום עסקה". ג'ונסון הודיע כבר כי בריטניה תעזוב את האיחוד האירופי ב-31 באוקטובר עם או בלי עסקה, אף שעל פי החוק שהתקבל על ידי מתנגדיו, הוא נדרש לכתוב מכתב לאיחוד האירופי עם בקשה לעיכוב אם לא יוכל להגיע לעסקה עד ל-19 באוקטובר.  

 

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 41

01-07/10/2019-

בורסות סין- יום החג הלאומי של סין

06/10/2019-

בורסת מצרים- יום כוחות הצבא

07/10/2019-

בורסת הונג-קונג- פסטיבל צ'אנג יאנג

08/10/2019-

בורסת בנגלדש- דורגה פוג'ה

בורסת הודו- דוסרה

בורסת פרו- יום קרב אנגמוס

בורסת קרואטיה- יום העצמאות

08-09/10/2019-

בורסת תל-אביב- יום הכיפור

09/10/2019-

בורסת אוגנדה- יום העצמאות

בורסת אקוודור- יום העצמאות

בורסת דרום קוריאה- יום הנגול

10-11/10/2019-

בורסת טאיוואן- יום לאומי

12/10/2019-

בורסת ברזיל- יום חג גבירתנו אפארסידה

בורסת ונצואלה- יום קולומבוס


 

הנפקות

10/10/2019-

חברת Biontech SE (סימבול: BNTX).

11/10/2019-

חברת HBT Financial (סימבול: HBT).

חברת VIR Biotechnology (סימבול: VIR).

 


 

אישורי FDAכנסי ביוטכנולוגיה

 

 


נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close